Nebezpečná hračka – píšťalka ve tvaru delfína

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který především pro děti představuje riziko. Jedná se o plastovou barevnou píšťalku ve tvaru delfína, který je cca 7 – 8 cm dlouhý (v barvách oranžová, žlutá, zelená).

Fouknutím do náustku píšťalka píská, proudem vzduchu se zároveň roztočí vrtulka, ke které jsou z obou stran připevněny ploutve. Vrtulka fouknutím tyto ploutve roztočí. Na hračku delfína je ve spodní části připevněna průhledná tuba s bonbony. Výrobek je označen nalepenou papírovou etiketou, která spojuje hračku s tubou s bonbóny.

Výrobek obsahuje malé části, které se vejdou do zkušebního válce. Náustek a drobnou vložku s planžetou lze snadno sejmout a to pak může dítě vdechnout či spolknout a udusit se. Díky tomu může mít nevinná dětská hra s touto hračkou fatální následky. Výrobek nebyl označen informací o druhu nebezpečí, které vyplývá z věkového omezení uvedeného na hračce.

Zdroj: TZ Praha 25. srpna 2009

Více o tématu: dětihrahračka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist