Náměty, nápady, připomínky, pochvaly, kritiky

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz
Náměty, nápady, připomínky, pochvaly, kritiky

Děkujeme všem za inspirativní podněty, nápady a konstruktivní připomínky či kritiku starého Babywebu. Díky vám všem jsme se dokázali pustit do nelehkého úkolu a předělat Babyweb.cz takzvaně od podlahy. Pomozte nám, aby byl pro vás i tento nový Babyweb.cz užitečným rádcem a pomocníkem, virtuálním prostorem pro sdílení zážitků i pocitů z mnohdy nelehkého, ale přesto radostného období těhotenství, mateřství a rodičovství. Něco vám na našem novém webu chybí nebo přebývá? Chcete nás pochválit nebo nám vynadat? Zde je to správné místo. Na vaše příspěvky budeme odpovídat poctivě, každý den alespoň po dobu prvního měsíce, nebo tak dlouho, dokud toto fórum bude žít.

Za celý tým Babyweb.cz Adéla Stolaříková

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Wilbur
Wilbur

Dobrý den, chci si do svého profilu přidat termín porodu, aby mi chodila infa ...když zatrhnu, že jsem těhotná.. a dám uložit, tak mě to dále nepustí, protože jsem nezadala termín porodu... ale takovou kolonku nikde nevidím.. a pořád dokola..

 

Prosím o radu. Děkuji.

W.

Obrázek uživatele Tánis
Tánis

Zdravim nemuzu se stale zorientovat v diskuzi spolecny termin nevidim nove prispevky ale to uz tu bylo receno! Nicmene nevzdavam to a stale na vase stranky kazdej tyden koukam co je noveho u tehulky live a v klubu tehulek ;-) 

Obrázek uživatele anap
anap

@mwedding Dobrý den, děkujeme za váš postřeh, políčko pro vyplnění termínu porodu by mělo ve  formluláři standardně být, problém prověřujeme a v případě, že se potvrdí vaše připomínka, budeme pracovat na nápravě. Omlouváme se za potíže a moc děkujeme za váš podnět. O vývoji situace vás budeme informovat. ...a já si chtěla přidat k těhotenství další dítě,které jsem mimjiné měla na starém webu zaevidované a taky to chce datum narození ale nikam nejde doplnit! Nový web se mi nelíbí vůbec,ach jo :-( @stolarikova

Obrázek uživatele lupt
lupt

Za sebe musím napsat, že sse mi nový web líbí více,a le je pravda že jsem v poslední době ten starý moc nenavštěvovala hlavně z nedostatku času a ne proto, že by mi nevyhovoval. Tento nový mi barevně přijde opravdu dospělejší jak psala paní Stolaříková. Je to určitě velká změna a je třeba "vychytat mouchy". Též jsem se cca před rokem podílela na změně webových stránek jedné neziskovky, kde nebyla ani desetina informací co zde a vím, že je to dost náročné a změna zpočátku nebyla uvítána s nadšením uživatelů; později si ale zvykli, detaiyi jsme upravili dle připomínek a  nyní webové stránky fungují na 100% a máme spoustu spokojených uživatelů. Takže já bych dala novému vzhledu šanci a jsem moc ráda, že je brán zřetel na konstruktivní připomínky. Vždyť tu web je pro nás - maminky - a tak si můžeme přát jeho úpravy :-). Tak přeji do nového začátku mnoho spokojených uživatelů protože Nejlepší rodičovský web je Babyweb :-)

A připojím se s připomínkou. Při editaci profilu jsem si chtěla dopsat všechny děti, ale jde mi zadat jen jedno - tedy přesněji jména jdou zadat tři (jak bych chtěla) ale do jedné kolonky, ale datum narození jeden. Né, že by to bylo nějak podstatné ;-), napsala jsem jen nejstarší.

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@mwedding

Dobrý den, prověřila jsem vaši připomínku a kolonka pro vyplnění termínu porodu se objevuje v oddíle Jsem těhotná. Zda máte správně vyplěný stav můžete zkontrolovat v oddílu Moje rodina.

V případě, že i nadále pro vás zůstane toto pole "neviditelné" napište, pokusím se vás navést lépe.

Díky!

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@opet.vcelka

Dobrý den,

dnes jsme prověřovali funkčnost profilů a mělo by to již být v pořádku, včetně přezdívek. Zkuste se přihlásit pod svým starým uživatelským jménem s heslem, přihlášení by mělo normálně fungovat, alespoň mně dnes fungovalo. V případě, že se vám nepodaří přihlásit rovnou, je potřeba postupovat způsobem, jakoby jste zapomněla své heslo a dále dle instrukcí, které obdržítě emailem. 

Prosím informujte přímo pana Hroudu v případě, že váš účet bude i nadále nefunkční. Pravděpodobně by se jednalo o jinou chybu.

Děkujeme!

 

Obrázek uživatele opet.vcelka
opet.vcelka

Zdravím, zajímalo by mě, kdy bude funkční můj původní profil. Musím se stále přihlašovat pod novým, když jsem to řešila, dostala jsem příslib že do konce týdne a to mi to psal pan Hrouda 9.1.2013 ve 14:48. .....

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@mwedding

Dobrý den, děkujeme za váš postřeh, políčko pro vyplnění termínu porodu by mělo ve  formluláři standardně být, problém prověřujeme a v případě, že se potvrdí vaše připomínka, budeme pracovat na nápravě.

Omlouváme se za potíže a moc děkujeme za váš podnět. O vývoji situace vás budeme informovat.

 

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@gabina81

Gábino, dobrý den, ke svým fotogaleriím se dostanete tak, že po přihlášení najedete myší v záhlaví webu na své přihlašovací jméno. Rozbalí se nabídka, ve které najdete možnosti: Moje fotogalerie, přidat fotogalerii apod.

Do článků jsme zatím prokliky na fotogalerie nedávali z důvodu drobných technických problémů. Již by to snad mělo být v pořádku, takže to ve vašem dalším příspěvku Mimi LIVE! otestujeme.

V případě, že by vám jakékoli funkcionality v rámci diskuzí nefungovaly, budeme rádi za vaše postřehy. Děkujeme!

 

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Dobry den,

tady Gabina z Mimi LIVE! - mam problem s fotogalerii, protoze se mi nenacetla, i presto, ze jsem to zkousela nekolikrat. A take vlastne nejsou k clankum odkazy na soukrome fotogalerie, jak byvaly.

 

Dekuju,

G.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, chci si do svého profilu přidat termín porodu, aby mi chodila infa ...když zatrhnu, že jsem těhotná.. a dám uložit, tak mě to dále nepustí, protože jsem nezadala termín porodu... ale takovou kolonku nikde nevidím.. a pořád dokola..

 

Prosím o radu. Děkuji.

 

WM

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@opet.vcelka

Dobrý den, omlouvám se všem, že jsem včera nestihla zareagovat, ale měla jsem 2 dny volna. Vstup do diskuzí je již umístěn v záhlaví webu, pod políčkem pro vyhledávání.

 1. Ohledně řazení příspěvků v diskuzích - jejich pořadí bude změněno tak, aby poslední příspěvek byl ve výpisu příspěvků nahoře na 1. stránce. Umístit stránkování také nahoru nad výpis jednotlivých příspěvků zvážíme. Považujete ho za užitečné i v případě, že se poslední vložený příspěvek zobrazí na prvním místě nahoře na stránce a tak nebude potřeba listovat diskuzí až na její konec?
 2. Ohledně barevnosti - když jsme testovací skupině předložili barevnou škálu a chtěli jsme, aby jednotlivým barvám přisoudily emoce, které v nich barvy vzbuzují, všechny účastnice přisoudili červené lásku, nikoli krev ve smyslu násilí. Pokud krev, tak ve zcela jiné souvislosti a to v souvislosti s porodem. U jiných barev nepanovala tak výrazná shoda. Tělovou (béžovo-růžovou) barvu jsme zvolili jako neutrální k výrazné červené, je to barva symbolizující kontakt skin to skin - těhotenství, porod, následně kojení a převážnou část péče o miminko. Fialová barva symbolizuje prostředí dělohy - tedy prostředí, kde se po dobu 9. měsíců vyvíjí miminko, navíc je pro web důležitý její kontrast právě v kombinaci s červenou.  
 3. K předchozí barevnosti mohu dodat pouze tolik: Pokud jsme "starý" Babyweb.cz ukázali uživatelkám, které ho do té doby neznaly, všechny si stěžovaly převážně na to, že web je nepřehledný nejen díky košaté struktuře, ale také divoké barevnosti. Snažíme se, aby byl Babyweb.cz příjemným místem pro všechny naše čtenářky, ať už jsou nám věrné delší dobu, nebo se o své přízni teprve rozhodují. Je mi líto, že vás v tomto bodu zklamu, ale o úpravě barevnosti do budoucna neuvažujeme.
Obrázek uživatele opet.vcelka
opet.vcelka

Když už tedy nás tyto změny potkali, tak to asi musíme vylepšit. Nešlo by aby diskuze měla i číslování stránek nahoře, aby se dalo rovnou dostat na konec, či aby konec diskuze byl rovnou na prní stránce? Většinou si čtu z mobilu a než dojedu na konec tak se mi to několikrát znova načte a musím znovu. Nebo alespoň zkrátit délku stránek, fakt je to zdlouhavý. A ty stránky, truchu barvy, fakt by nešlo, takhle jsou takový vražedný a krvavý, když jen červená a bílá. 

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@gréta

Dobrý den, na lepším přístupu do DF fóra pracujeme. Bude umístěno v záhlaví pod polem pro vyhledávání. Nejsnadnějšá cesta je nyní z pravého sloupce přes boxík diskuzí (aktuálně pod boxem Těhulka LIVE). Můžete být prosím konkrétnější a napsat, co jste ráda četla a nyní nemůžete najít?

Děkujeme.

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@danimi

Dobrý den, jak jsem psala výše, poslední dva roky nám chodila do redakce řada námětů a připomínek ke starému webu. Většinou jste si stěžovali (v desítkách až stovkách mailů), že je web nepřehledný a že zajímavý obsah je "poschovávaný" hluboko v jeho útrobách. Proto jsme se rozhodli zachovat strukturu, ale zjednodušit ji pouze do dvou, někde maximálně do třech úrovní. K rubrikám Chci dítě, Těhotenství, Miminko (dříve 0-1), Batole (dříve 1-3) a Předškolák (dříve 3-6) přibyly rubriky Porod, Žena a Sex a vztahy.

Ke změně grafiky jsme se rozhodli z několika důvodů. Tím prvním je, že je Babyweb.cz především ženský web, a proto jsme chtěli, aby trochu dospěl. Je nám jasné, že se nemůžeme každému trefit do vkusu, ale testování mezi uživatelkami jasně ukázalo, že barevná kombinace, kterou jsme zvolili se jim líbí a asociuje v nich pocity jako láska, vřelost, čistota, domov, porod atp. a to je přesně to, o čem Babyweb.cz je - o lásce k našim dětem.

Je nám jasné, že každá změna něčeho, na co jsou lidé zvyklí, je často přijímaná řadou z nich negativně. Mrzí nás, pokud zrovna vám jsme se do vkusu netrefili, nicméně jsme oborový obsahový web a i nadále budeme přinášet informace v takové kvalitě, na kterou jste byli zvyklí - ve spolupráci s lékaři a předními česými odborníky a budeme pro vás vyhledávat nová a neokoukaná témata.

V brzké době plánujeme další rozšíření webu, vlastní zajímavé projekty, a tak prosíme všechny uživatelky, které byly po řadu let našimi věrnými čtenářkami, aby dali novému vzhledu a uspořádání šanci a nezatracovali nás po prvním týdnu, kdy jsme ještě v rozběhu.

Moc děkujeme! Vaše redakce.

 

 

Obrázek uživatele Tánis
Tánis

zdravim bohuzel ani me se nove stranky nelibi nemuzu tu najit co jsem si vzdy rada precetla diskuze proste nic :-/ 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, nelíbí nelíbí nelíbí.. nejdříve jsem si myslela, že jsem udělala chybu v odkaze a tak jsem stránku zavřela a otevřela znova.. a ono zase.. tak kde je ta milá příjmená veselá stránečka co vypadala jako malé sladké miminko?? Mě tedy na předešlé stránce nic nechybělo, líbila se mi, byla pro mě přehledná a hlavně barevná. Škoda té změny a byla bych moooc ráda, kdyby se stránka vrátila do původní podoby. Jinak se asi poohlídnu po jiné stránce, s touto se mi velice špatně pracuje :o( Hodně štěstí přeji..

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

Dobrý den,

 • jak se dostat do diskuzí jednodušeji je posáno výše, komuitní prvky budou brzy umístěny v záhlaví webu pod navigací. Chápu, že se vám taková úprava může zdát jednoduchá a banální, ale věřte nám, je to celkem složitý proces a není možné to udělat ze dne na den. 
 • Okno pro psaní příspěvků do diskuze je možné zvětšit a roztáhnout tak, že chytnete myší pravý dolní roh, držíte a táhnete dolů.
 • Řazení příspěvků, které se ze starého webu zpočátku nepřenesly a nyní se objevují ve špatném pořadí, bude opraveno.
 • Můžete prosím blíže vysvětlit problém s odstavci?

Děkuji a přeji klidný mrazivý víkend

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Musím také napsat, že nový vzhled stránek se mi vůbec nelíbí, je hrozně nepřehledný, proklikání na diskuzi je dlouhý hledání starších příspěvků apod, nic moc. Byla bych ráda za úpravu hlavně okna do kterého se píšou nové příspěvky, člověk píše a píš a když nepíše v odstavcích není už po chvilce vidět co psal na začátku řádku. Dále by to chtělo opravdu upravit odstavce. Jinak se právě na foru kde se píšuu začínají objevovat starší příspěvky, které chyběly blbé je však to, že se zařadily za dnešní a přitom jsou staré skoro týden tak že je to dost nepřehledné kde vlastně končí dnešní poslední příspěvky....

 

 

Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

Hezké odpoledne všem. Níže naleznete odpovědi na svoje otázky, případně připomínky.

Odpovědi na otázky:

 1. Problém s přezdívkami aktivně řešíme a přezdívky by se mohly ve vašich uživatelských profilech objevit začátkem příštího týdne.
 2. Některá diskuzní fóra, založená během uplynulých dvou týdnů nejsou dočasně přístupná. Snažíme se , aby bylo možné tato fóra zobrazit co nejdříve. Bohužel, nejsme schopni určit přesné datum.
 3. Nejjednodušší přístup do diskuzního fóra je přes boxík diskuzí, který je umístěn v pravém sloupci webu, případně v navigaci v sekci Žena. 
 4. Všechny komunititní prvky - diskuzní fórum, blogy, poradny, soutěže jsou umístěné v hlavním menuv kategorii Žena, některé z nich však najdete také v pravém sloupci ve formě proklikávacího boxíku.
Obrázek uživatele Adéla Babyweb.cz
Adéla Babyweb.cz

@opet.vcelka

Dobrý den, děkujeme za vaše názory, moc si jich ceníme, pomáhají nám nový Babyweb.cz vylepšit. O problémech s přezdívkami víme a řešíme ho. Chápu vaše rozhořčení a mrzí nás, jestli jsme vás zklamali, ale přenést všechna data bylo hodně složité a ne všechno se podařilo, jak jsme si představovali a přáli. Možná se vám nový web nelíbí, ale prosíme dejte mu šanci, jeho vzhled a funkčnost jsme měnili především na základě vašich námětů a připomínek, které chodily do redakce. Komunitní prvky (blogy, diskuze, soutěže, poradny) budou co nejdříve umístěny do záhlaví webu pod pole s vyhledáváním.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Přidávám se k ostatním, stránky se mi nelíbí :( jsou mnohem neupravenější, řekla bych, že je dělal amatér. :( a já teda diskuze nenašla stále...

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Musím jen souhlasit s ostatními komentáři, nový babyweb mne velmi zklamal. upřímně, při prvním načtení jsem se docela lekla, kam jsem to klikla, mám babyweb v oblíbených, takže jen kliknu a čekám, až se mi otevřou krásné, barevné, veselé webovky a místo toho na mne vyběhne úplně obyčejný web, jako spousta jiných, navíc nepřehledný, sedím tady u toho už nějakou chvíli a nemůžu nic najít. diskuze, články Mimi Live, atd. atd., jsem z toho zmatená a zklamaná a opravdu bych uvítala zpět "starý" babyweb, který jsem měla moc ráda a byla na něm každou chvíli, tady mě upřímně nic moc neláká...

Obrázek uživatele opet.vcelka
opet.vcelka

No jestli se někomu zdá, že změna je k lepšímu, tak já asi k těm šťastným nepatřím. Píšu si tu již od roku 2009 a byla jsem spokojená, ale to že se nemohu přihlásit pod svou přzdívkou, a když si nechám poslat tedy nové heslo a zjistím, že krom nového hesla mi to změnilo i NICK, kterej nejde změnit a kterej fakt nechci,protože bych řekla že mě i uráží a pokud se chci přihlásit musím si udělat nový mail, protože pod starým si novou registraci udělat nemůžu, přijde mi to že BW přijde o pár pisatelek. 

Stejně tak vzhled je studenej, rozhodně není tak "poztivní" jako dřív. Jsem pro změny ale pro ty co někdo vymyslí hlavou a ne takto evidentně narychlo. Než se prokoušu na diskuzi tak mi už řvou děti, stejně jako to že poslední zprávy na diskuzi chybí, přesně celý týden. No nic smutné.....Ale máme to zadara tak s tím asi nic neuděláme, leda jít na FB či na koníka apod.

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Take mi chybi hlavne prokliky ze clanku do diskuzi.  A jak bylo zmineno, v diskuzi bych uvitala, kdyby naposledy pridane byli na prvni strane nahore, tak jak to bylo predtim a ne se slozite proklikavat.

 

Obrázek uživatele Kája
Kája

Na fóru jsem od roku 2010 a mrzí mě, že jste změnili vzhled stránek. Nezdá se mi, že by to bylo k lepšímu (vypadá jako jiné weby a působí studeně). Pokud můžu hodnotit alespoň diskuzní fórum, to mě zklamalo velmi - člověk se k němu musí složitě proklikat a pak ještě najít konec, aby mohl něco přidat. A není kompletní... Jinak jsem vaše stránky měla moc ráda, dozvěděla se hodně, nakoupila, zasoutěžila, podiskutovala. Zkrátka ideální návštěvník...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

da se nekde jit na diskusni fora ktere byly na starem webu? u mne je to napriklad porod duben 2013.. Diky Petra

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené