Bar 34. tt – Poslední návštěva z Čech

Pomalu se chystáme na náš odjezd do Prahy, který má nastat příští týden. Izraelské vedro mi stále způsobuje menší problémy s dýcháním a pokaždé, když si zapomenu zobnout železo na svou chudokrevnost, tak se to velmi znatelně odrazí na stupni mé dýchavičnosti. Ale už jsem si zvykla. I přes občasné problémy s dechem si snažím udržet fyzickou aktivitu a ujít alespoň pět (a více) kilometrů denně.

Z předporodního stereotypu naší rodinu vytrhla sice očekávaná, ale stejně velmi překvapivá návštěva z Čech. Dorazila má sestřenice s jejich téměř dvouletou ratolestí a manželem. Plánovali u nás strávit 14 dní, a tak jsem si mohla nanečisto vyzkoušet, jak naše Anička bude snášet nového “vetřelce” mezi jejími hračkami v jejím bytě a dělící se o pozornost rodičů. Popravdě, bylo to docela náročné. Anička změnu nesla tak těžce, že z toho dostala slušný průjem. Holky se také neustále o něco handrkovaly a tahaly. Tahanice s novorozencem myslím nehrozí, ale obávám se, že nápor na psychiku to pro Annu bude obrovský a dá nám to pořádně “sežrat”.

Nakonec k sobě holky cestu našly a dokázaly si spolu trochu pohrát a i se podělit o ty zpropadené hračky. Škoda jen, že tahle pohoda se dostavila pouze pár dní před naším definitivním odjezdem do Prahy.

Pro příbuzné i známé naposledy s jedním dítětem

V tomto týdnu jsme také strávili poslední šabat u přítelových rodičů. Ve městě na severu Izraele, kde přítelova rodina bydlí, jsou velké výkyvy teplot mezi ročními obdobími – teď v létě se drží těsně pod hranicí čtyřicítky. Víkend u nich byl pro mne, díky počasí, opět velmi fyzicky náročný. Bylo zvláštní se po skončení šabatu s nimi loučit a vědět, že až se příště uvidíme, budeme mít pravděpodobně o dalšího prcka navíc.

Také jsem naposledy navštívila izraelskou těhotenskou poradnu. Lékařka provedla rutinní kontrolu, opět mi řekla jak jsem o kilo přibrala a dala mi dopis pro aerolinky, potvrzující, že mohu letět letadlem. Popřála mi hodně štěstí a poprosila, ať jí pošleme zprávu až se dítě narodí.

Bylo to opravdu zvláštní. Dítě se má přece narodit za tak dlouho, za měsíc a půl! Tak co všichni blbnou?! Jo tak, vždyť my už se přece do porodu neuvidíme… Ačkoliv letět mám až na konci 35. týdne těhotenství. Tak co když mne nepustí do letadla, nebo předčasně porodím, nebo zůstaneme z jiného důvodu v Izraeli? Pak bylo loučení zbytečné 🙂

A jak to s cestou do Prahy dopadlo? To se dočtete až v dalším příspěvku.

Vaše Bar


Bára má za sebou 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

27.6.2019 7:54  | autor: Bar
Více o tématu: Bárarodina

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist