Nahrávací plyšový medvídek „MIKRO“

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který zejména pro děti představuje závažné riziko a je výrobkem nebezpečným. Jedná se o plyšového nahrávacího medvídka.

Medvídek je na 3 tužkové baterie „MIKRO“ GU 3164, 94033, označen značkou shody CE. Země původu je Čína.

Popisovaná plyšová hračka je na tužkové baterie, ke kterým je přístup pouze pomocí zdrhovadla a pro nekvalitně provedené švy pod zdrhovadlem je umožněn přístup k měkkému výplňovému materiálu (polyester). Prostor pro uložení baterií je přístupný bez použití nástroje, baterie jsou v otevřeném pouzdře. Hrozí tedy nebezpečí spolknutí, vdechnutí nebo zadušení malými částmi z výplňového materiálu a z volného přístupu k bateriím.

ČOI vydala zákaz prodeje a bude vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinnosti stažení výrobku z trhu a z používání a účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečí ohrožujícím oprávněný zájem osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku.

Zdroj: TZ ČOI (Praha říjen 2009)

Více o tématu: dětihračka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist