Mimi LIVE! Josífek: Chlapečku, byl jsi statečný!

Nedávno se Josífek protahoval u mě v bříšku ještě jako malinkaté miminko a najednou mu je čtvrt roku a protahuje se v kočárku, do kterého se za chvilku ani nevejde. První tři měsíce s Josífkem utekly zkrátka jako voda.

V pátek jsme byli na prvním očkování Hexa vakcínou a Synfolixem. Malý byl statečný, poplakal si jen trošku. Vždyť je to pro jeho zdravíčko. Naštěstí neměl žádnou reakci, ani zvýšenou teplotu. Když ho doktor uviděl, myslel, že je mu tak pět měsíců. A já na to ne, tři! Náš Josífek je prostě „větší“. Ukázalo se, že váží 6 580 gramů a měří 60 centimetrů (porodní váha 3 130 gramů, při propuštění 2 860 gramů, v šesti týdnech 4 860 gramů a ve třech měsících 6 580 gramů). Od narození tedy vyrostl o úctyhodných 11 centimetrů a přibral 3 450 gramů.

Nepřekrmujte ho

Panu doktorovi se ale Josífkův „výkon“ moc nelíbil, že prý ho nemám zbytečně překrmovat. Ale copak to jde, kojené dítě překrmit?! Nemám mu prý dávat pít dříve než za 2,5 hodinky a kdyby brečel, neznamená to hned, že má hlad, ale že se třeba nudí nebo chce dudlík!

Doktor mě namíchl

Řeknu vám ale, že mě doktor docela namíchl. Že prý řeším každý pláč kojením! Já ale dobře vím, že Josífek má různé druhy pláče a ty dokážu rozeznat. Jinak pláče, když ho něco bolí, jinak když má hlad, jinak když se třeba nudí a vyžaduje společnost a jinak pláče, když nemůže usnout. A protože většinou rozpoznám příčinu nářku, snažím se ji i odstranit. Ale rozhodně ne tím, že bych malého hned nakojila, jak si myslí pan doktor!

Zkrátka si nemyslím, že bych malého dávala k prsu příliš často a rozhodně odmítám koukat pořád na hodinky a odměřovat čas, kdy už mu smím dát napít. Když si řekne, mlíčko dostane. Dítě si přece samo určí, kdy má žízeň nebo hlad. Je jasné, že z Josífka nebude žádné tintítko, ani kdybych chtěla, ale pořádný chlap po tatínkovi!

Mateřská smetana

Všichni si ze mě utahují, že nemám v prsou mléko, ale smetanu. Může za to asi to sladké, na kterém dennodenně ujíždím. Takže náš puclíček nosí už velikost 74 čili velikost pro půlroční dítě a nosí už i stejnou velikost plínek jako jeho starší sestřička. Ta se snad ale přes léto plenkám odnaučí. Navíc má Pepíček to své dokonalé trávení, kdy nekaká třeba několik dní v kuse, jak jsem se zmínila minule. Takže není divu, že vychází rovnice: moje smetana + jeho skvělé trávení = kluk jako buk!

Josífek je společenský tvor

Josífek je naše sluníčko. Zbožňuje společnost a když je dobře naladěný, rozdává úsměvy na všechny strany. Hlasitě volá, brouká. Když na něj mluvím, převaluje jazýček v pusince a snaží se „mluvit“. No, je prostě kouzelný!

Co je tvoje, je i moje

Stázinka se do Josífka hodně vžívá. Chodí to teď běžně tak, že to, co má nebo dělá Pepíček, to musí mít nebo dělat i Stázinka. Tedy naštěstí kromě kojení. To ji už opravdu neláká.

Leze Pepíčkovi tajně do jeho lehátka (ještě že má velkou nosnost) nebo mu nepozorovaně bere z postýlky chrastítka. Tuhle měl Pepíček právě jedno chrastítko v ruce a Stázinka se rozhodla si ho s ním vyměnit za plyšového pejska. Svojí dětskou hatmatilkou se mu snažila vysvětlit výhody toho plyšáka, leč malý si trval na svém a chrastítko z ruky nedal! Kolikrát je to opravdu sranda. Stázinka si třeba dává pod hlavu na polštář plínku, jako to já dělám Josífkovi. Nebo si snaží nasadit si na svou hlavičku jeho čepici.

Ať už je to jakékoliv, mají se rádi. Stázinka na brášku nedá dopustit a i když si občas přivlastní jeho hračku, vynahradí mu to pak tím, že mu dá pusinku nebo Josífka obejme, když ho právě kojím.

Vaše maminka Mimi LIVE

Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

13.5.2010 3:44 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist