Boby Zipfy – dárek, co vyčnívá z řady!

Konečně boby nejen pro děti, ale i pro puberťáka nebo partnera v krizi středního věku. Na carvingových bobech ZIPFY se dá zatáčet i skákat! Konečně boby nejen pro děti, ale i pro puberťáka nebo partnera v krizi středního věku. Na carvingových bobech ZIPFY se dá zatáčet i skákat!

zipfy_mini_luge_snow_sled-5colors-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Těžko najdete jiné boby s tolika prestižními oceněními. Také v Česku si hned po svém uvedení na trh odnesly hlavní cenu z pražského veletrhu For Toys 2012. Carvingové boby Zipfy se ve světě staly skutečným hitem – za posledních 5 let jsou to nejprodávanější boby na Amazon.com. Jezdí na nich děti, řádí na nich teenageři a také dospělí, kterým nechybí smysl pro humor. Proč jsou tak oblíbené?

Důvodů je hned několik: pro tento nový zimní sport toho moc nepotřebujete – žádné instruktory, žádné drahé vybavení, žádné speciální tratě, dokonce ani vleky ne. Zábava je ovšem zaručená.

Jsou velmi pevné, lehké a snadno se nosí. Pod kopcem si je jednoduše přehodíte přes rameno nebo je za sebou táhnete na „vodítku“. A vydrží toho opravdu hodně: model Zipfy CLASSIC (určený všem bobařům od 6 do 106 let) unese až 113 kg!

Jejich největší výhodou je ovšem to, že se skvěle řídí. Díky nízko položenému těžišti a profilované skluznici na nich jezdec carvuje pouhým náklonem do zatáčky – přenese váhu na stranu, rukou se dotýká svahu, přičemž se druhou rukou přidržuje charakteristického „kniplu“.

Jízda na bobech Zipfy je zároveň nejbezpečnějším sjezdovým sportem. Brzdí se jednoduše nohama. Chcete-li zastavit, přitáhnete „knipl“, zakloníte se a zadní část bobů zaboříte do sněhu. Sedíte kousek nad zemí, takže nemusíte mít obavy z nějakých krkolomných pádů. Proti střetu s překážkou vás ochrání vaše vlastní natažené nohy.

Zipfy jsou v podstatě moderní verzí lopaty, kterou dříve používali dělníci v Alpách, aby se po náročném dni dostali rychle zpátky do údolí. Dopřejte si podobný zážitek – posaďte se na sedák, uchopte „knipl“, natáhněte nohy a jede se!

Podívejte se na videu, jak se na nich dá řádit!

Americký výrobce myslí na malé bobaříky od 3 do 6 let, ale i na opravdové „bobaře – srdcaře“, pro které připravil speciální edici ve stylu Kokosy na sněhu. Je totiž hrdým sponzorem jamajského bobového olympijského teamu.

Zipfy lze pořídit za velmi příjemnou cenu – předškolácká verze stojí 599 Kč, dospělácká 799 Kč. Více fotek a vtipných videí najdete na www.zipfy.cz.

 

 

Více o tématu: nohysport

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist