Dětské chůvičky

Chůvičky jsou již dnes nezbytným pomocníkem při hlídání dětí. Jejich vývoj pokročil o mnoho dále, takže dnes můžete dostat chůvičku digitální, s ukolébavkami, integrovaným nočním světlem, s LCD displejem, na dálkové ovládání či videochůvičku.

Chůvičky jsou analogové nebo digitální

Analogové chůvičky se dnes již málo používají. Jejich nevýhodou je to, že mají někdy problém vyrovnat se s rušením jejich signálu či zkreslují zvuk. Maminka tak občas musí běhat zpět do dětského pokojíčku, aby přeladila na nerušenou frekvenci.

Digitální chůvičky mají na 250 kanálů a s rušením se vyrovnávají velice dobře. Většina z nich frekvenci sama přeladí a sama si tak volí, který kanál je nejlepší pro přenos. Digitální typy se většinou dají také dálkově ovládat či přes ně mluvit k dítěti. Máte-li velký dům, můžete na dítě mluvit, než k němu přijdete a uklidňovat ho. Někdy dítěti stačí pouze slyšet váš hlas a opět usne. Na dálku můžete u kvalitnějších modelů také pustit ukolébavku. Nejlevnější digitální chůvička se dá pořídit zhruba za 2000 korun, je pouze omezena ve funkcích. Digitální videochůvička s LCD displejem (velice malý displej) se dá pořídit za 3000 korun. Dobré je, aby se chůvička dala nabíjet jak baterkami, tak i ze sítě.

Vyberte si chůvičku s barevnými ledkami, které vás upozorní na to, že jste z dosahu jejího příjmu či nemáte baterky. Může se totiž klidně stát, že nic neslyšíte, jste absolutně v klidu a přitom dítě je v horním pokoji přidušené a rudé pláčem – jen proto, že jste mimo dosah chůvičky či vám došly baterie.

Rada našeho odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru

„Při výběru chůvičky bych vybral model s digitálním přenosem kvůli rušení zvuku. Ostatní funkce závisí jen na finančních možnostech – ale nejsou nezbytné“.

19.3.2009 12:59 | autor: Jaroslava Mazancová
Více o tématu: chůvičkyvývoj

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist