Dejte horečkám a bolestem šach mat! S Nurofenem se nemusíte bát o svoje nejbližší

Blíží se chřipková sezona a přípravu na ni bychom neměli podcenit. Chřipka a nachlazení dokážou někdy potrápit celou rodinu. A jak moc dobře ví každá maminka, jakmile dojde s bacilem ze školky jedno dítě, hned se přidá i druhé a nakonec „padne na hromadu“ celá rodina.

Odborníci říkají, že se blíží sezona akutních respiračních onemocnění. Myslí tím samozřejmě chřipku a nachlazení. Akutní jsou ale také úkoly, které musí zvládnout každá maminka nemocných dětí. Měřit neustále teplotu, přikrývat dítko do peřin, vařit neslazený čaj a hlavně dodávat dítěti s horečkou naději, že všechno bude dobré. Chřipka ani nachlazení obvykle neodezní hned, i s nasazením antibiotik u těžších případů trvá „to nejhorší“ nejméně tři dny. Je proto potřeba malému dětskému tělíčku také ulevit od horečky a bolesti, třeba s pomocí suspenze Nurofen pro děti.

Jahodovou nebo pomerančovou suspenzi mají malí mlsouni v oblibě, a pokud se dodrží předepsané dávkování, je možné ho podávat dětem už od tří měsíců. Pokud dodržíte předepsané dávkování, je riziko výskytu nežádoucích účinků minimální, a naopak předejdete zbytečnému vysílení malého organismu.

To jsou nemoci dětské, ty na dospělé nejdou!

a4_02.jpgChřipka nebo pořádné nachlazení zavlečené domů ze školky může snadno získat sebevědomí a troufne si nakonec i na nás dospělé. Žádné „to jsou nemoci dětské, ty na dospělé nejdou“ v tomto případě neplatí. Děti sice mají slabší imunitu a snadněji podlehnou stejnému viru nebo bakterii, ale pořádný bacil skolí i dospělého. A není mu hloupé vyřadit z provozu i hlavní motor domácnosti: maminku.

Ženy, které ještě kojí, se často bojí vzít si prášek na sražení teploty a snaží se svoji vlastní nemoc nějak ustát. To ale není moc dobrý nápad. Nurofen mohou užívat i kojící ženy, kromě maminek úplně nejmenších novorozenců, kterým ještě nebyly tři měsíce. Z mateřského mléka se totiž k děťátku dostane ani ne 1 % účinné látky léku. To je pořád pětkrát méně, než je doporučená jednotlivá povolená dávka obsažená v Nurofenu pro děti. Kojící matky si samozřejmě musejí dvakrát tak pečlivě hlídat, že nepřekračují povolené dávkování Nurofenu. Ten božský pocit úlevy ale za tu snahu stojí!


Nurofen pro děti, Nurofen pro děti Jahoda, Nurofen pro děti 4% pomeranč, Nurofen pro děti 4% jahoda, Nurofen pro děti čípky 60 mg, Nurofen pro děti čípky 125 mg, Nurofen Rapid 400 mg Capsules, Nurofen StopGrip jsou léky k vnitřnímu užití. Obsahují ibuprofen. Tablety, tobolky a suspenzi užijte ústy. Čípky zaveďte do konečníku. Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizicích a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist