Těhulka Live! Tereza: Odlet zítra ve dvanáct!

Jmenuji se Tereza, je mi 31 let. V létě jsem se vdala za skvělého muže, který chtěl dítě o něco více a o něco dříve než já :-). Mojí vášní je cestování a lezení po horách. Procestovala jsem půlku světa, žila v Kanadě i v Praze a usídlila se v Podbeskydí. Na dítě jsem se necítila nikdy připravena a nejsem jedna z těch žen, které to berou jako náplň svého života. Třeba mi to mlíko na mozku změní :-). Teď mi zbývá pár měsíců se na novou roli připravit.

tehulka-tereza-1-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Porto bylo úžasný!!! Vůbec se nám nechtělo domů. Já se vlastně domů ani nevracela. Minulý týden jsme se rozhodli s Tomem, že ještě pojedeme někam do tepla aspoň na týden. Hlavně já jsem na to tlačila, protože mi zbývalo ještě 7 dní dovolené, a to mi přijde zbytečné si ji nechat proplácet. Radši si ji ještě užiju, dokud jsem stále v pohodě, dva v jednom, pohyblivá, nic mi neotéká a tak dále. Většina mých kamarádů si dovolenou schovává na příští rok, až se vše uklidní. No, to mně se neuklidní nic – spíše naopak, takže se potřebuju uklidnit aktuálně. Jsem rozlítaná, pracuju z kavárny nebo z auta s noťasem na kolenou – děkuju samozřejmě za tu možnost, ale poslední dobou to je moc. V mém případě je “bezpečnější” někam odletět ve smyslu, že budu pravděpodobněji odpočívat u moře než doma. 

Takže minulý týden jsem sbalila celkem 3 zavazadla – první “víkend v Portu”, druhé “letíme někam na týden k moři” a třetí “jakýkoliv roadtrip, kam nás pustí.” Věci z Porta se kryly s věcmi k moři, takže jsme u Maru vypraly s nadějí, že se ještě budou hodit. S Tomem se potkáme v úterý na golfu v Brně a pak pojedeme na další do Prahy. Ideální by bylo tedy odletět v pátek z Prahy, ale to nevypadá moc reálně. Chtěla jsem na Rhodos, protože tam bude dostatečně teplo, ale v Řecku se dělají namátkové Covid testy a my nemáme jistotu, že naše tělo stále nevykazuje pozitivitu. Po absolvování karantény se už znovu testy nedělají. Na ministerstvu zahraničí mi málem vynadali, že se chystám někam letět a řekli mi, že kdyby nás otestovali a byli bychom pozitivní, tak nás pošlou do 14denní karantény na místě “no matter what”. Takže Řecko je pro nás pasé. Zůstává teda Itálie – Sardinie nebo Sicílie. Jenže tam nelítá nic rozumného, z Prahy je to na přestup a i 10 hodin na cestě. Našla jsem letenky na sobotu z Vídně. Počkám do poslední chvíle a pak je koupím, abychom měli jistotu, že nás vůbec pustí do Rakouska, když situace houstne a Pražákům hodlají zakázat vstup. 

Řeším to už cca 10 dní a vyhodnocuji nejlepší variantu. Je čtvrtek, Tomáš je na golfu a já po práci jdu do Stromovky s holkama na kafe. Rozhodla jsem se, že letenky na Sicílii koupím zítra ráno, pokud se nic nepo… Ale volá mi Tom, že nějaký kámoš z golfu nám zařídí reklamní pobyt na Tenerife s odletem zítra ve 12 z Prahy. No, neváhám a tuto možnost mu okamžitě odkývnu. Co řeším 10 dnů, Tom vyřeší za půl hodiny u večeře na golfu. Po cestě do centra platím na lavičce v parku letenky a v pátek valíme na letiště. Jupí!

A jak je to s tím lítáním u těhotných? Jak u které aerolinky, ale většinou jsem se dočetla, že můžete létat až do 34./36.tt, pokud máte jednočetné těhotenství bez komplikací. Po 28.tt může ovšem většina aerolinek vyžadovat potvrzení lékaře o tom, že jste “způsobilá” k letu. Já jsem tt. 26 + 3, takže jsem to nemusela řešit a volné triko to navíc jistí. 😀

Osud se rozhodl si mě asi vyzkoušet, protože od gate až po sedačku nás “pronásledovala” maminka se dvěma holčičkami. K mé nevoli jsme se jim docela líbili, takže natahovaly ručičky a chtěly interakci. Byla jsem překvapená, že mi to vlastně nevadí a reagovala jsem zpět, dokud jsem neusnula. Po tomto tréninku a necelých pěti hodinách letu jsme vystoupili na slunečném Tenerife, obula jsem si žabky, nasadila sluneční brýle a začala plnými doušky užívat dovolenou. 

Tereza právě prožívá 26. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

21.10.2020 2:00 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist