Jak v těhotenství vybírat cestovní pojištění?

Většina pojišťoven má přesně stanovená pravidla, do kterého týdne těhotenství proplatí případné léčebné výlohy. Obvyklou hranicí je 22. týden. Sjednáváte-li si pojištění a jste-li v pokročilejším stádiu těhotenství, je na místě maximální ostražitost. U některých pojišťoven můžete uspět ještě ve 26. nebo dokonce 32. týdnu, ale žádná pojišťovna tyto termíny oficiálně nepotvrdí.
Na co si dát pozor?

Jednou z nejdůležitějších součástí je pojištění tzv. Pojištění léčebných výloh. Zahrnuje komplex péče v zahraničí – lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, léky předepsané lékařem, které se pojí s ošetřením, přepravu z místa pobytu do nemocnice a zpět, převoz osoby do České republiky v případě nutnosti apod. Pozorně si prostudujte tzv. výluky z pojištění, neboli důvody, kvůli kterým vám pojišťovna nemusí vyplatit nic. Je to především řízení vozidel bez příslušného dokladu, léčení onemocnění, které se projevilo před odjezdem do zahraničí, chronická onemocnění, náklady na léčení duševních poruch či náklady na preventivní prohlídky, které se netýkají akutního onemocnění.

Umělé přerušení těhotenství či potrat.

Výjimku tvoří ošetření lékařem při akutních komplikacích během prvních šesti měsíců těhotenství. Pro tyto případy se cestovní pojištění během těhotenství uzavírá nejčastěji. Každá pojišťovna však má svoje pravidla vyplácení. Pokud se objeví problém, který vám byl diagnostikován v určité lhůtě před odcestováním, nemusí vám pojišťovna proplatit nic. Tyto lhůty se liší a je proto třeba porovnat nabídku různých pojišťovacích společností.

Potvrzení o zdravotním stavu není potřeba

Na dotaz babywebu.cz, zda musejí maminky před uzavřením pojištění nějak dokládat svůj zdravotní stav odpovídá Mgr. Petr Sklenář vedoucí marketingu Evropské Cestovní Pojišťovny, a. s.: „Ne, to skutečně nemusejí. Standardně platí, že klientka nesmí být v tomto případě v pracovní neschopnosti (rizikovém těhotenství), pak by pojištění sjednat nešlo. Pokud je ale vše v pořádku, nic se nedokládá a maminka může pojištění sjednat i z pohodlí svého domova přes internet.“ Máte-li před sebou neodkladnou cestu a jste-li těhotná, rozhodně si uzavřete cestovní pojištění a podrobně se informujte o tom, které léčebné výlohy pojištění přesně kryje. Cestování do zahraničí ve třetím trimestru si raději pečlivě rozmyslete, podstupovat riziko spojené s cestou, navíc bez jistoty plnění léčebných výloh, by se vám nemuselo vyplatit.

14.7.2011 4:32 | autor: Michal Maliarov

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist