Líčení během těhotenství

Každá maminka je hezká a čím víc se na miminko těší, tím je krásnější. Pár kilogramů navíc vypadá sexy a maminka omládne, protože jí zmizí vrásky. Vzhled každé ženy se během těhotenství a po porodu mění včetně způsobu, jakým o sebe žena pečuje.

Objevují se nejrůznější “chutě“ nejen na jídlo, ale mění se i vkus pro barevné kombinace a styl v návaznosti na celkový vzhled. Většina žen taky trošku zpohodlní a na líčení nemá tolik nálady ani času jako dříve anebo se jí kvůli určitým přechodným potížím nedostává energie. No ale stejně – neupravená maminka? To snad ne!

Základ líčení

Základem líčení je dobře odlíčená a ošetřená pleť. V první řadě bereme v úvahu, zda se budete líčit do práce, na doma, na odpolední setkání s přáteli, na kafe s kamarádkou nebo na večírek – prostě k různým příležitostem se hodí různé líčení, ale to jistě víte. Také budeme mít na zřeteli celkový typ, účes, barvu očí, obličejové proporce (které se během těhotenství a po porodu nepatrně změní – přiberete, uberete na váze). Velice důležité jsou barvy, které ovlivňují jak nálady vaše, tak i miminka, a vůbec lidí okolo.

Make up

Většina těhotných žen má zpočátku trošku bledší a unavenější pleť. Vždyť to robátko uvnitř spotřebuje něco živin a energie! Mohou se i zvýraznit kruhy pod očima, ale to trvá pouze určitou dobu. Pokud jste zvyklá používat make up či pudr, klidně v tom pokračujte. Pouze se nově zamyslete nad odstínem make upu, který používáte – zda barva nadále odpovídá barvě pleti. Kdybyste se rozhodla koupit nový, tak malá rada: make up se zkouší na spodní části obličeje, tam, kde je vidět předěl mezi obličejem a krkem. Přípravek se roztírá nepatrně i na krk, a to tak, aby nevznikl barevný kontrast mezi obličej a krkem. Je-li třeba (příklad: hlubší výstřih), rozetřete make up či pudr také na dekolt. Opět vyberte odstín, který koresponduje s barvou vaší pleti. Po aplikaci byste měla vypadat trošku „nevýrazně“, jaksi „voskově“, prostě “nijak“. Ale to je v pořádku, protože má vypadat správně nanesený make up, a díky příjemným barvičkám, které budete dál nanášet, budete vypadat perfektně. Jestliže musíte použít korektor (slouží k zakrytí různých drobnějších nedostatků a má různé barvy, ještě se o něm zmíním), dejte jej v malém množství pod make up. Make up považuji za základ, pleť je potom barevně sjednocená a ochráněná. (Častý dotaz: „Neucpávají se póry, když používám make up?“ Ne, neucpávají za předpokladu, že se budete večer perfektně odličovat a také že budete mít přípravek odpovídající požadavku vaší pleti.)

Líčení

Máte-li málo času, naličte si jen tu část obličeje, kterou považujete za zajímavou, krásnou či obdivovanou. Ústa, oči, rty, tváře… je to na vás. Většině maminek těhotenství opravdu projasní oči. Kdybyste například chtěla navodit „dětský vzhled“, použijte jemný oční stín neutrální barvy (představte si bláto – něco mezi šedou, hnědou, béžovou). Tento oční stín podtrhne barvu vaší duhovky. Ještě můžete nanést růž na tváře dokulata – to také propůjčí svěží výraz. Obličej však bude vypadat plnější, takže berte do úvahy také to, že se většině z vás časem méně či více zakulatí obličej. Kdybyste chtěla obličej opticky zúžit, zaměřte se na nejvyšší bod lícní kosti a zdravíčko protáhněte směrem nahoru a dolů.

Potom stačí nalíčit lehce ústa. Pokud máte nepravidelnou konturu rtů, použijte konturovací tužku. Tou lehce vykreslíte obrys úst. Výsledek nemá být kontrastní, tužka by měla barevně korespondovat s přirozenou barvou vašich rtů.

Pak štětečkem nalíčíte rty. Je vhodnější, když je denní líčení lehčí a výrazněji nalíčíte pouze buď oči, nebo ústa. Stejnou intenzitu na všechny partie tváře používejte raději až večer. Maminka by měla působit svěže a jemně, „nalíčeně nenalíčeně“. Je lepší se vyvarovat tmavých kontur a křiklavých barev.

 

18.2.2009 6:37 | autor: Saša Páleníková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist