Národní týden manželství v mateřských centrech

Síť mateřských center se podobně jako v loňském roce připojí k Národnímu týdnu manželství. V týdnu od 11. do 17. února 2008 budou mateřská centra pořádat nejrůznější akce, kterými chtějí podpořit dobré vztahy v manželství a zdůraznit potřebu fungující rodiny.

V letošním roce budou rodiče v mateřských centrech často vzpomínat na vstup do manželství výstavou svatebních fotografií, případně svatebních oznámení. Připomenout si události od svatby po současnost se může stát oporou a povzbuzením pro další léta manželství.
V dalších mateřských centrech nabízejí manželským párům programy, které jim umožní poodhalit a rozebrat s odborníky úskalí, kterými procházejí partnerské vztahy, jako jsou například rozdílné potřeby žen a mužů nebo rozdíly ve způsobu jejich vzájemné komunikace.
V některých mateřských centrech se soustředili na důležitý aspekt dobrých vzájemných vztahů, a sice na příjemné společně strávené chvíle. A tak připravili společnou večeři, kreativní dílnu či společný výlet.
„Cílem Sítě mateřských center není moralizovat na téma fungující rodiny, ale upozornit společnost, že kolem mateřských center není taková rodina „nedostatkovým zbožím“, jak současný stav rodiny označil v tiskové zprávě místopředseda vlády Petr Nečas, a že služby pro rodinu, které MC nabízejí, podporují rodinu jako pevné zázemí pro budoucí generaci,“ připomíná Rut Kolínská.

Akce všech mateřských center najdete na jejich internetových stránkách.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist