Bar – Druhý týden ve čtyřech

KLUB TĚHULEK BAR Jakkoliv vypadá první fotka pohodově, bylo to poprvé a naposledy, kdy se mi podařilo uspat obě děti zároveň. Přítel měl na jedno dopoledne opušťák aby si oběhal co potřebuje (a trochu zrelaxoval – ano, jít do práce, na úřad, nakoupit, k doktorovi atd. bez dětí, to je pro nás teď relax) a já poprvé zůstala s dětmi sama. Zvládla jsem to na jedničku. Nově nabitý optimismus mi ovšem dlouho nevydržel.

Máju začalo bolet břicho

A ačkoliv jsem doufala, že se nám novorozenecký břichabol tentokrát vyhne, v druhém týdnu se objevily i tyto klasické miminkovské problémy. Ze začátku jsme si libovali, jak jen spí, nepláče a my máme čas Anče dokazovat, že rodiče ji nepřestali mít rádi a pořád si s ní budou hrát a starat se o ní, tak v dalším týdnu nás dostihlo nevyspání a snaha najít spolehlivý způsob, jak Mayu uklidnit. Každý den mezi sedmou a jedenáctou večerní brečí, pobrekává i v noci a my nemáme šanci se vyspat. Jakmile totiž v pět ráno Maya upadne do vytouženého spánku nepřerušovaného pláčem, probouzí se Anna.

Pro spánek dospělých zkrátka není prostor. Pediatrem nám byly doporučeny probiotické kapky, ale po nich se k břichabolu přidalo ještě blitíčko, takže jsem od nich upustila.

Čtěte také:

Anna stále žárlí

Ačkoliv se s mužem v péči o holky střídáme, a když má jeden jednu, bere si druhý druhou, tak jsme svědky žárlivých scén starší dcery ve chvílích, kdy novorozence kojím. Děsí mne představa návratu do Izraele, a toho, že tam budu na holky sama. Protože ani teď to nezvládám, a to jsme na holky s mužem dva, protože on má pět týdnů dovolenou.

Ve své zoufalé neschopnosti zvládat dvě mrňata jsme s mužem postoupili dokonce do stadia, kdy si z toho děláme legraci. Holky jsme proto překřtili na „velký a malý drak“, a vždycky, když někam doputujeme s Aničkou a chystáme se ji vytáhnout z kočárku a nechat terorizovat okolí, nazýváme celou proceduru „vypuštění Krakena“.

Podaří se nám naše bájné stvůry trochu zklidnit? Uvidíme příště.

Bar

 

19.8.2019 12:23  | autor: Bar

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist