Mimi LIVE! Josífek: Půlroční „narozeniny“

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Josífek je tu s námi už půl roku. A čím je starší, tím je větší mazel. Stejně jako jeho malá velká sestřička je i Josífek takový maminčin závisláček. Náročné to pak bývá, když se Pepíček chce hodně chovat i přes den. Maminčina náruč je prostě lék na všechno.

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Josífek je tu s námi už půl roku. A čím je starší, tím je větší mazel. Stejně jako jeho malá velká sestřička je i Josífek takový maminčin závisláček.

Mám, co jsem nechtěla

Dřív jsem si chválila Josífka, jak umí bez problémů sám usnout. Ty zlaté časy jsou ale asi nenávratně pryč. Anebo se vrátí, až mu vyrostou zoubky?

Závisláček číslo jedna

Pepíček večer neusne jinak než u prsu. Takže přesně to, čemu jsem se chtěla vyhnout, je tady. Když ho uložím nakojeného, ale ještě bdělého do postýlky, jakmile vidí, že se vzdaluji, hodí na mě takový smutný kukuč a spustí pláč. A když si nevšimne, že už odcházím z ložnice, převalí se na břicho nebo se nějak zasekne nožičkama v postýlce a stejně si mě po chvilce vztekání nakonec pláčem přivolá.

Závisláček číslo dvě

I malá si mě v poslední době žádá. Jinak než se mnou neusne. Máme takový malý čtenářský kroužek. Nejdřív jí přečtu pohádku, pak si vezme svoji knížku na prohlížení a já se na chvilku také mohu do něčeho začíst, než Stázinka usne.

Noční sluníčko

A když už jsme u toho spánku, poslední noci nestojí za nic. Malý se budí snad každou hodinu a půl, ale ani nepláče. Slyším, jak se tam vrtí anebo si něco breptá. A když rozsvítím, tak Josífek leží na břiše a směje se na mě. No řekněte, to se člověk ani nemůže zlobit!

Náročné to pak bývá, když se Pepíček chce hodně chovat i přes den. Maminčina náruč je prostě lék na všechno.

Oslava

To to ale uteklo! Stázinka o víkendu oslavila své druhé narozeniny a Josífek už půl roku! Než se nadějeme, bude sfoukávat svíčky na narozeninovém dortu on.

Prohlídka v šesti měsících

Když pan doktor uviděl našeho “malého“, prohlásil: „Pěkný, velký klučina, sice nemá vlásky, ale je ho teda kus.“ S tím kusem souhlasím, ale s vlasy ne. I když jsou kratičké a světlounké, jsou tam. Stázinka na tom byla zrovna tak. Vlastně až teď, ve dvou letech, se může konečně pyšnit alespoň malými culíčky.

A jak je to s jeho mírami? Josífek váží přesně 8000g a měří 68cm! To Stázinka měla 8300g až v jednom roce. Je to až neuvěřitelné, viďte?

A co vaše dětičky, kolik váží nebo vážily v půl roce?

Malá pacientka

U Stázinky se objevilo podezření na metabolickou poruchu a tak si chuděrka musela vytrpět různá vyšetření a odběry krve. Už za sebou máme kardiologii, neurologii, oční, dokonce jí dělali i vyšetření svalů – tzv. EMG. V pondělí nás ještě čeká magnetická rezonance hlavy. V nemocnici v Ústí nad Labem kvůli tomu musíme být už v neděli odpoledne. Josífka beru samozřejmě s sebou, snad to tam společně tu jednu noc nějak zvládneme. Hlavně aby byly výsledky v pořádku.

Držte palečky, prosím. Děkuji všem!

Vaše Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist