Nebezpečná hračka: Natahovací narozeninový dort

Česká obchodní inspekce zjistila na trhu České republiky nebezpečné výrobky, které mohou být nebezpečné zejména pro lidi, kteří mají sníženou rozlišovací schopnost. Jedná se o imitace dortíků v barvě bílé a hnědé a cukrářského košíčku o průměru cca 5,8 cm v barvě béžové, které byly prodávány bez obalu.

Výrobky jsou opatřeny natahovacím mechanismem a pohybují se na dvou zespodu umístěných kolečkách. Béžový košík je ozdoben malinami a borůvkami. Jahody, mandarinky a plátek kiwi jsou umístěny na bílém dortíku, spolu s imitací svíčky a tabulkou s nápisem „Happy Birthday“. Jahody a borůvky jsou na dortíku hnědém, spolu s imitací svíčky a tabulkou s nápisem „Happy Birthday“. Součástí výrobků byly příbalové letáčky, připevněné k natáčecí hřídelce provázkem.

Ovoce, jež je snadno zaměnitelné vzhledem, tvarem a barvou se skutečnou potravinou, lze lehce oddělit. Nebezpečí tak hrozí zejména dětem, které si při hraní mohou splést tento výrobek s potravinou, drobné části oddělit, spolknout či je vdechnout a dokonce se jimi udusit.

„Doporučujeme spotřebitelům, aby výrobek reklamovali,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Zdroj: ČOI (Praha, 26. října 2009)

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist