Klub těhulek

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Klub těhulek

Napište těhulkám vzkaz!

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím ženy!  Už nevím co s tím.. Partner trvá v dceřiných pěti měsících na tom jí už dávat snad i na noc jeho matce.  Jeho celá rodina však asi nepochází z tohoto světa...Kvůli tomu,  že jim nechci dceru svěřovat vyhrožuje rozvodem... Jsme spolu krátce,  moc brzo jsme do toho praštili,  navíc je skoro po všech stránkách problém u něj. Rozhazovaní peněz,  nedodržování hygieny,  prý nemá nikdy slovo... Toto je teda na rozvod,  že?!  No jo,  ale co když nedocílím plné  péče...?!  Prosim pomoc... 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím ženy!  Už nevím co s tím.. Partner trvá v dceřiných pěti měsících na tom jí už dávat snad i na noc jeho matce.  Jeho celá rodina však asi nepochází z tohoto světa...Kvůli tomu,  že jim nechci dceru svěřovat vyhrožuje rozvodem... Jsme spolu krátce,  moc brzo jsme do toho praštili,  navíc je skoro po všech stránkách problém u něj. Rozhazovaní peněz,  nedodržování hygieny,  prý nemá nikdy slovo... Toto je teda na rozvod,  že?!  No jo,  ale co když nedocílím plné  péče...?!  Prosim pomoc... 

Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Ahoj holky, 

tak to jsi mě Denčo uklidnila, že tedy diskuse nefrčí, njn, co se dá dělat ;)

Jo zdravíčko...snažím se pořád držet hesla jednoho mého známeho - štěstí je také důležité, neboť na Titaniku byli všichni také většinou zdraví, ale moc mi to nejde. Je pravda, že obojí musí jít ruku v ruce. To už dneska taky vím. Medicína, bohužel, u nás není vždycky jen o tom, co už umí, ale také o tom, kde všude má kdo známé... takže je to taky kus štěstí. A myslím, že Pepíček má taky štěstí - má skvělé rodiče a navíc se narodil v době, kdy se s tím už dá něco dělat a známé na to zrovna nepotřeboval... ach jo, jak je ten svět zvláštní :)

Takže jsem ráda, že to zdraví neberete jen tak na lehkou váhu. Já sice taky ne a je to to první, co teď lidem přeju, když to myslím vážně, ale snažím se udržet si kapku humoru, jinak by to se mnou seklo.

Mám velkou radost, že se doma už máte o hodně lépe a tento týden vyznívá tak pozitivně. Také zdá se, že máte dobrou doktorku, což je hodně důležití, jak jsem zjistila. Pepča jí není lhostejný a myslím, že je lepší, když se klepe nad úbytkem váhy 50 g - i když tě možná zbytečně vystresovala), než kdyby jí to bylo jedno a nad vším mávla rukou.

A uklidním tě, Adámek není mazlivým dítkem...spíš výjmčeně a to jsme spolu byli hned. Některé děti na to nejsou a dost mi ho tvůj popis připomíná - samorost, co měl rád zimu a rozhazování ručiček. Určitě uvidíš, že je vaše pouto blízké velmi brzy a zjistíš, které myšání, jak se u nás mazlení říká, má rád. Adam zbožňuje lehké kousání a šimrání vlasama po těle a škrabání po zádíčkách. Pak se i mazlí chvíli. Je to legrace, jak jsou děti každé jiné. Takže když mu říkám od malička, že maminka kousne kousne, tak hned přiběhne a taky dělá pusinkou, že mě kousne a je zo toho takové moc hezké mazlení. Jsem zvědavá, jaká bude holčička, pokud to bude holčička.

Užívej si, jak to jen jde, zní to jako další klišé, ale děsně to utíká a ty prcci hrozně rychle vyrostou a vypadají velcí... jen v té postýlce spící jsou takový malý uzlíčci.

Držte se a myslím, že Jarka to přesně vystihla,

těším se na nový příspěvek

z. 

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, děkuji Ti za krásné přání. V nemocnici to opravdu nebylo lehké a sama se divím, jak jsem to zvládla. Velkou oporu jsem měla v manželovi, který, ačkoliv měl hodně práce, přijel za mnou klidně i několikrát týdně do Prahy. A jinak, přesně jak píšeš, přání zdraví zní většině lidí otřepaně. Přiznám se, že i já jsem to v minulosti tak vnímala. Ale jsou chvíle, které mysl člověka změní. Dnes už vím, že nic důležitějšího než zdraví opravdu není. Takže já Tobě a i celé Tvé rodině taky přeju do nového roku hlavně zdravíčko a ať jste šťastní a spokojení.

Denisa

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, teď jsem si přečetla tvůj příspěvek, tedy poslední článek myslím, a fakt musím říct, že máš můj obdiv! Já si o sobě myslím, že mě hned tak něco nerozhodí, ale nad vašimi zážitky v nemocnici se mi chvílemi zastavovalo srdce. Věřím, že už bude jen dobře a Pepíček se statečně popere se vším, co ho ještě v rámci léčby čeká! Přání zdraví zní většině lidí banálně a otřepaně, ale já vám opravdu ze srdce přeju, aby se pepíček uzdravil a po tom trochu kompikovaném začátku z něj vyrostl zdravý a veselý kluk. Opatrujte se všichni tři :-)

Jarka

Obrázek uživatele dencas
dencas

Jj, pochopila jsem, že taťka nebyl v porodnici. :-D A ještě co se týče té diskuze. Když si to tu prolistuješ zpětně, tak zjistíš, že moc "cizích" přispěvovatelek sem nepsalo. A to jsme se s Jarkou fakt snažily v každém článku nadhodit téma k diskuzi, ale málokdy na tuto výzvu reagoval někdo jiný než my dvě samy sobě navzájem. :-) Takže v Tvém případě to také nebude tím, že bys byla amatérka, ale diskuze v této rubrice na babywebu prostě nefrčí. :-)

D.

Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

...oprava

tedy taťka nebyl v porodnici, ale v nemocnici ;) no je to skoro vedle sebe no :D

Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Dobrý večer Denco,

předně chci moc poděkovat za přivítání v klubu.

SIce jsem chtěla, aby mi slečny nebo paní napsaly na diskusi nějaké reakce na rozhodování o odběru, ale zjistila jsem, že se diskuse měla asi nějak založit - no amatérka ;).

Právě jsem četla Tvůj poslední článek a chápu, že jste měli dost starostí a strachů. Muselo to být těžké a také Tě/Vás oba obdivuji. Já byla loni v porodnici v nejhorší době, kdy byl náš taťka také a ty roztodivné zprávy od doktorů se tak tloukly, že v koktejlus hormony to bylo dost těžké ustát. Proto mi radostí, že mám zdravé miminko, co papá a ostatní věci mu jdou, občas selhával hlas a kanuly slzy, až se přišel zeptat doktor, zda nepotřebuji psychologa a pak asi i nějaký přišel... asi se báli laktační psychózy - chudáci. Pak naštěstí zjistili, že je to opravdu radostí a tím, že mi je líto, jak si děda asi vnoučka nikdy nepochová... byla jsem jen z toho v porodnici naprosto zdeptaná. Takže si neumím představit, že by bylo ještě něco tomu mini uzlíku, který jsem vedle sebe v porodnici měla a čerpala z něho tu tolik potřebnou energii.

 

Určitě to i u vás bude dobré, moc Vám přeji, aby to všechno dobře dopadlo - všechny operace a prognózy!!! ABy jen ten začátek byl nelehký, ale ostatní, aby už vyšlo a dnešní medicína to vyřešila. To přeji Pepíčkovi a vám, abyste z něho měli jen a jen radost. 

Přeju hodně sil do dalších dnů a týdnů,

Zuzana

 

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj nové těhulky! Kristýnu jsem sice už přivítala, ale myslím, že na Zuzku jsem nějak zapomněla v tom návalu událostí, takže Tě tímto tedy opožděně vítám v Klubu těhulek. :-)

Kristýno, plně souhlasím s Tvým předposledním příspěvkem o tom, jak by sis nemohla mimčo pořídit, kdybys brala v úvahu všechna negativa, která okolo sebe slyšíš. Je to fakt síla a i mě tyto řeči a články apod. provázely. Ale neboj, není to tak hrozné, jak všichni straší. Je sice pravda, že za trochu více spánku bych dala cokoliv, ale na druhou stranu Pepíček se budí tak dvakrát za noc a po nakojení zase hned usne, takže pohoda. Jen ráno už pak nechce moc spát a to by si maminka klidně ještě chvilku pospala. :-) Co se týče váhy, tak já jsem nakonec přibrala 20 kg (i když nevím, kde jsem je měla. :-)) a většinu jsem shodila ještě v nemocnici. Domů jsem se vrátila s přebytkem 8 kg. Doufám, že i tento přebytek se mi podaří po Vánocích shodit. ;-) A co týče porodu? Je fakt, že já jsem z něj neměla v podstatě vůbec strach, pouze v ten den, kdy jsem věděla, že už mě TO opravdu čeká, zažívala jsem takový divný pocit z něčeho neznámého, nejistotu, jestli to zvládnu, ale strachem bych to nenazvala. A když jsem porodila, oznamovala jsem spolubydlící na pokoji, že bych šla klidně rodit znovu. :-) I když jsem si nechala píchnout epidurál, tak, jak jsem psala, jsem ho dostala pozdě, takže jsem si všechnu bolest "vychutnala", a nebyla tak nesnesitelná, jak všichni straší. Zároveň nutno podotknout, že nakonec přijde taková ohromná úleva, že na veškerou prožitou bolest okamžitě zapomeneš. Aspoň já mám pocit, jako kdybych během porodu byla v nějakém rauši. :-) Pamatuju si všechno, ale bolest můj mozek zasunul do nějakého hlubokého šuplíku a zpětně si ji už nelze vybavit.

Zuzko, Tobě přeju, ať se předběžné výsledky potvrdí a jsou opravdu negativní. Zdraví je fakt nejdůležitější a myslím, že si ho lidi dnes moc neváží. Co já bych dala za to, kdybych náš Pepíček byl zdravý.

Do nového roku vám, holky, přeji tedy hlavně zdraví, také štěstí a pohodový průběh těhotenství, užívejte si ho. :-)

Denisa

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, jsem napnutá jako kšandy a hrozně se už těším na Tvůj nejnovější článek! Poslední týden na Tebe myslím každý den. Doufám, že jste s malým už spolu a v pořádku! J.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Zuzko,

děkuju za tvůj příspěvěk :-) Taky mě těší, že nejsem sama, ale samozřejmě vám všem přeju, ať je to víc v klidu než s rachotem ;-)

S tím zrcadlením máš úplnou pravdu, děti jen dělají to, co vidí u nás. Naštěstí i v těch milých a pozitivních věcech, nejen když se vztekáme a rozčilujeme. Honzík se třeba naučil bravurně používat slovo POTŘEBUJU. Hodně často ho totiž slyší ode mě, když od něj něco chci - snažím se nedávat mu nějaké příkazy nebo zákazy, ale prostě mu říct, jak to mám a co bych potřebovala. A on pak pronáší úžasné věty jako "Maminko, počebuju papat koláček posím." A tyhle momenty si ohromně užívám :)

Mějte se s dětmi krásně :-)

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, dokonce i dnes jsme stále 2v1. Našemu broučkovi se ven asi moc nechce. Doktor mě včera vyšetřil, zjistil, že se ještě ani moc neotvírám a tak se nakonec se rozhodli, že počkáme ještě přes víkend a případně by mi porod začali vyvolávat během příštího týdne. Vzhledem k tomu, že kromě občasných drobných náznaků párkrát za den se opravdu nic neděje, si mimísek dává načas a do příštího týdne se na nás asi ještě nebude chtít podívat. :-) Uvidíme.

Měj se hezky.

D.

 

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Ahoj Jarko,

moc děkuji za upřímnost ohledně toho "vybuchování". Aspoň vím, že v tom nejsem sama :-D Jsem totiž podle popisu úplně stejná cholerická časovaná bomba. Nic nic nic a pak bum a bouchnu i kvůli blbosti. A naše malá beraní palice mi to vůbec neulehčuje, protože po zlém to s ní rozhodně nejde. A navíc už mi začala nastavovat pěkné zrcadlo, že někdy reaguje stejně, jako já na ní. A to se pak nestačím divit. Případně podobně jako já ji ona okřikuje brášku. A já se musím moc držet, abych ji nevynadala, jak to s ním mluví, když vím, že to má ode mne. No máme se od těch našich dětiček stále co učit.

Užívej si mazlení a muchlování se svými miláčky a co nejmíň nervů a zlobení přeju! Zuzka

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, právě jsem si přečetla Tvůj článek a divím se, že jsi ještě v jednom kuse :-) Myslela jsem, že touhle dobou už bude váš chlapeček s Tebou. Držím moc palce, ať to nakonec je přesně tak, jak to má být a vy jste konečně všichni spolu, zdraví a klidní. Posílám veliké objetí :-)

Jarka

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, (i ostatní maminky, které sem zavítáte) :-)

aby to nevypadalo, že je u nás doma vždy všechno sluníčkové a růžové... Občas je nějaká scéna, většinou když Honzík nechce přistoupit na to, že je potřeba poslechnout mámu nebo tátu, postaví si hlavu a za žádnou cenu nevyhoví. A tak je u nás občas trochu Itálie, až si kolikrát říkám, že se musí sousedi dvit, co se to přistěhovalo za divochy. Hrozné je, že jsem cholerik a snadno vyletím, a Honzík to má přesně po mně. Takže když kvůli něčemu ječí on, vytúruje to i mě a pak ječíme oba. Ale když se emoce přeženou a my se zklidníme, je zase fajn a i přes to, že jsou mu teprve dva roky, dokážeme si o tom pak "popovídat". Včera zrovna byla takováhle scéna kvůli tomu, že jsme měli Filípka zachumlaného na velkém polštáři na gauči, odpčíval po kojení, a Honzík si usmyslel, že bude na gauči skákat, tahat Filípka za ručičky a mačkat mu bříško. Snažila jsem se mu napřed trpělivě vysvětlit, že potřebuju, aby nechal miminko v klidu odpočívat, ale když to ani na popáté nehodlal vzít na vědomí, byla z toho scéna plná křiku. Ach jo. Ale pak jsem s ním odešla do ložnice a když přestal vřískat, vysvětlovala jsem mu to celé znovu, měla ho přitom na klíně a chovala ho, aby věděl, že ho pořád máme rádi a nic se v tom nezměnilo... Nevím, jestli to k něčemu je, jestli mi rozumí a chápe, co se mu snažím sdělit slovy i nonverbálně, snad cítí, že je pořád naše zlatíčko a milujeme ho, i když zrovna zlobí... Ale ustát ty situace s klidnou hlavou, to prostě zatím nezvládám, a šestinedělí v tom určitě taky hraje svou roli. Na zítra jsem nám naplánovala bezva den, kdy se s Honzíkem užijeme, co to jen půjde - ještě večer zadělám těsto na perníčky a zítra se do toho spolu pustíme. Věřím, že takhle vědomě trávený čas jen nás dvou bude pro něj dobrý signál, že se maminka nevěnuje jenom miminku, a navíc že to patlání v těstě bude pro něj i zábava. A pokud á sám zájem, zapojujeme ho s manželem do péče o miminko - s oblibou Honzík Filípka koupe. Stojí na schůdkách u vaničky, ráchá si ruce ve vodě společně s Filípkem a zatímco já Filípka koupu a omývám, Honzík mu vodou polévá bříško a kolínka. Je až neuvěřitelné, jak přitom dokáže být jemný a opatrný (a o to víc pak nerozumím tomu, proč jindy Filípka dost necitlivě tahá nebo mačká). Pak s tatínkem vylije vaničku do velké vany a uklidí ji na místo. Je vidět, že je na sebe pyšný, jak nám pomáhá. Snad se nám podobných situací a rituálů povede během dne najít co nejvíc.

Jak řešíte vztahy mezi sourozenci a jak mezi ně dělíte svůj čas? Docela by mě zajímalo, jestli máte nějaké osvědčené strategie nebo hry, při kterých je vám všem dobře a děti se navzájem nemusejí vnímat jako konkurenti. Děkuju za postřehy a tipy ;-)

Jarka

 

 

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, díky za držení palců. Internet jsem si tu sice musela zaplatit, ale aspoň mám nějaké spojení se světem. :-) Zatím nevím nic konkrétního a nejhorší je, že co lékař, to jiný názor. Tak jsem zvědavá, jak to s námi bude a zárveň doufám, že tu nebudu muset ležet moc dlouho.

Koukám (resp. čtu:-)), že to doma taky celkem zvládáš a určitě nevadí, že zrovna teď nejsi vzorná hospodyňka, hlavně že jsi vzorná maminka.;-)

Měj se hezky a ať ti to všechno doma jde pěkně od ruky.

D.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, doufám, že máš v Motole přístup k internetu :-) Moc držím palce a myslím na Tebe a na chlapečka, ať to všechno dobře zvládnete, porod je bez komplikací a následná péče v neonatologickém centru prvotřídní :-) Držte se!

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, díky za zprávy o Štěpánce. Taky jsem si zrovna minulý týden na ni vzpomněla a říkala jsem si, že zde na BW už neproběhl žádný další článek o tom, jak na tom je. FB sice mám, ale tuto skupinu přidanou ne. Jsem ráda, že to Štěpánka takhle zvládá, i když věřím, že je to nejen pro ni hrozně těžké. Ale přesně jak píšeš, a jak je cítit ze všech Štěpánčiných článků, že je opravdu velká optimistka. Snad to všechno dopadne dobře.

Měj se hezky.

D.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Štěpánka je moc statečná, podstupuje léčbu, chodí na chemo do Thomayerovy nemocnice a s partnerem to zvládají naprosto obdivuhodně. NA FB je docela velká skupina na její podporu, a tam Štěpánka pravidelně přispívá a dává zprávy o tom, jak se jim všem daří. Hýří optimismem a má pořád dobrou náladu. Myslím, že se s tím vypořádává opravdu statečně.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli některá nevíte jak se vede bývalé těhulce live Štěpánce(narodila se jí dvojčátka).Před ňákým časem se na Babywebu objevil článek ,že se jí vrátila rakovina a tak  jsem jen chtěla vědět jak na tom je.Tenkrát psali,že další zprávy budou na facebooku,ale ten já nemám.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, tedy, s tou přípravou jsi to vzala opravdu vážně! Ale je fakt, že je lepší být připravená v klidu než potom stresovat, že něco nestíháš tak, jak bys ráda. ;-)

A s tím nákupem "zbytečných vymožeností" - zrovna monitor dechu jsem u donošeného zdravého dítěte taky vždy považovala za zbytečnost, a nakonec jsme ho s Filípkem v porodnici měli na prvních 24 hodin povinně. Plodová voda byla prý trochu zakalená, tak chtěla mít dětská lékařka jistotu, že je miminko hlídané. A já jsem asi dvakrát nebo třikrát dělala zbytečný rozruch, když jsem Filípka vyndala z postýlky a zapomněla monitor vypnout (stávalo se to běžně i na jiných pokojích, jak jsem si všimla). Tvoje rozhodnutí pořídit monitor domů plně chápu, myslím, že bych ve vaší situaci postupovala stejně, pro klid duše, jak sama píšeš. My jsme dnes na základě kontroly u pediatričky koupili kojeneckou váhu a vážíme před a po kojení. Ne že bych měla málo mléka, ale Filípek docela často zvrací, a od minulého týdne nemá skoro žádný přírůstek váhy, tak abychom mohli zkontrolovat, že je jeho denní dávka dostatečná a nebude třeba to nějak zásadně řešit. Věřím, že to bude dobré a reflux se časem upraví sám, aniž by to mělo nějaký vliv na prospívání. A investice do váhy taky nelituju, i kdybychom ji používali jen pár týdnů, tak pro moje uklidnění, že Filípek nestrádá, je to k nezaplacení.

Tak ať Ti jde následné žehlení hromádek miminkovského oblečení hezky od ruky, a nezapomeň i na odpočinek ;-)

Měj se krásně, J.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Deniso, děkuju moc za gratulace! Zatím jde všechno krásně, Filípek je hodné miminko a i Honzík se s bratříčkem sžívá docela pěkně. Určitě o tom napíšu víc v příštím článku.

Měj se krásně a pohlaď ode mě chlapečka v bříšku ;-)

J.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Milá Katko, moc Vám děkuju za krásná slova. Porod byl tak rychlý, že nebyl čas ani na paniku, ani na smutnění, že tam manžel není se mnou. Vlastně by mi asi ani nestihl být něco platný, na sále jsem strávila fakt jen pár minut. Spíše mě kvůli manželovi trošku mrzí ta doba po porodu, ty dvě krásné hodinky, kdy nemohl být se mnou a s Filípkem. Ale zase jsem byla aspoň klidná, že je doma s Honzíkem a že není důvod dělat si tak starosti o Honzíka (což bych si asi dělala, kdyby byl s kýmkoli jiným). Nakonec jsme se shodli, že to takhle bylo vlastně optimální. A navíc, i kdyby byla Kateřina v Praze, byl to takový fofr, že bychom stejně nestihli využít její pomoci. Zkrátka to mělo proběhnout právě takto. :-)

A Filípka si teď užíváme všichni doma.

Mějte se krásně a ať vám poslední týdny těhotenství hezky ubíhají :-)

J.

Obrázek uživatele dencas
dencas

Jarko, připojuju se ke gratulantům a přeju, ať Filípek pěkně roste, dělá vám jen samou radost a ať jste zdravá a spokojená rodinka. Teším se na tvé zprávy o tom, jak Honzík zvládl příchod nového člena rodiny. :-)

Měj se krásně.

D.

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Jarko, moc gratuluji! Přestože jste nemohla být u porodu s manželem, myslím, že je skvělé, jak rychle a bez komplikací Váš porod probíhal. Ať jste zdraví a spokojení. Zvládla jste to očividně skvěle! Přeji hodně štěstí celé rodině. Kateřina

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, tak to je super, že jsi nakonec našla úlevu díky kojícímu polštáři. Ani by mě nenapadlo, že se dá takhle využít! Mám radost, že to pomohlo :-)

No a jinak pokud jsi četla můj poslední článek, tak už víš, že je Filípek od soboty s námi už jako samostatný človíček. Je úžasný, hodně čilý a pěkný "nenažranec", baštil by skoro pořád a vypije množství jako o několik týdnů starší miminko a ne čerstvý novorozenec. Paní doktorka na první kontrole ho chválila, že je vidět, že dobře prospívá a má se k světu, a že krásně přibírá. Snad mu to vydrží aspoň chvilku a nebude to s ním za pár týdnů jako s Honzíkem. Ten sice papal taky krásně, ale protože má metabolismus po mamince, tak i když baštil dobře, na váze se to moc neprojevovalo, rostl hlavně do délky a pořád vypadal jako trápený hlady. V tabulkách byl pořád na hranici podvýživy, ale jinak prospíval dobře (psychomotorický vývoj), takže nebyl důvod panikařit nebo to nějak řešit, jen prostě byl hodně hubený. Tak Filípek snad bude mít trošku robustnější základ, aby taky nevypadal jako stažený králíček. :-)

 

Měj se krásně a ať Ti jde chystání výbavičky od ruky ;-)

Já tu mám ještě hordu oblečků vel. 68 k žehlení, to jsem si plánovala na sobotu, ale Filípek mi trošku zkřížil plány. Tak snad zítra... 

Pa, Jarka

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, děkuji za reakci a za rady. Záda se protahovat snažím, ale teď jsem přišla na jinou úžasnou věc a tou je kojící polštář. Když sedím v posteli, nastavím ho kolem sebe jako bránu, takže jím mám podlžený krk, ramena a vůbec celé ruce. Používám ho i na spaní a musím říct, že to fakt pomáhá, od té doby mě záda tolik nebolí. A co se týče chodidel, fakt mě asi bolí kvůli vyšší hmotnosti, protože i v těch balerínkách nosím dá se říct ortopedické vložky. Protahuju je taky, snažím se mít nohy nahoře, ale nepomáhá to. Stejně je mám nateklé a chodidla bolavá. Nejhorší je, po chvíli sezení nebo ležení se na ně vůbec postavit.

Jsem zvědavá, jak to s Tebou vypadá, jestli jste stále 2 v 1 nebo už konečně dvě samostatné bytosti. :-) Těším se na zprávu od Tebe. Měj se krásně.

D.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, tedy s těmi zády je mi tě upřímně líto - sama bčas bolesti v zádech mám, ale právě v těch bedrech, tak vím, jak je to nepříjemné a že to většinou moc neustupuje :-( Zkusila jsi třeba nějaké protahovací cvičení vhodné pro těhotné? Třeba by ti to přineslo aspoň chvilkovou úlevu. Já jsem třeba u sebe zjistila, že když si s sednu s nohou přes nohu, tak mě pak bolí v pravé části beder. Vstát ze židle a udělat těch několik prvních kroků je pak vyloženě utrpení. Jenže se pokaždé zapomenu a zase si tak blbě sednu... A jinak tedy potvrzuju tvou zkušenost s příliš měkkým sezením. Sice mi z toho nestřílí bolest od lopatek, ale zase se mi hrozně blbě dýchá. Nejlepší kombinace je náš gauč a rajtující Honzík - chce se mazlit nebo hopsat na miminko, a moc nebere ohled na moje vysvětlování, že mě to bolí a miminku je to taky nepříjemné, takže to často končí tak, že musím vstát z gauče a on se pak zlobí, že ho nechci pochovat. No ale už to brzo skončí, tak už to nějak vydržíme.

Měj se krásně a ať tě ta záda moc nebolí! Poradit bohužel neumím nic :-(

A s těmi chodidly - možná je to od toho, že teď nosíš hodně právě ty balerínky, neposkytují většinou moc dobrou oporu pro klenbu. Tak můžeš zkusit aspoň při odpočinku dávat nohy do zvýšené polohy a pokud ještě zvládneš ležet na zádech, tak si třeba lehnout na zem, zvednout nohy nahoru (kolmo k zemi) a zakroutit si pořádně kotníky. To docela pomáhá na odkrvení nohou - asi to tedy nepomůže na bolest chodidel, ale ke zmírnění otoků by to přispět mohlo ;-)

Pa, J.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, děkuju za reakci na článek. No je vidět, že nevychovaní muži jsou očividně i mimo Prahu, škoda. Každopádně až půjdu příští týden na kontrolu do Podolí, tak s sebou budu mít na nástěnky vytištěné kartičky s upozorněním, že prosím, aby přítomní muži nebyli hulváti a uvolnili židle v čekárně těhotným ženám, pro které jsou ty židle určené. Třeba si to aspoň někteří přečtou a chytí se za nos :-)

Jinak jsem ráda, že jsi konečně doma, s prací už to moc nepřeháněj a hodně odpočívej. Ať tě ta příprava toho třídenního projektu moc nevyčerpá a můžeš si v klidu užít i oslavu maminčiných narozenin!

Měj se krásně a opatruj se ;-) J.

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, k Tvému poslednímu článku musím říct, že já mám naštěstí partnera vychovaného a když mě doprovází na vyšetření, vždycky pouští sednout ostatní těhulky a vůbec ostatní ženy (i ty netěhotné). Ale s případy, o kterých píšeš, jsem se často setkala v čekárně u svého gynekologa, kdy tam seděli pánové jako doprovod těhotné ženy a ostatní těhule (včetně třeba mě :-)) nechali stát, ani je nenapadlo, že by se mohli zvednout. A jednou tam dokonce byla netěhotná pacientka s manželem a 2 syny, zabrali tak tedy jednu celou lavici (o třech místech na sezení) a taky jim vůbec nebylo hloupé, že některé ostatní pacientky tam musí stát. Jak se říká, lidi jsou různé. :-) Doufám, že my ze svých chlapců vychováme ohleduplné gentlemany. ;-)

Užívej si ještě těch posledních 9 (dnes vlastně asi už jen 7) dní vcelku. :-)

D.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, děkuju moc :-) Zatím to tedy vypadá, že se nic nechystá a Filípek si hezky počká do termínu nebo možná spíš až po něm. Ale nevadí mi to, mám ještě naplánováno spoustu věcí, co bych ráda stihla, tak mi to vlastně docela vyhovuje, že zatím nic. Uvidíme, jestli po 16.10. změním názor ;-)

Opatrujte se všichni tři :-)

J.

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, děkuji za podporu a taky za Tvůj článek o tašce do porodnice. :-) Alespoň pro mě je velmi inspirativní a Tvé postřehy a tipy se mi určitě budou hodit. Jinak Ti držím palce, ať porod proběhne podle Tvých představ a tak hezky, jak jsi psala o tom prvním. :-)

D.

Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Ahoj Gabčo, 

musím se smát, jak je ten svět malej :-D ...hned jak jsem si přečetla tvůj komentář, tak jsem zavolala Honzinu a hned podle fotky vědět kam s tebou :-) Takže vyřizuji pozdrav a děkujeme za podporu. S Agátkou jsem byla ještě jednou u doktorky, protože se to malé ještě o chlup zhoršilo a stále stejný verdikt... novorozenecké akné, takže nám nezbývá nic jiného, než čekat na slibované 2-3 měsíce, po kterých by to mělo odeznít... :-( 

Měj se hezky

Pa

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, tedy tvé zrpávy mě úplně zaskočily, taky jsem nepředpokládala, že by se nakonec ukázala nějaká komplikace. Četla jsem i příspěvky čtenářek pod tvým článkem a myslím, že nakonec máte opravdu "štěstí v neštěstí" - že vás lékařka odeslala do Motola hned, vše bude podchyceno včas, na porod se všechno připraví a vašemu chlapečkovi bude poskytnuta potřebná péče ihned. Vím, že to není ani zdaleka to, jak sis jeho příchod na svět představovala, ale určitě to spolu všechno zvládnete a bude to dobré! Moc vám všem držím palce a myslím na vás! 

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Ahoj Elisko,

to opravdu nemas moc klidne sestinedeli. Ale Agatka je urcite ukazkove miminko a tatinek si ji alespon vic uzije, kdyz ted bude nejakou dobu doma. Vlastne ja tveho manzela trosku znam :) Z minulosti, z Kryr. Kdysi jsem chodila s jednim jeho znamym.  Ale to uz je radku let zpatky.

 

U naseho Tobyho se objevil atopicky ekzem, kdyz byl miminko, ale s vekem to proste vymizelo. Takze drzim palce, at to ma Agatka take tak.

 

Mej se hezky,

G.

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Eliško, chci se podělit o svou zkušenost s novorozeneckým akné. Hned na úvod samozřejme tím nechci říct, že ten náš důvod akné je jediný možný, ale je to určitě jedna z variant. U mé starší, dnes dvouapůl leté holčičky, se první pupínky začaly objevovat během šetinedělí. Z krásné jemné tvářičky bylo najednou "struhadlo". Začalo to pár pupínky a postupně se to rozjelo. POdle naší pediatričky běžná reakce citlivější dětské pleti na okolní svět. Taky jsme otírali řepíkem, ale nic moc nezabíralo. Nedalo se nic dělat, čekali jsme, až to ustoupí. Malá taky hodně trpěla na bolení bříška a plakala bez zjevné příčiny. Což je ovšem taky normální u spousty miminek. A taky hodně ublinkávala, taky normální u miminek :) Protože krásně přibírala, byla veselé miminko a nevypadala, že by ji něco trápilo (občas jen to bříško), pediatrička neměla důvod to řešit. Pak ale přišly průjmy, pak nitky krve ve stolici. To už jsem zbystřila a googlila o stošest. A k pediatričce jsem přišla už vlastně s diagnózou, malá měla alergii na bílkovinu kravského mléka. A to jsem plně kojila! Pediatrička se opravdu divila, pr se to stává spíš u miminek na umělém mléce. Nezbývalo než z mé stravy vysadit veškeré mléko a mléčné výrobky, a to i ve stopovém množství. Tenkrát jsem zjistila, že mléko je snad ve všem :-D Ale do pár dnů se malé začalo zlepšovat to akné, až zmizelo úplně, přestala blinkat, prdíky ustoupily a trápily ji už jen vyjímečně a vše bylo v pořádku. Jen já jsem brzy přišla o mléko, protože má strava byla všechno, jen ne vyvážená.Malá pak přešla na Nutrilon ALergy Care a byla naproto spokojené zdravé miminko. U mého druhého prcka, teď ročního chlapečka, už jsme byli poučenější, takže při prvních totožných příznacích jsem už věděla, která bije. Takže tam bylo jen to akné a bolení bříška a okamžitě jsem vysadila mléko. A opět se vše srovnalo. Nakonec teda taky skončil na Nutrilonu, ale hlavní byla jeho spokojenost. Ještě bych chtěla napsat, že malá už dne může naprosto bez probléu kravské mléko a má ho moc ráda a u mladšího bráchy pomalu zkoušíme jogurty, ty jsou nejšetrnější a zatím to vypadá dobře. Takže důležité je, že to v batolecím věku ustupuje. Proto bych chtěla doporučit, zkusit vysadit tak na týden ze stravy mléko a mléčné výrobky (stopové množství není nutné vysazovat) a pokud se to začne zlepšovat, je to zřejmě tím. A možná taky ne a za pár dní si tvářička Agátky zvykne a bude vše fajn. Jen jsem chtěla dát vědět také tuto variantu. Pokud by se vám potvrdila, do diskuze nakukuji často a všechny blogy čtu, tak se stačí zeptat a ráda poradím s detaily. Mějet se holky obě moc hezky, Zuzka

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Ahoj holky,

 

tedy kalhoty ( a nejen v tehotenstvi) to je pripad sam pro sebe :) U me vede Esprit. Sice drazsi, ale kupuju je zasadne ve vyprodejich. tady v Belgii jsou vyprodeje povolene jen dvakrat do roka (cely leden na zimni zbozi a cely cervenec na letni zbozi) a pak maji opravdu slevy az 70% na veskere zbozi. Takze dvakrat do roka mi sem prileti kamaradka a nabehneme do obchodu jako vetsina belgicanu, neco ulovit. A ja lovim dziny Esprit. Mam rada rozsirene nohavice, tzn. bootcut strih a ten ted tedy neleti.  Takze taky nejsem in :) 

Jinak o te znacce, co zminovala Denca jsem take neslysela. Musim si to vyhledat.

Mejte se fajn,

G.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso, děkuju za tip s těmi kalhotami. Jsem ráda, že v tom nejsem sama, i když ti samozřejmě nepřeju, že i pro tebe je shánění kalhot trochu náročnější než pro ty, komu ten skinny střih nevadí. Podívám se na netu na tu značku, co jsi zmiňovala, abych věděla, kde jsou případně jejich obchody tady v Praze. Podle názvu je vůbec neznám.

Díky moc a měj se krásně :-)

J.

Obrázek uživatele dencas
dencas

Jarko, s kalhotami v mimotěhotenském období jsem na tom úplně stejně. Skinny styl nenosím, necítím se v tom dobře vzhledem k mým trochu širším bokům, takže taky sháním kalhoty s rovnými nohavicemi. S normálními kalhotami jsem naposledy uspěla v Terranově (ale už je to dlouho a byla to asi náhoda, protože většinu kalhot mají taky ve skinny stylu :-)) a džíny kupuju už jenom zn. Vigoss. Tam vždycky najdu s rovnými nohavicemi a dokonce i ve více variantách. Stojí jen o trochu víc než v nějakém "obyčejnějším" obchodě a kvalitou jsou mnohem dál, fakt mi vydrží dlouho. Takže, až budeš nějaké nové v budoucnosti shánět, tak můžeš zkusit i tento obchod.

Hezký den :-)

D.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, to mě mrzí, že Vám kalhoty nakonec nepadnou tak, jak byste potebovala. Máte pravdu, že v těhotenství je to s nakupováním ještě horší než normálně, člověk přesně řeší, že to je vlastně jen na chvilku a tak je mu tím víc líto do toho investovat moc peněz. Na druhou stranu, nepohodlí v nepadnoucím oblečení taky nepřispívá zrovna k pohodě... Ale já jsem i jako netěhotná najednou strašně "lakomá" sama na sebe :-D Dřív jsem třeba docela ráda nakupovala v orsay, ale poslední roky se mi jejich oblečení nevím proč už tolik nelíbí, a tak je pro mě těžké si tam vůbec něco vybrat. Podobně v C&A nebo v H&M, nějak se můj vkus asi odchýlil od současných trendů. Třeba se mi vůbec nelíbí takové ty kalhoty se zužujícími se nohavicemi a kapsami našitými až od půlky zadku dolů. Přijde mi, že i štíhlým ženám s dlouhýma nohama to dělá velký zadek a krátké nohy, natož když je někdo spíš jako hruštička a má kratší nohy a širší boky. Ale všichni to houfně nosí, protože prostě je to in. Já vždycky marně sháním kalhoty s rovnými nohavicemi a nízkým pasem (vysoké mi jsou nepohodlné), a to je tedy fakt v dnešní době hodně těžký úkol. Ani v drahých obchodech s džínami není šance uspět, oni to prostě vůbec nešijí. Když už mají kalhoty nízký pas, tak je to vždy typ skinny nebo super skinny a to mi fakt nevyhovuje... A tak tahám staré džíny vždy až do rozpadnutí a pak nastává několik nešťastných dopolední v nejrůznějších obchodech a snaha najít aspoň něco, čím rozpadající se kalhoty nahradím a nebudu se v tom cítit nepříjemně. Naštěstí jak jsem doma a nechodím do práce, tak nemusím tak moc řešit, že šatník není moc bohatý a nosím stále to samé. Dětem je jedno, co mám na sobě, a na těch pár příležitostí "ve společnosti" zatím pořád vystačím s tím, co mám z dřívějška :-)

Tak hodně štěstí s nakupováním po porodu, a držím palce, aby byli Tomášek i holčička trpěliví, až vyrazíte na nákupy ;-)

Jarka

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Jarko,

mám to celkem podobné jako Vy - na sebe si nepořizuji skoro nic, zato na děti často. Nedávno jsem přišla k penězům odhodlána si něco pěkného koupit na focení ve Fotopromě, ale nakoupila jsem vlastně jenom malé. I když - já bych si něco koupila i ráda, jenže se mi na ty poslední dva měsíce nechce ivestovat moc peněz do těhotenského oblečení a to "na pak" se mi špatně odhaduje-nevím, jak na tom budu s postavou, s prsama... a hlavně, Tomáška přestalo nakupování bavit. Naposledy jsem si kupovala těhotenské džíny na podzim jako poslední investice, poplakával, nelíbilo se mu na mě čekat v kočárku, když jsem byla v kabince. Byla jsem zpocená od stresu, že jsem nemohla na sebe nic natáhnout :D a teď zjišťuji, že mi kalhoty pěkně zklouzávají a že je mám zbytečné velké...

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Deniso,

děkuju moc za přání :-) S tím těhotenským oblečením jsem to ani v jednom těhotenství moc nepřeháněla, pořád na sebe rvu stará trička, sice jsou už pupíkem hrozně vytahaná, ale pak už je jen dorvu na doma. Těhotenské kalhoty mám jedny a s těmi to už nějak doklepu. Doma chodím v kraťasech a na noc mám manželovy spodky, aby mě to netlačilo. Je to sice strašně antikoncepční, ale co si budeme povídat, se sexem to v těhotenství není stejně žádná sláva, tak dávám přednost svému pohodlí než snaze hrát si na svůdnou :-D

Focení mám domluvené na pondělí 22. září, takže bychom to s Filípkem měli stihnout ještě pohromadě. A pokud se nic nezvrtne, tak Martin půjde s námi, tak doufám, že jedna fotka se povede celorodinná. Nevím, jestli už tě taky kontaktovali a domlouvali focení i s tebou, nebo jestli mi takhle dali "přednost", abych to právě ještě stihla vcelku. Doufám, že do příštího pondělka moc neoteču (zatím to musím zaklepat, otoky se mi vyhýbají), abych si nemusela připadat jako vorvaň. :-)

Měj se krásně a opatruj se! A jsem ráda, že ses vrátila do pohodové nálady, to je pro miminko i pro tebe nejlepší :)

Pa, Jarka

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Gabino,

no, H&M má moc krásné věcičky, tam se chodím aspoň kochat, když zrovna nic nepotřebujeme. Ale jak Honzík roste, tak už tolik nedědíme z okolí a kupování nových věcí bude větší nutnost, tak věřím, že se tam taky vyřádím. A sem tam budu muset i Filípkovi pořídit něco nového, až bude starší, aby mu nebylo líto, že má všechno obnošené po bráchovi, ať netrpí klasickým "neduhem" mladších sourozenců. U botiček tedy jsem striktní, tam trvám na tom, že budou mít kluci každý svoje botičky, nové a nesešlapané, aby se jim nožička vyvíjela podle toho, co je pro ni přirozené, a ne podle toho, jak to už předtím sešlápla cizí nožka. Výjimku jsem ochotná udělat snad jen u holinek, v nich dítě netráví tolik času a vnitřek se tolik nesešlapává, tak třeba zachovalé gumovky po Honzíkovi může mít Filípek "na chalupě"  u našich.

A jinak ano, se Zuzkou jste to trefily bezpečně, šlo o Lidl. Nechtěla jsem jim dělat reklamu přímo v textu, ale tady už si myslím, že to nevadí. Občas mívá hezké dětské věci Tchibo, ale tam se mi zdá o něco vyšší ta cena, takže většinou se snažím počkat si, až to dají do outletového obchodu do Štěrbohol - ovšem to je zase s rizikem, že to už třeba nebude v potřebné velikosti. Minulý rok jsme tam koupili zimní kombinézu, takový ten model bunda + kalhoty, co jdou sepnout k sobě a vytvořit tak vlastně kombinézu. Teď se těším, že to vychytám, až to bude v nabídce, a pořídíme větší velikost. Ta loňská sice ještě Honzíkovi asi bude, ale ať se zásobíme pro další sezónu.

No a jinak jsem tedy v oslavách pokračovala i včera, to jsme měli pro změnu výročí svatby (3 roky; a zároveň 6 let, co jsme s Martinem spolu) - byli jsme s Honzíkem pro botičky. Nějak mu za poslední měsíc skokově vyrostla nožka, takže jsme museli pořídit gumovky, bačkůrky a celoroční kožené uzavřené kotníčkové boty na podzim. Tak s tím snad tak nějak do konce šestinedělí vydržíme a pak budou na řadě zimní botičky. Teď jsem je kupovat nechtěla, bojím se, že by mu v mezičase ještě mohla noha vyrůst. A po tom třetím roce života snad už nebude ten růst tak rychlý, aby nám boty i oblečení vydržely déle.

Tedy, to jsem se nějak rozepsala! Měj se v Belgii krásně a pozdravuj své kluky ;-)

Jarka

 

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Zuzko,

tak to je dobré, že máš zdatného taťku, který nákupy pořeší :-) Já jsem u toho koše s nepromokavým oblečením narazila i na pár dědečků a babiček, na uchu měli telefon a konzultovali zřejmě s dcerami/snachami správné velikosti, bylo to docela vtipné. Je škoda, že toho do každého obchodu dovezou jen pár kousků a pak je to strašně rychle pryč. Na druhou stranu chápu, že pokud se jedná o zboží, které je vlastně pro poměrně úzkou skupinu zákazníků, tak toho nechtějí mít moc a pak to zase svážet do nějakého skladu (třeba sezónní věci, např. pomůcky ke grilování, rybářské náčiní, něco pro motoristy... tam věřím, že je cílová skupina značně menší než maminky s dětmi). Ale to dětské oblečení, to jim tam snad nikdy nezůstane, tam si myslím, že by klidně mohli být odvážnější a brát toho na každou prodejnu víc.

A s těmi poporodními kily (či spíše centimetry přes břicho, kdyby mi zbylo pár kilo navíc, tak bych se ani nezlobila, přece jenom mít při 177 cm pod 60 kg asi nepůsobí úplně zdravě) tak nějak už počítám, že to dá víc práce. U mě půjde spíš o to povolené břicho, než co ukáže hodnota na váze. Uvidíme, jak to půjde, asi nějaké zpevňovací cvičení bude nutností. Třeba si nakonec k nějaké sportovní pravidelné činnosti najdu i vztah, pokud to pro mě bude znamenat chvilku oddychu od péče o domácnost a kluky, třeba si tu hodinku cvičení týdně i oblíbím :-)

Díky za veselou historku z Lidlu a měj se s dětmi krásně :-)

Jarka

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Gabi, ano Lidl :) V H&M jsem se teď vyřádila na podzimní nákupy, a to teda jak pro holčičku tak pro kluka :) Jen kdyby jim to chvilku dýl vydrželo :-D Zu

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Ahoj holky, 

 

tim nejmenovanym nakupnim retezcem myslite Lidl? Myslim, ze tady v diskuzi snad pojmenovani nevadi... mamka mi totiz vypravela podobnou historkuk, kdyz sla pro nejake detske obleceni. Tady v Belgii mame take Lidl a je fakt, ze tam take obcas par kousku koupim. Ale fronty tu nejsou.  Jinak pro kluky hodne nakupuji v H&M, libi se mi jejich klucici kolekce (co si budeme povidat, ve vetsine obchodu toho maji vic na holcicky a na kluky se tak trosku zapomina). Ale je fakt, ze posledni dobou take nakupuji vic pro deti nez pro sebe.  

A ty kila po druhem porodu - nezbyva mi, nez souhlasit se Zuzkou... ach jo, to bricho!  Ale taky s tim nic moc nedelam, neni cas a sila :) Nejak jsem cekala, ze se to vsechno "spravi" samo, jako po prvnim porodu a ejhle... 

 

Mejte se moc hezky,

G.

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Ahoj Jarko, moc mě pobavil tvůj dnení článek, konkrétně popis nákupu u jednoho nejmenovaného řetězce :-D Přesně se mi vybavil loňský srpen, kdy jsem do stjného řetězce vyrazila na nákupy já. Měla jsem ai 14 dní do porodu a naše prvoozená slečna vstávala celé léto před šestou, takže jsem tam byla pár minut před otevírací dobou v 7. No a to co jsem viděla u vchodu, ten obrovský dlouhý had nákupních košíků vinoucí se přes půl parkoviště, tak to jsem fakt ještě nikdy neviděla! Vzpomněla jsem si na vyprávění mých rodičů, jak stávali frontu na banány :-D Řekla jsem si, že těch pár minut do otevření vyčkám v autě, přece s tím pupkem nepůjdu stát tu frontu. Chyba! Během těch pár minut se fronta ještě zdvojnásobila a na mne už ani nevyšel košík. No šla jem bez něj, jen pro pár věciček. Probojovat se k regálu s těmi věcmi byl naprosto nadlidský výkon. Na mé, v té době opravdu obrovské břicho (lidi se mě i ptali, jestli to budou dvojčata), nebral absolutně nikdo ohled, tlačenice a skoro rvačka. No hrůza! Nakonec jsem těch pár věcí vybojovala, ale připadala jsem si jak v ringu! :-D Od té doby tam posílám svého tátu, je už v důchodu a je to kus chlapa, takže mu ta tlačenice nedělá takový problém. Vždycky dostane seznam a jde :) holt ceny jsou fakt pěkné a věcičky dobré, takže to za to stojí a to evidentně ví spousta maminek :-D

Jinak ještě poznámka k tomu hubnutí po druhém porodu. Já po prvním shodila kila ani nevím jak, za tři měsíce jem byla pod svou původní váhou a vypadala jak kostra. Tak jsem si malovala, jak to po druhém těhotentsví bude stejné a ono ejhle. Rok po porodu mám stále 4 kila nahoře a břicho jak ve čtvrtém měsíci (poznám podle kalhot, které jsem nosila právě do 4 měsíce a teď je tak tak dopnu). Je pravda, že s tím nic extra nedělám, je mi fajn, tak co, ale zkrátka, tak samo jako po první porodu to nešlo. A co vím, tak to tak má spousta maminek. Tím tě nechci nijak strašit, jen aby se připravila i na tuto variantu. ;)

Měj se krásně a Honzíkovi všechno nej! Zuzka

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Jarko, reaguji na Tvůj dotaz v článku. :-) Já zatím nakupuju ráda i na sebe, resp. do obchodu vyrazím s úmyslem, udělat SI radost. :-) Problém je však posledních pár měsíců v tom, že se mi málokteré těhotenské oblečení líbí, nebo spíš většinou nemají moji velikost, a když už, tak mi málokteré dobře sedí. Takže mé nákupy pak většinou končí také v dětském oddělení. :-)

Užij si oslavy a přeji Tobě i Honzíkovi všechno nejlepší k vašim narozeninám. :-)

P.S.: Ještě by mě zajímalo, kdy tak asi bude další focení. Abys to vůbec stihla do porodu... :-)

D.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Eliško, aha, tak to chápu... Ono s těmi jmény to je někdy fakt pech, nějaké si vybereš, líbí se ti a prtner ti řekne "To nejde, měli jsme ve třídě hroznýho sígra a ten se tak jmenoval..." nebo zae on s něčím přijde a ty máš z toho jména osypky kvůli protivné učitelce ze střední, která se tak jmenovala... A nebo někdo z rodiny vymyslí nějakou strašně vtipnou přezdívku a je taky vymalováno. Tak to jste vymysleli moc dobře, že jste si Agátku schovali a pak ji přestavili jako už hotovou věc. Teď už si nikdo nedovolí vymýšlet blbé přezdívky nebo jméno nějak hanit, protože už je to konkrétní miminko. :-)

A držím palce s tím kojením, aby to šlo i nadále dobře a všechno bylo v pohodě. A taky ať ty masáže nožiček pomohou, ona ta stimulace u takhle malinkých miminek bývá účinná. Ať jste všichni zdraví a hezky si spolu užíváte nového ridnného života :)

Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Ještě jednou děkuji za gratulace i zde :-) ...jsem hrozně šťastná maminka ...nemůžu se vynadívat na to naše štěstíčko, dívám se teď na ní doma místo televize :-) 

Jaruš abych ti odpověděla na otázku proč nakonec Agátka :-) ...celé těhotenství jsme s Honzíkem vybírali to pravé jméno a vždycky když jsme se už konečně na nějakém shodli a oznámili ho rodině, tak se vždycky našel někdo, kdo nám ho nějak zprotivil (ať už přezdívkou, nebo nějakou poznámkou). Zajímavé bylo, že na Elišku nikdo nic neměl :-) ...ale cítili jsme oba, že to není to pravé ořechové... a cca týden před porodem jsme se rozhodli pro Agátu a také jsme se rozhodli, že to bude naše tajemství a zároveň pro všechny překvapení. :-) Naštěstí se většině jméno líbí a jestli ne, tak je to stejně jedno, líbí se nám a už s tím nikdo nic neudělá. :-)

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené