Víte, jak vybrat hračky pro holky podle věku?

Podle jakých kritérií vybíráte hračky pro holky? Řídíte se cenou, aktuálními trendy, vlastními zkušenostmi z dětství, radami kamarádek…? To vše můžete brát do úvahy, ale až od třetího místa dále. Na prvním místě by měla být bezpečnost a zdravotní nezávadnost hračky, na druhém výběr podle věku, vývojového stádia a schopností dítěte.

V batolecím věku už si holčičky pomalu začínají vybírat jiné hračky než kluci. Málokterá se například nechce starat o panenku, většinou jich má hned několik.


Hračky pro holky 0 – 1 rok

Hračky pro holky v tom nejranějším věku se nijak neliší od těch klučičích, snad jen v barvách je zpravidla dodržován zvyk „růžová pro holčičku, modrá pro kluka“. Pro ty úplně nejmenší jsou vhodné takové hračky, které poskytnou dítěti dostatek smyslových vjemů pro zrak, sluch a později i hmat. Takovými hračkami jsou například hrací deky se zavěšenými barevnými chrastítky, dětské hrazdičky na kočárek nebo postýlku, houpací sedátka s příslušenstvím pro rozvoj motorických schopností a hračky vydávající jednoduché zvuky a melodie.

Hračky pro holky 1 – 2 roky

Batolecí věk je pro rozvoj motoriky, vztahy i osvojování návyků zásadní. V tomto období se děti velmi rychle učí, zdokonalují v pohybu, řeči i sociálních dovednostech, rozeznávají tvary, obrázky, barvy, dokáží napodobovat své okolí. Hračky pro holky by tedy měly vést k poznávání světa, rozvoji jemné motoriky a doplňování slovní zásoby. Skvělou volbou jsou malé knížečky vyrobené z odolných omyvatelných materiálů, u kterých nevadí, že je dítko občas vezme do pusy.

Oblíbené i užitečné jsou pohyblivé, hrací, blikající hračky pro holky, které je učí napodobovat jednoduché zvuky i pohyby. V učení barev a tvarů pomohou veselé vkládačky.

Hračky pro holky 2 – 3 roky

V pozdně batolecím věku u holek už „frčí“ první panenky, plyšové hračky a jednoduché stavebnice s většími kostkami. Hezkým dárkem, jenž zdokonaluje hned několik dětských schopností, je skládačka z měkké pěny, která po složení slouží jako kobereček na hraní. Materiál je navíc snadno omyvatelný, takže i údržba je otázkou pár chvil.

Hračky pro holky 3 – 6 let

Z batolátek se stávají malé princezny, které se rády zkrášlují a hrají si na „dospělé“. Holčičky se starají o své panenky jako o miminka, proto jim nesmí chybět oblečení a kočárek na panenky, velmi oblíbená je dětská kuchyňka nebo domeček pro panenky. V kurzu jsou také hrdinky a hrdinové dětských filmů a vše s jejich motivy, od batůžků a povlečení na postel, až po kostýmy na maškarní a výzdobu pokojíčku.

Kde se začíná projevovat hudební talent, tam je právě načase pořídit první dětský hudební nástroj.

Od 6 let

Nástup do školy mnohé změní. Holčička najde nové kamarádky a kamarády, začne se naplno věnovat učení, příp. sportovním aktivitám nebo jiným kroužkům, kde se pozná, jakým směrem ji to dál potáhne. Nastávají také nové povinnosti. A od toho všeho se také bude odvíjet zájem o hračky. Vždy ale bude platit, že jakákoli hračka musí být vyrobena z kvalitních, zdravotně nezávadných materiálů.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

26.2.2019 8:10 | autor: inzerce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist