Mimi LIVE! Josífek: Kam to mlíčko mizí?

Josífek nám roste jako z vody! Tedy jako z mléka. Má asi dokonalý metabolismus, protože je schopen strávit všechno mlíčko tak, že několik dní vůbec nekaká! Pan doktor ho ale chválí, je to prý normální. Zato když „to“ na něj přijde, nevěřím svým uším ani nosu.

Frekvence kakání našeho malého se v průběhu času změnila. Už nevykonává potřebu několikrát denně jako dřív (ze začátku jsme měli úctyhodnou spotřebu plenek), ale spíše tak jednou denně či dokonce jen obden nebo za tři dny. Jakmile „to“ pak ale přijde, stojí to za to. Většinou ho pak musím kompletně převléknout.

Co na to doktor?

Ptala jsem se doktora, jestli to není nějaký velký problém, že malý už nekaká několikrát či jednou denně, ale spíše tak po třech dnech. Překvapila mě jeho odpověď. Plně kojená miminka prý nemusí kakat třeba i týden, mlíčko prostě do poslední kapičky stráví. Připadá mi to jako nějaké kouzlo, ale jsem zároveň ráda, že je to normální a je chvíli „klid“. On totiž když malý prdíkuje, tak je to teda síla. Nikdy bych neřekla, že tak malá, roztomilá miminka dokáží vyprodukovat takový odér 🙂

Stříhání nehtíků

Mám pocit, že Josífkovi rostou nehty strašně rychle. Většinou mu je stříhám, když je vzhůru, protože když spí, tak ho to vždycky probudí. Ale to se mnou pro změnu bojuje. Ale má to jednu výhodu. Jakmile Stázinka vidí, že stříhám (nebo se snažím stříhat) malému nehty, chce taky. Jinak by si je ostříhat taky nenechala. Bohužel tento fígl zatím neplatí obráceně…

A co vy, máte nějaký fígl na stříhání nehtíků? Napište mi, prosím, e-mail

Noční spinkání

Josífek se budí v noci po 3 hodinách, ale od tří ráno se budí po hodině, hodině a půl. Nevím, čím to může být. Kolem sedmé putuje ke mně do postele, kde pak dospává ještě tak do devíti, buďto s námi nebo sám. A jak to máte s nočním spinkáním dětí vy? Berete si děti do postele?

Pradlenka Madlenka

Včera jsem zjistila, že se nám rozbila pračka. Nejdřív se tvářila, že ještě alespoň dopere to napůl mokré prádlo, co jsem do ní dala, ale vzdala to. A tak mi nezbývalo nic jiného, než prádlo vyndat a vyprat ho v ruce. No řeknu vám, nechtěla bych žít v době, kdy se pralo v potoce nebo na valše. Sláva za ten vynález, automatickou pračku. Nejen že vypere, ale i vyždíme, což je další věc, která je neocenitelná. Zvláště, když perete mikiny a kalhoty, které se dají v ruce ždímat jen velice těžko. Budeme muset koupit pračku novou. Peru totiž skoro denně. Však to znáte, když jsou děti, tak se pere téměř pořád. A taky žehlí.

To je další věc, která mi zabírá mraky času. Nejhorší je se k této činnosti vůbec dokopat. Jakmile ale zapnu žehličku, vyžehlím všechno, co mi přijde pod ruku. A co vy a kolotoč domácích prací, praní, žehlení, vaření? Jak to zvládáte, kdo vám pomáhá? Máte nějaké osvědčené triky a fígle? Za všechny rady moc děkuju!

Vaše maminka Mimi LIVE

Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist