Jakou vybrat postýlku?

V postýlce miminko v prvních měsících života stráví až 16 hodin denně, proto její výběr nepodceňte.

profimedia-0295708478-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: Ivana

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, proto výběr postýlky neodbuďte. Jistým vodítkem by mohlo být, že postýlka splňuje platné normy EU ČSN EN 716-1 a ČSN EN 716-2 a také vyhlášku Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let. V první řadě by postýlka měla být stabilní, pevná, bezpečná a zdravotně nezávadná. Miminka mají ve zvyku vše zkoumat pusou, proto by měla být vyrobena z bezpečných materiálů – textil, dřevo, nezávadný plast, kov. Pokud je barvená, zkontrolujte, zda k jejímu nátěru byly použity zdravotně nezávadné barvy a laky. Zkontrolujte, zda je k balení postýlky přiložen platný certifikát o nezávadnosti povrchových úprav.

Samozřejmostí je i bezpečnost dítěte, co se týká úrazu. Na postýlce by neměly být žádné ostré hrany nebo výčnělky.  Rozestupy mezi příčkami by měly být větší než 4,5 a menší než 7,5 cm, tak aby si dítě nemohlo do hrazení zaklínit hlavu či končetiny. Upevňovací šrouby musí být zapuštěné a stejnoměrně utažené.

Pro první měsíce života miminka je výběr velmi široký, proto se zaměříme především na toto období. Vyberte si tu pravou postýlku v naší galerii.

Čtěte také:


Foto: Profimedia.cz, Amazon.com, Ikea.cz, Prvnipostylka.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist