Mimi LIVE! Josífek: Přeháňky jsou někdy i doma

To šílené „podzimní“ počasí, střídání teplot, chvíli dusno, chvíli vítr a déšť má za následek, že jsme omarodili. Naštěstí mám v muži oporu, ale věřte, i my se někdy pěkně chytneme.

Nejprve to počasí skolilo malou. Dvě noci nemohla pro rýmu, kašel a horečky spát. Pak to položilo mě. Horečka, zimnice, rýma a kašel a hlavně neskutečná bolest hlavy. Při sebemenším pohybu jsem myslela, že se mi rozskočí. A ke všemu tomu byl Pepa celý den v práci. No, co vám budu povídat, myslela jsem si, že vypustím duši. Ale když máte doma dvě malé děti, musíte to nějak zvládnout. Prostě musíte. Děti byly hodné, jako by cítily, že mamince není dobře. Přesto jsem se už těšila na večer, až přijde Pepa domů, aby mi s dětmi pomohl.

Vzorňák

Manžel dorazil s plnou taškou džusů, ovoce a nezapomněl ani na mou oblíbenou čokoládu. Vzorně se postaral i o malou. Ohřál jí polévku, nakrmil ji, já jsem ji jen převlékla a uložení a čtení pohádky bylo už zas na něm. Uklidil každodenní „provozní nepořádek“ (rozházené hračky apod.), udělal si sám jídlo a mne zásoboval celý zbytek večera čajem s medem a citronem. Byla jsem na něj opravdu hrdá. Jelikož mi bylo opravdu zle, vzala jsem si na úlevu od bolesti a na snížení horečky paralen. Brala jsem si ho vždy po kojení, aby se do mléka dostalo co nejméně složek.

A co vy, máte nějaké osvědčené recepty, jak vyzrát nad chřipkou či virózou, přestože kojíte? Jaké se vlastně můžou brát při kojení léky?

Odpovídá MUDr. Martin Gregora:

Stoprocentní recept není. Osvědčuje se, aby matka v rámci prevence dostatečně odpočívala a měla tedy i relativně silný organizmus, který si pak s virózou umí poradit. Takže základem je dostatek spánku, duševní klid a pohoda a přiměřená rekreační fyzická zátěž.

I my se občas hádáme

Manžel mi je opravdu velikou oporou. Zastane snad všechno, až na kojení 🙂 Abyste si ale nemysleli, i my se někdy pohádáme.

Tuhle jsme se o tom zrovna bavili s mojí nejlepší kamarádkou Zuzkou. Její manžel je stejně jako ten můj někdy v práci od rána do večera i tři dny po sobě. Veškerá péče o děti pak spočívá na nás. Nevadí nám to, to v žádném případě! Ale znáte to. Občas jsou dny, kdy se vám už od rána nedaří, všechno vám padá z ruky, připálíte snad i vodu, do toho mají svůj den i dítka a vy pak opravdu padáte na pusu…

A vaše drahá polovička samozřejmě čeká, že budete večer usměvavé, vstřícné a upravené. Najde vás však v umazaných teplácích, protože vaše ratolest před chvílí odmítala jogurt a vy ho tudíž máte všude. Cítíte se jako vymačkaný citron a jste na dně. A když váš drahý přijde z práce taky s nervy nadranc, je vymalováno. Shodly jsme se s kamarádkou, že my matky – manželky si malujeme věci na růžovo a když pak přijde realita všedního dne, jsme zklamané a naštvané.

Příklad:

Když jsem s dětmi sama doma, spoléhám jen sama na sebe a klape to. Když přijde horší den, kdy třeba malá zlobí nebo mi práce doma stojí, tak si představuji, že až Pepča přijde, bude se věnovat dětem, abych mohla třeba vyžehlit. Ale jelikož bydlíme v domku, tráví veškerý svůj volný čas také prací – kolem domu a zahrady je jí nekonečně. Takže je stejně jako já v jednom kole.

Prostě moje představy neladí s jeho programem a pak to skřípne. I chlapi jsou asi holt jen lidi 🙂

Vaše Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Napište Ivě e-mail na mimi@babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist