Mimi LIVE! Josífek: Na čas jedináčkem

Zasáhl mě smutek, zemřela mi babička. I když už jsme se na to nějaký čas připravovali, stejně to byl šok. Na smrt se připravit prostě nedá. Smutek ve mně stále je, ale vím, že babička bude dál žít v mém srdci a v mých dětech…

Závisláček

Na pohřeb jsme jeli 500 km a tak vyvstala otázka, co s dětmi. Naštěstí se mi nabídla manželova mamka. Chtěla původně hlídat Josífka, že bych jí pro něj odstříkala mlíko. To jsem musela zavrhnout. Malý je můj prsní závisláček, který pije docela často, takže ani nevím, jestli by mlíčko, co bych odstříkala, vůbec mohlo stačit. Navíc bych měla strach, že by si zvykl na láhev a prso potom odmítal. Takže volba padla na sotva dvouletou Stázinku.

A co vy, musela jste někdy svoje dítko na čas odstavit? Jaký to pak mělo vliv na další kojení? Povídejte o životě s malými dětmi v diskusním fóru Mimi LIVE!

Bolestné odloučení

Malou jsem neviděla skoro tři dny a nesla jsem to docela těžce. Být od svého dítěte tak daleko je zdrcující. Hlavně asi pro maminku. Malá si to ale podle všeho náramně užívala, hlídala ji nakonec i moje sestra, takže Stázinka s tetou i babičkou moc nesmutnila.

Jak jste vy snášela první delší odloučení od svého dítěte?

Jedináček

Zato z Pepíčka se na ty tři dny stal „jedináček“ a náležitě si to vychutnával. Měl veškerou naši pozornost jen a jen pro sebe! Cestu zvládl na jedničku, většinou spal. V kostele na mši vůbec neplakal a vydržel být celou hodinku v klidu.

Světlo pro všechny

V ten smutný den se Josífek stal světlým bodem, rozdával úsměvy na všechny strany. Všichni z něho byli naprosto unešeni. Tvrdili, že je kouzelný, pohodový a veselý. No zkrátka, že je vidět, že se má dobře a nic mu neschází.

Kojení a spánek

Nedávno u mě byla kamarádka, které se před třemi týdny narodil chlapeček. Povídali jsme si o kojení a když jsem řekla, že v noci kojím po dvou hodinách, někdy i po hodince a půl, divila se.  Její mrňousek se prý za noc vzbudí tak dvakrát. I když mi nevadí několikrát za noc k malému vstát, tiše jsem jí záviděla! Malého ukládám ke spánku většinou mezi půl sedmou a sedmou a vstáváme většinou kolem osmé. Za tu dobu k němu vstanu průměrně tak pětkrát. Ale jak říkám, nevadí mi to. Až povyroste, bude se třeba budit méně.

Od kolikátého měsíce podle vás dokážou miminka spát celou noc bez jídla?

Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist