Kastrace korunou

Neznám případ, že by žena nesla těžce zvýšení příjmů svého muže. Znám však řadu případů, kdy muži obdobnou situaci u manželky vnímají jako útok na sebe i na samu podstatu rodiny.
Zejména jsou citliví na to, že jejich žena vydělává víc než oni. Je běžné, že muž vydělává víc, platí vše kolem auta, pravidelné platby sporožira, ponechává si kapesné. Se zbytkem pro blaho celé rodiny hospodaří žena.

V opačném případě, kdy má žena víc, muž s přebytky pro rodinu nehospodaří. Některý je raději nevidí.

Jiný, a to častěji, peníze konfiskuje. Znám případy, kdy zlepšení finanční situace mužovou zásluhou zapůsobilo jako afrodiziakum. Někdy jen pro ženu, ale dost často pro ob

Nevěra

Ojedinělé ovšem není, že výrok „povýšila jsem a budu mít o pět tisíc víc…“ zapůsobí na manžela jako nástroj nunvářův na býka. Kastrace je samozřejmě psychická.

Muži konfrontovaní s nevěrou své ženy často uvažují o „uzavření penězovodu“. Jde o tvrdý nátlakový postup srovnatelný s vlivem podobným uzavření naftovodu či plynovodu pro zemi na oněch surovinách závislou.

Když to muž probírá v hospodě, dají mu kamarádi po několika pivech za pravdu. Je to podle nich ta správná cesta, jak přivést nevěrnici s prosíkem k rodinnému krbu. Střízlivý ekonom a politolog ovšem může dotyčnému vysvětlit, že podobné demonstrace síly bývají dvojsečné.

Láska není na prodej

Zemí skutečně a výhradně závislých na jednom jediném kohoutku bývá málo. Stává se, že se jen změní dodavatel. Navíc silová řešení mohou vyvolat nenávist. Pocit ohrožení manželství vede nejednoho pána k velkorysosti.

Chronický škudlil poté, co obdržel návrh na rozvod, jedná, jakoby se dala láska partnerky koupit. To je omyl.

Lásku určitě nekoupíte. Penězi lze ženě zaimponovat.

Možná se kvůli nim s vámi nerozejde neb je draho a děti nutno vydržovat na studiích. Milovat vás přímo úměrně vašemu kontu však nebude.

Neživíš…

Jestliže se ovšem domníváte, že chudičká chaloupka, topinky s vlastnoručně nasbíranými šípky na čaj k večeři a čistota duše zaručí partnerské štěstí, pak mohu maximálně dodat: „bez záruky“.

Jak stručně shrnout po tisíciletí nastřádaná moudra o penězích, lásce a manželství ? Citujme klasiku. Eva Holubová ke svému filmovému manželovi v Knoflíkářích: „Neživíš, tak nepřepínej! Buď rád, že se můžeš dívat na dvojku. Nic neřeš, nepřepínej a hlavně po ničem nepátrej!“

 

10.4.2009 5:26 | autor: Tomáš Novák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist