mateřská centra

Jak vést dítě k samostatnosti

Také se vaše batole dostalo do stadia, že si chce spoustu věcí vyzkoušet samo? Jeho „já sám“ nebo „já sama“ je u vás na denním pořádku? Věřte, že je to zcela přirozené. Dítě si začíná uvědomovat svoji osobnost, svoje „já“. Pro rodiče to znamená jediné: obrnit se trpělivostí a své dítě na jeho... Celý článek »

Meningokok ohrožuje především děti

O vážných případech meningokokových onemocnění slyšíme v médiích pravidelně každý rok. Pro většinu rodičů je tato nemoc jednou z největších hrozeb. Nejčastěji se totiž objevuje mezi dětmi ve věkové kategorii do 5-ti let a mladistvými. Meningokok... Celý článek »

Jak se po mateřské ucházet o práci

Renáta se chystá po třech letech rodičovské dovolené na svůj první výběrový pohovor do zaměstnání. Není si ale vůbec jistá, zda se slovní zásobou: hamat, papat, ee uspěje. Pracovní trh se stále vyvíjí a vůbec se po světové ekonomické krizi výrazně... Celý článek »

Mateřská centra vám splní sny

Chcete se pobavit, něco naučit, najít nové kamarádky a dětem dopřát trochu vzruchu? Mateřská centra poskytují maminkám s dětmi i těhotným příležitost ke společenskému kontaktu, rozvoji samostatnosti a k příjemně stráveným chvilkám. Přestože jsou... Celý článek »

Cvičení je skvělý trénink pro život

„Kdo je zvyklý cvičit, je zvyklý přijímat nebo si dávat výzvy. A to je něco, co během těhotenství, porodu i při výchově dětí jako když najdete,“ tvrdí cvičitelka Hanka Kynychová. Chcete být krásná a sebevědomá i krátce po porodu? Chcete se cítit... Celý článek »

Cvičení rodičů s dětmi

Jakmile si po porodu osvojíme nový denní režim a úspěšně zvládneme první týdny s novorozencem, začneme uvažovat, jak a čím si s dítětem obohatit společně prožité chvíle. Dnešní doba nám poskytuje široký výběr pohybových aktivit, které je možno v... Celý článek »

Co to jsou mateřská centra?

Cílem členských mateřských center je umožnit matkám vyjít z izolace, kam se dostávají kvůli celodenní péči o dítě. Mateřská centra slouží jako prevence zdravého života fungující rodiny a jsou otevřená a dostupná všem sociálním skupinám bez ohledu... Celý článek »

Máte doma nadané dítě?

Nadprůměrně nadané dítě poznáte v některých případech již brzy po narození. Jak? Třeba tak, že se obzvláště nadaní novorozenci vydrží déle dívat do očí. Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené