Mimi LIVE! Josífek: Angína? Krutý pohled!

S podzimem na nás nastoupila zase choroba, tentokrát angína. Můžu vám říct, že koukat na děti, jak se kroutí bolestí, je pro mámu hrůza.

A mám jednu ryze ženskou novinku…

Příchod podzimu se u nás ohlásil nemocí a jak jinak než dvojitou. Obě děti schvátily minulou středu vysoké horečky a hned ráno jsme pádili k doktorovi. Diagnóza: virová angína. Pan doktor byl spravedlivý a dal antibiotika oběma. Rozhodně nezabrala okamžitě, takže i druhá noc byla jak vystřižená z hororu. Stázinka se budila bolestmi a Josífek jakbysmet, navíc se v hysterických záchvatech odtrhoval od prsa, aniž cokoliv vypil. Jakmile prso zahlídl, spustil pláč. Ráno jsme tedy jeli k doktorovi znovu. Byla jsem vyčerpaná a zoufalá, že se dětičkám snad ještě přihoršilo… a také že ano.

Bolí, bolí

Z běžné angíny se vyklubala angína aftózní. Stázinka měla plnou pusinku aft, od čtvrtka nemohla nic jíst a jakýkoliv pokus dostat do jejího hladového bříška byť jedno sousto, skončil zoufalým pláčem. Josífek měl afty pro změnu až vzadu v krku, takže nemohl polykat. K sání se přemohl vždycky, až když byl skutečně vyhládlý.

Řeknu vám, že jsem z toho všeho byla docela na dně. Vidět, jak vám obě dvě děti takhle marodí, pláčou ve dne v noci a nebýt schopna jim nijak pomoct. Úleva přišla až v sobotu. Josífek v noci už lépe pil a dal si říct i přes den. Zato Stázinka, chudák, snědla první jídlo až v pondělí. Jediné, na čem byla ty dny živa, byly samozřejmě tekutiny a pak probiotické nápoje, které pila brčkem. Josífek už je z toho venku, Stázinka s angínou stále ještě bojuje, ale myslím si, že za pár dní už bude taky O.K.

Tip MUDr. Martina Gregory:

Na afty lze použít hojivé gely (jako je např. Kamistad gel), ale i homeopatika (jako např. chamomilla). Když je aft hodně, vytírá se pusinka genciánkou.

Perioda je tu!

Moje dlouhé menstruační prázdniny jsou pryč. Jaká to byla paráda, skoro rok a půl bez menses! Vůbec bych se nezlobila, kdybych začala menstruovat až po odstavení, jako se poštěstí některým maminkám. Bohužel mi, stejně jako v prvním případě, dorazila menstruace téměř tři čtvrtě roku po porodu. Ale vlastně si nemám na co stěžovat. Jsou prý maminky, které dostanou měsíčky hned po skončení šestinedělí. A jak jste na tom byly vy?

Sláva, Stázinka je přes den bez plínek

Musím se vám také pochlubit, že Stázinka už nemá přes den plínku. Sem tam se sice ještě připočůrá do kalhotek, ale pak hned běží k nočníku a tam se dovyčůrá. Někdy dokáže jít na nočník sama od sebe hned, ale někdy jako by „zapomněla“, že už nemá plínku. Přesto z ní mám velikou radost a věřím, že k učení občasné nehody zkrátka patří. A jak to měly vaše děti, když se učily na nočník? Máte nějaký tip, jak to připočůrávání odbourat úplně? Moc děkuji za všechny rady!

Vaše Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist