40 týdnů? Každý porod má svůj čas

Mezi 37. až 42. týdnem může nastat normální porod, tak praví teorie. Praxe je v českých porodnicích jiná, vyvolávat porod chtějí lékaři už na prahu 40. týdne. Po tomto termínu už mluví o přenášení. A právě to je letošním tématem Světového týdne respektu k porodu.

Letos už po dvanácté patří třetí květnový týden festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství. Ten se letos uskuteční ve dnech 15.–21. května v MediaKlubu Spálená, Spálená 8 v Praze 1.

Během těchto sedmi dní se mohou návštěvnice a návštěvníci těšit na přednášky a workshopy více než čtyřiceti osobností, které kromě porodu samotného zahrnou řadu souvisejících témat, jako je zdravá výživa, homeopatie, podpora bondingu, sexualita, harmonické partnerství, dilemata týkající se výchovy, očkování, různých přístupů ke vzdělávání ve školkách a základních školách a mnohá další.

Jako tradičně nebude chybět ani tematický obchůdek, knihkupectví. Velké oblibě se těší také vzdělávací expozice porodních pomůcek a expozice o přírodě a člověku šetrných prostředcích použitelných v domácnosti – Homo Ecologicus. Do této části je vstup volný. Během prohlídky můžete přemýšlet, na jakých přednáškách nesmíte chybět a můžete si zakoupit vstupenku.

Světový týden respektu k porodu :- vyhlašuje každoročně AFAR – Frankofonní aliance za respektovaný porod. Cílem je upozornit na celospolečenský dosah fenoménu porodu a napomoci prosazování nejnovějších výsledků vědeckých výzkumů do porodnické praxe.

.

Vstupenky na festival jsou k dispozici i elektronicky.

Děti se zatím mohou zabavit v originálním dětském koutku, kde vám je také během přednášky pohlídají.

Festival je pro veřejnost otevřen:

  • pondělí–čtvrtek 12.30–20.00
  • pátek–sobota 9.30–20.00
  • neděle 9.30–15.00

Festival každoročně navštíví kolem dvou tisíc lidí a další tisíce navštíví přidružený program ve spolupracujících mateřských centrech a v dalších organizacích napříč republikou.

Program celého festivalu napříč republikou naleznete na webových stránkách Respekt k porodu.

S tématem souvisí:

 

Více o tématu: časláskamluvíporod

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist