Mimi LIVE! Jakub a Šimon (16): Úprk před smogem

Co v Praze, kde je smog, smradlavo a vůbec nevlídno, otázala se Hanka, sbalila kluky i rodinný stěhovací vůz a vyrazila na venkov. Jak si to užili, si přečtěte v dnešním článku.

Do Prahy přišla inverze, kluci dostali pro změnu rýmu, a tak jsem se rozhodla odjet s nimi na chalupu. Rozhodnutí to bylo čistě impulzivní. Matěj byl už od středy doma a v neděli pořád nevypadal, jako že by šel zítra do školky. Jak jsme byli pořád doma, tak byli kluci už úplně hotoví, Matěj je jen trápil, vymýšlel akorát nesmysly a myslím, že sousedi už byli hotoví také.

Balení pro takovou skupinu v neurčitém počasí má svá kouzla, ještěže máme opravdu velké auto. Vzhledem k tomu, že vozíme i takové „drobnosti“ jako jídelní židličky (dvojkočár ani nepočítám), tak jedeme opravdu jako stěhováci.

Dojeli jsme na vymrzlou chalupu, roztopili kamna a začalo čoro moro s vybalováním, řešením, jak klukům zamezit přístup ke kamnům, pořádně je navléct, protože od země byla opravdu zima a s koupáním, protože v koupelně by jeden zmrznul. Všechno jsme nakonec úspěšně vyřešili – do kuchyně ke kamnům jsem týden skákala přes žebřík omotaný ubrusem, protože Šimon při první příležitosti prolezl mezi šprušlemi, vytopeno bylo za dva dny a úterní počasí bylo úžasné!

Cesta na nákup a zpátky nám trvala se zastávkou na místním hřišti přes dvě hodiny, ještěže babička mezitím uvařila, jinak bychom celý týden jedli až někdy odpoledne. Kluci se velice rychle aklimatizovali a začali zkoumat nový prostor. Nejzajímavější hračka byla babiččina složka s křížovkami, které sbírala celé léto, studio-pastelky, kterým po důkladném proslintání upadaly všechny vršky, polínka v košíku na přikládání a všechny bačkory, které kde našly. Že jsem jim vůbec brala nějaké hračky! Šimon prokázal ducha průzkumníka – všude vlezl, natahoval se, protáhl se, dosáhl. Kubík seděl, koukal a tleskal mu. Byl na ně opravdu úžasný pohled – Šimon prolezl pod křeslem, sedl si za něj. Kubík chtěl taky, ale zasekl se vprostřed křesla, takže se radši vrátil zpátky. Šimon našel za křeslem něco na bouchání do země, tak tloukl jako o život a Kubík mu k tomu tleskal, mával a hrozně se oba chechtali.

Ven jsme chodili poctivě dopoledne i odpoledne, ačkoli se počasí od středy zhoršilo. Kluci to většinou prospali, protože v bdělém stavu je to už v kočárku moc nebaví – je to asi málo akční… A Matěj si to taky docela užil. Na zdravotním stavu se to moc neprojevilo, asi budeme muset opět k doktorovi. Musím říct, že už mi dochází jak síly, tak inspirace, co s tou věčnou rýmou a kašlem dělat. Jediný verdikt od doktora je „na poslech čistý“, ale zlepšení pořád žádné. Trochu doufám, že už přijde opravdu zima, všechny bacily zmrznou a bude konečně dobře!!!!

Hanka

1-2970_6423.jpg

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist