Jízdní kolo 12“ BRAVE TN

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu České republiky je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který především pro děti představuje závažné riziko a je výrobkem nebezpečným. Jedná se o dětské jízdní kolo 12“ BRAVE. Při jízdě na kole je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu – možnost pádu uživatele.

TN, EAN: 4546 132 417 6403, které bylo vyrobeno v Číně.

Nevyhovující mezera mezi předním kolem a vidlicí, možnost uskřípnutí prstů. Na přední vidlici připevněn upevňovací prostředek (pravděpodobně držák na světlo), který nesplňuje požadavky na ostrost hran. Výrobek tak ohrožuje zdraví a riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.

„Česká obchodní inspekce zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek v trhu,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Zdroj: ČOI, Praha 22. dubna 2009

Více o tématu: dětizdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist