rodinné vztahy

Mimi LIVE! (14): První výlety

Naše miminka pomalu začínají objevovat jiné světy. Jonáš vyrazil s rodinou poprvé na chalupu, Šimon zase na tetinu promoci. Všechno proběhlo na jedničku, ale jak se říká, všude dobře, doma nejlíp.  Celý článek »

Je to dítě skutečně moje?

V tak zvaném moderním západním světě je průměrně každé desáté dítě vychováváno mužem, který si myslí, že je jeho otcem, ale není. Náš živočišný druh v tom není zřejmě žádnou výjimkou, protože zoologové zjistili naprosto stejný jev i u jiných, na... Celý článek »

Ženy rodí, jak žijí

„Měla jsem představu, že porodím ve stoje, ale nakonec jsem porodila vleže. Nechala jsem se přemluvit,“ stěžuje si nespokojená maminka Jana. Kde se stala chyba? Je problém v komunikaci jen na straně lékařů, kteří jí nechtěli vyhovět?  Celý článek »

Prarodiče jsou spíš pomoc nebo komplikace?

Je to téma staré jako instituce manželství a rodinné vztahy vůbec. Tchýně a tchán, prarodiče. Když vám zaklepou na dveře, jsou vítanou pomocí nebo trpěnou komplikací? Americké komedie v tom mají natolik jasno, až se z podobných scén stává klišé:... Celý článek »

Rodit doma? Těžké rozhodování

Naprostá většina těhotných žen je schopna porodit zdravého novorozence bez komplikací v podstatě v jakémkoliv prostředí,“ tvrdí vedoucí porodního sálu pražského Ústavu pro péči o matku a dítě MUDr. Petr Velebil, CSc. „Jenže u určitého, byť malého... Celý článek »

Velký úklid – jak na věc

Můžeme se řídit podle feng-šuej, nebo vlastního selského rozumu: k harmonickému bydlení patří prostor plný světla a čerstvého vzduchu, kde nás nezahlcuje množství zbytečných věcí. Právě nepořádek (i v naší hlavě) totiž blokuje energii, což... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené