Mimi LIVE! Josífek: Prohlídka ve čtyřech měsících

Náš kulihrášek váží ve svých čtyřech měsících úctyhodných 7 170g a měří 62cm! Začíná sedět a s oblibou upřeně hypnotizuje veškeré jídlo na stole. Je to všechno nějaké rychlé… Brzy asi začneme přikrmovat.

Josífek má za sebou další prohlídku a očkování. To bylo naštěstí zase bez reakce, jen pak prospinkal celý den. Další část očkování nás čeká za měsíc. Uvažuji o tom, že ho dám naočkovat proti rotavirové gastroenteritidě.

A co vy? Nad jakým doplňkovým očkování uvažujete? Nebo si myslíte, že je to zbytečné a zatěžuje to organismus?

Zeptali jsme se MUDr. Martina Gregory:

Portfolio doporučených, doplňkových očkování je široké. A říci, že očkování pouze zatěžuje organismus, by bylo nesprávné a zavádějící.

Kontrola kyčlí

Máme za sebou i kontrolu kyčlí na konci čtvrtého měsíce. Další nás čeká v sedmém měsíci. Obě kyčle má A+, což znamená bez problémů. Mám radost, že nemusím používat široké balení plen a ani nemusíme cvičit. Toho všeho jsem si dost užila se Stázinkou, když byla v jeho věku.

Chci sedět!

Tuhle jsem měla malého u sebe na klíně, ležel opřený zádíčky o moje břicho. A najednou se zvedl do sedu! Nestačila jsem se divit. Od té chvíle se z této polohy zvedá pokaždé. I když je to nedávno, co byla i Stázinka takhle malá, nepamatuji si přesně, kdy se začala zvedat do sedu. U Pepíčka mi to přijde ale nějak brzo. Nebo je to tím, že ho stále vidím jako sotva narozené miminko? Přitom nám roste před očima a denně se učí novým věcem.

A co vaše mimi? Také vás překvapilo nějakou dovedností dřív, než jste čekali?

Dejte mi taky něco k papůůůů

Byli jsme na oslavě narozenin a malý hypnotizoval veškeré jídlo, které bylo na stole. A ať už někdo z nás vzal ze stolu chlebíček nebo kus dortu, Josífek sledoval pochutinu upřeným pohledem, jako by chtěl říct: A co já? Já nedostanu? Už se tedy docela těším, až ho začnu přikrmovat. Jsem moc zvědavá, jak se bude tvářit, až poprvé ochutná něco jiného než mlíčko. začneme už za pár týdnů! Jelikož zatím plně kojím, chci po ukončeném 6. měsíci postupně zavádět zeleninku.

A co vaše dítko? Taky ho zajímalo normální jídlo, i když s kojením nebyl problém?

Ivča


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist