Mimi LIVE! Jakub a Šimon (18): První krůčky

Sice se k nim zatím odhodlal jen Šimon, který je v pohybových aktivitách mnohem akčnější než Kubík, ale ten svého bratra jistě dožene. Také si přečtěte, jak kluci oslavili Vánoce a Silvestra – na bujaré oslavy sice nemají věk, i když…

Dobrý den čtenáři a čtenářky Babywebu,
jaké byly oslavy Vánoc a nového roku? U nás se vše celkem povedlo. Vše proběhlo klidně. Na Štědrý den jsme šli ještě odpoledne do kostela. Jsou tam odpoledne bohoslužby se spoustou koled a zapalováním stromečku. Šimonek usnul už cestou tam, a když se vzbudil, tvářil se, jako když nevěří vlastním očím, proč všichni zpívají. Kubík celou dobu řádil, výskal, a když dostal na „zacpání“ pusy křupíny, tak je ožužlal, rozpatlal a mrsknul s nimi do otevřené kabelky paní, co seděla před námi. Manžela to pobavilo tak, že skoro plakal a málem musel předčasně odejít.

Když jsme přijeli domů, tak jsme dali smažit řízky a čekali jsme na večeři. Kluci dělali při večeři takový čurbes, že nebylo slyšet vlastního slova – děsně se bavili, že všichni sedí u stolu, a když dost zakřičí, tak se vždycky někdo otočí a usměje se. A po odzpívání koled přišel konečně Ježíšek. Matěj byl úplně u vytržení. Vrhl se na dárky a jen rozbaloval a rozbaloval – jedno, čí byly. Kluci se rochnili v papírech a dárky jim byly jedno. Nakonec šli spát až někdy po deváté hodině a spali hned, jak si lehli. Matěj ještě chvíli vařil ve své nové kuchyňce, kterou si hrozně moc přál, a pak šel taky do hajan.

V týdnu po Štědrém dnu jsme odjeli na chalupu. Naštěstí tam zbylo trochu sněhu, který hodně zmrzl, takže Matěj mohl i lyžovat. Akorát kluky už to moc nebaví jen tak sedět v kočárku, takže vlastně když byli vzhůru, byl s nimi někdo doma, aby se „prolítali“. Opět přišel na řadu žebřík před vstup do kuchyně, aby se nedostali ke kamnům, tak aspoň zkoušeli velké kachláče. O ty se naštěstí v podstatě nedá spálit, takže jen zkoušeli, jak moc že to hřeje.

Před Silvestrem potom odjela babička s dědou a přijeli naši kamarádi na oslavy. Spolu s nimi přijela také jejich 2letá dcera Laura a malý Filípek. A představte si, naši kluci se asi zamilovali. Matýsek chtěl s „Jaujinkou“ (neumí pořádně ještě ani R ani L, takže její jméno je opravdu oříšek) pořád jen chodit za ruku a Šíma kvůli Laurince udělal své první kroky!!! Jediný Kubík se raději věnoval jídlu. S návštěvou přijela také zahradní skluzavka, což tedy musím říct, že v místnosti 5 x 6 m s devíti dospělými a 5 dětmi je poměrně lahůdka. Nicméně se stala velice oblíbenou. Velké děti lezly po schůdkách a malé lezly po skluzavce – nestíhaly jsme je uklízet, aby se nepobily. Na Silvestra jsme odpálili už v 8 pár rachejtlí, bouchli dětem rychlý špunty – mimochodem jim vůbec nechutnaly – a poslali je do pelechů. Přesně do půlnoci byl klid. Ale jako by si kluci řekli, že je škoda neudělat ty oslavy barvitější, tak od půlnoci až do 4 do rána na střídačku plakali a řvali. Pokud platí, že jak na Nový rok, tak po celý rok, tak se tedy máme na co těšit.

Jak jsem již psala, tak největší událostí Vánoc je, že Šimon chodí. Má z toho děsnou radost, ručičky drží nahoře a pořád cupitá, aby udržel rovnováhu. Každopádně dneska už ujde pěkných 8 kroků a pak hezky opatrně sedne na zadek. Kubíka tyhle dovednosti zatím nechávají v klidu, zato když se někde objeví jídlo, tak je u něj první a hned žebrá.

Pomalu také začínáme chystat oslavu narozenin kluků – my snad z toho slavení nevyjdeme.

Hezký začátek roku 2013
Hanka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist