Dovolená je šance na vylepšení partnerského sexu

Těšíte se na dovolenou, že si kromě spousta sluníčka a koupání užijete i dobrý sex, na který ve dnech všedních není čas ani chuť? Jakmile dojdete do situace, že si pro přemíru pracovních starostí a rodičovských povinností na sex ani nenajdete sílu, máme jasné doporučení: „Hoďte všechno za hlavu, vypněte telefon a odjeďte někam hodně daleko.“ I dlouholetý vztah se pak resuscituje pod blahodárným vlivem subtropického počasí, partnerské hádky odplouvají s odlivem mořských vln a večerní posezení u číše vína začíná připomínat dávno ztracený čas líbánek.

Utopie nebo zázrak?

Myslíte si snad, že je to nějaká utopie? Omyl! Společná dovolená strávená v bezpečné vzdálenosti od zaběhaných partnerských stereotypů a každodenních starostí dokáže v sexuálním životě často pravé zázraky. Ale co dělat v případě, když má každý z partnerů o trávení této dovolené odlišnou představu? Jeden miluje poznávání cizích krajin a chtěl by být každý den někde jinde, druhý zase dává přednost blahodárnému nicnedělání a válí se od rána do večera na pláži. Existují také případy spojení nadšence pro adrenalinové sporty s poklidným konzumentem zahraničních kulinářských specialit, který místo vysokohorského štítu navštíví raději vinný sklípek.

Léčba žárlivosti

Společná dovolená pak mnohdy místo sexuálního balzámu produkuje prudký jed a probíhá ve znamení neustálých hádek a názorových konfrontací. V takovém případě pak nezbývá nic jiného než oživit prastarou radu zakladatele českého manželského poradenství MUDr. Miroslava Plzáka: „Jeďte na dovolenou každý jinam!“ Opravdu nejsou vzácností případy, kdy společná dovolená partnerské vztahy ještě zhorší, pomáhá vykopat válečnou sekeru a dokonce i na ty hádky je najednou více času. V takovém případě se pak doporučuje opravdu nepokoušet osud a alespoň část dovolené trávit v partnerském odloučení. Toto opatření ovšem těžko skousnou lidé žárliví, takoví, kteří svého manželského partnera na každém kroku kontrolují. Ačkoliv se to zdá na první pohled těžko uvěřitelné, představuje udělení vzájemného „náhradního volna“ o dovolené paradoxně dokonce jakýsi lék na léčbu této žárlivosti.

Dovolená s dětmi

Samostatnou kapitolu pak představuje dovolená s dětmi. Pokud jsou ty děti malé, zasluhují si jistě společnou dovolenou s oběma rodiči. Stojí to pak kvůli dětem za to vzdát se při společném ubytování třeba i komfortu sexuálních radovánek. Taková dočasná sexuální abstinence nemusí být zrovna na škodu. Pohlavní styk nepředstavuje žádnou každodenní povinnost a po návratu domů se to může projevit kladně.  Dospívající děti se pak při separované dovolené mohou svobodně rozhodnout, s kterým z rodičů pojedou raději. A příští rok to mohou třeba zase vystřídat. A jak léta přibývají, pojedou i ty děti na dovolenou třeba raději samy. A všichni si tak od sebe vzájemně nádherně odpočinou.

 

25.2.2009 6:26 | autor: Radim Uzel

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist