Mimi LIVE! Jakub a Šimon (8): Máme první zub!

Největší novinu v životě dvojčat jsme prozradili už v titulku, i když mléčnou chloubou se pyšní zatím jen Kuba. Šimon se jistě nenechá zahanbit! Do jídelníčku kluků vstoupilo maso, jakpak jim chutná? Mnohé z vás asi nepřekvapí, že z kluků se stává bavičské duo, které získává věhlas a slávu po celém městě…

Ahoj čtenářky Babywebu,

Kuba má první ZUB! Ani jsem si nevšimla, že by byl nějak více protivný nebo cokoli a najednou mě něco v jeho pusince škráblo. A ona proklubaná spodní jednička. 🙂 Zub roste jako z vody, už je vidět z dálky, tak uvidíme, kdy se k němu přidají další.

V jídle pokračujeme s dalšími druhy zeleniny, a když už je zub, tak jsem jim přidala i maso. A bylo to vidět – kluci najednou otvírali pusinky sami předem a skoro bych řekla, že mlaskali. Tedy do doby, než jsem jim uvařila já… Nevím, co jsem udělala špatně, ale jídlo, co jim uvařím, rozhodně nejedí s takovou radostí a chutí jako to kupované ze skleničky. A musím říct, že u staršího to bylo stejné – nevíte čím to je?

Ke svačině už dostávají ovoce, měli hrušku, broskev a jablka a zatím prý dobré. S čím ale úplně hrozně válčíme, jsou večerní kaše. Nevím, zda jim nechutnají nebo jsou už tak unavení, že je nějaké jídlo lžičkou vůbec nezajímá, nebo kde je problém. Mám doma koupený už pátý druh a pořád je to hodně na vážkách. Máte nějaké osvědčené typy kaší, které dětem určitě chutnají?

Problém bude možná i v tom, že jak hezky spí kluci v noci, tak o to hůře spí přes den. V podstatě za celý den naspí sotva hodinu a půl, a to ještě rozdělené do 2–3 částí, a když spí více jak půl hodiny, tak se na ně chodím dívat, zda dýchají, protože to u nich opravdu není zvykem. Už z toho začínám být dost unavená, protože to je ještě navíc tak, že když jeden usne, tak druhý se začíná budit.

Ale abych si jen nestěžovala (ačkoli v těchto dusnech je to fakt náročné), kluci jsou moc šikovní, a když jim věnuji dostatek pozornosti, tak se usmívají na celé kolo a baví okolí. Hrozně se jim líbí jezdit v kočárku na bříšku a koukat ven, jak to vypadá, uvidíte v naší soukromé fotogalerii, kam jsem vložila foto z borůvek. Když jedeme po městě, jsme teď opravdu atrakce, protože kluci vyhlíží a chechtají se na každého, kdo je okolo.

Také je moc hezké pozorovat je po ránu, když jsou vyspinkaní a spokojení. To si moc užívala moje mamka, když s námi byla na chalupě. Kluci si spolu už „hrají“. Šimon, protože je pohyblivější, se dostane ke Kubovi a vezme mu hračku, co má v ruce. Kuba mu něco „řekne“, Šíma „odpoví“ a přitáhne si ukradenou hračku k sobě, jakože ji určitě nikomu nedá. Velice oblíbená Šimonova zábava (on je totiž takový náš „cucálista“) je, když se dostane Kubíkovi k nohám, začít mu je ocucávat. To se Kubovi zpravidla moc nelíbí, tak ho kope a pak začne boj.

Příští týden na napsanou.

Hanka 

PS: Od tatínka

Dnes ráno už v půl šesté mě vzbudilo „hejkání“ jednoho z kluků. Postýlky máme přiražené k posteli, tak jsem otevřel jedno oko a tam, mezi „šprušlemi“ hned u mé hlavy na mě kouká Šimon, dělá své oblíbené letadlo a směje se na celé kolo s radostí, že jsem se na něj konečně podíval. V tu chvíli jsem úplně zapomněl, že je tak brzy, a musel jsem si ho jít pochovat.

Tohle jsou vždycky světlé okamžiky, u kterých si říkám, jak jsem rád, že všechny ty naše kluky máme. Jinak je celý den poměrně náročný, protože málo spí a zpravidla po jednom. Do toho Matěj s vláčky a čtením a jsme hned oba zaměstnaní na plný úvazek.

Lukáš 

Více o tématu: jídlokluciokozábava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist