Mimi LIVE! Toby (18): Ochutnávač Vánoc

„Dnes ráno mě Toby ujistil, že vánoční ozdoby na našem stromku, nejsou nerozbitné, jak jsem si původně myslela,“ píše Gábina v nových dobrobružstvích miminka Tobyho.

Víkend po Mikuláši (i bez čertů Toby plakal a nechtěl si vzít hračku) jsem se rozhodla vytáhnout vánoční dekorace a stromeček a začít si užívat vánoční atmosféru. Asi si řeknete, že podle české tradice je na stromeček ještě brzy, ale tady je to naprosto normální. V tomto případě jsem se tedy přiklonila na stranu Belgičanů a v našem obýváku už stojí ozdobený stromeček. Je to zčásti také proto, že na Vánoce letíme do Čech, takže si chci užít advent a stromeček i v našem domě.

Už párkrát jsem vyháněla Tobyho od stromečku, ale pořád ho to láká. Jen se mu nelíbí jehličí, i když v našem případě umělé. Neustále se ale snaží sundávat vánoční ozdoby a poctivě je ochutnává. Pravidelně ho objevím, jak sedí vedle stromku, v ruce ozdobu a na tvářích plno třpytek. Ale podle fotek v mé soukromé galerii mu ale ty ozdoby zase až tak nechutnají.

Minulý týden jsme byli na přeměření a převážení. Naše nové míry a váhy jsou (v téměř v 9 měsících): 10 kg a 77 cm. Takže stále obřík. Paní doktorka také viděla způsob, jakým se Toby pohybuje a nazvala to „parakomando“. Bohužel jsme k naší dětské lékařce museli zavítat ještě jednou, a to z důvodu kašle, teplot a neustálé rýmy. Už jsme se obávali další ušní infekce, ale nakonec je to bronchitida. Bohužel se nedá nijak léčit, jen nosní kapky, eukaliptové čípky a čistit nos fyziologickým roztokem. Čekaly nás tedy opět dvě noci beze spánku, ale zdá se, že se vše obrací k lepšímu. Jesličky každopádně pro tento týden vynecháme. Držte nám palce, ať už je Tobísek na Vánoce zdravý jako rybička!

Čeká nás ještě jeden víkend v Belgii, chceme se podívat na vánoční trhy, já ještě musím nakoupit spoustu dárků (jsem hrozná a vše nechávám na poslední chvíli). A také nás čeká opět návštěva všech kolegů a exkolegů i s dětmi… nějak se rozrůstáme! Toby je ale stále ještě benjamínek celé skupiny. Je na děti zvyklý z jesliček, takže si naši partu určitě užije.

Ještě jsem se nikdy nezmínila, že máme doma kocoura a kočku. Nejsou to bůhvíjací mazlíčci, mají rádi svůj klid a většinu času tráví tím, že sedí na parapetu a pozoruji dění na ulici. Ale i tak je z nich Toby naprosto nadšený! Kdykoliv projdou okolo, hned se začne nahlas smát a máchat ručičkama ve snaze se jich jen tak trochu dotknout. Problém je, že není zrovna „citlivý“ a jeho hlazení spíš připomíná mlácení. Kočky se mu tedy vyhýbají obloukem a vlastně už do obýváku zavítají opravdu málokdy. Máte domácí mazlíčky? Jak na ně reagují vaše děti? Napište mi do diskuze.

Přeji Vám krásné Vánoční svátky a hlavně, ať jsou ty naše děti pod stromeček (a nejen pod něj) zdravé!

Příště na napsanou z Čech

Gábina

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist