Mimi LIVE! Josífek: Žárlivka

Tak a je to tu. Stázinka dělá scény. Už jí nestačí se po Josífkovi opičit, ale občas dělá i dusno. Nemá to asi lehké, chudinka. Snažím se jí dávat stejně lásky i pozornosti jako dřív, ale i tak se to někdy pěkně semele.

Čím méně je malý „miminkovský“ a roste, tím víc začíná Stázinka žárlit. Jejich soužití vypadalo dlouho opravdu idylicky, ale vidíte, přece jenom je to tu! Možná to není tak úplně žárlení, ale Stázinka si začíná víc a víc uvědomovat, že se o pozornost a lásku musí dělit s bráškou. Snažím se oběma maximálně věnovat a zejména malé, aby neměla pocit, že ji odstrkuji. Ne vždy to však zabere. Někdy je to holt náročné.

Příklad: Když chci dát malého na zem na deky, aby si hrál a užil si volný prostor, je zle. Naše žárlivka Stázinka si tam hned lehne nebo stoupne a nechce ho tam pustit. I když jí vysvětluji, že je tam pro oba místa dost, vždycky se nakonec rozbrečí. Někdy tím rozpláče i malého, do toho pak začne výt pes a já mám v tu ránu pocit, že jsem úplně v koncích.

Než se dopracujeme k tomu, aby si vedle Josífka v klidu lehla a hrála si s ním, věší se mi na krk a srdceryvně pláče: „Mamííííí, mamííííí, béééééé.“ Pak je ale zase v pohodě, hraje si s ním, povídá mu, chrastí chrastítkama.

Milujete mě ještě?

Vím, že přijetí sourozence není jednoduchá záležitost. Josífka má Stázinka moc ráda, ale se strachem o naši lásku se neumí sama ještě vypořádat. Věřím, že společně to zvládneme a nebude to horší, ale naopak lepší. Abyste si ale nemysleli, že naše malá nemá bráchu ráda, to zase ne! Když jde večer Pepíček spinkat, dává mu pusinku na dobrou noc, mává a říká ahoj. Tuhle se s ním velkoryse chtěla podělit o rohlík. Když jsem krájela salám, dala jsem kousek Stázince do ruky a za zády slyším: „Pepo, na“ – už podávala salámek Josífkovi. Člověk prostě musí mít uši a oči všude.

Stalo se vám, že starší dítě v dobré víře mladšímu sourozenci ublížilo?

Je ze mě zase puberťačka

O svoji pleť jsem se nemusela nikdy nějak extra moc starat, jen v pubertě, kdy jsem vyzkoušela kde co, abych se zbavila otravných pupínků. Začaly mizet až po nasazení antikoncepce. Po porodu Josífka si připadám, jako by se mi vrátila puberta, co se tedy problémů pleti týče. Že by za to mohl hormon testosteron, kterého můžu mít v těle ještě nadmíru právě proto, že jsem v bříšku nosila kluka? Kdo ví? Ale co. Pupínek sem, pupínek tam, hlavně že jsme všichni zdraví!

Jaké máš zkušenosti s pletí po porodu ty? Taky jsi bojovala s „pubertou“?

Vaše Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist