Nebezpečné hračky na baterie

ČOI zjistila na českém trhu nebezpečné hračky na baterie, které představují zejména pro děti závažné riziko a jsou výrobky nebezpečnými. Jedná se o plyšové hračky na baterie, které byly vyrobeny v Číně: Pes velký Pes malý Tygr Kůň Medvídek malý Medvěd velký Opice s banánem Pták loutka Žába chodící Chobotnice Při rozepnutí zdrhovadla na břiše hraček je volně přístupný […]

ČOI zjistila na českém trhu nebezpečné hračky na baterie, které představují zejména pro děti závažné riziko a jsou výrobky nebezpečnými. Jedná se o plyšové hračky na baterie, které byly vyrobeny v Číně:

Pes velký

Pes malý

Tygr

Kůň

Medvídek malý

Medvěd velký

Opice s banánem

Pták loutka

Žába chodící

Chobotnice

Při rozepnutí zdrhovadla na břiše hraček je volně přístupný měkký výplňový materiál (polyester). Tento materiál je možno ukousnout, nebo utrhnout na malé kousky, čímž vzniknou malé části. Hrozí tak nebezpečí vdechnutí nebo spolknutí těchto malých částí.

„Příklopná dvířka bateriového pouzdra jsou odnímatelná bez použití nástroje, je umožněn přístup k bateriím. Po odklopení dvířek bateriového pouzdra je volný přístup ke strojku s ozubenými kolečky, který zajišťuje pohyb hračky. Stanou se tak přístupnými malé části a vzniká tak nebezpečí spolknutí, vdechnutí malých částí, nebo zadušení dítěte,“ podotkla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

„Hračky nejsou opatřeny varováním omezujícím rizika spojena s jejich použitím, výrobcem, dovozcem nebo dodavatelem a evropskou značkou shody CE,“ zmínila Příhodová.

Prostor pro uložení baterií je přístupný bez použití nástroje, baterie jsou umístěny v otevřeném pouzdře vloženém do měkkého výplňového materiálu uvnitř břicha hračky. Přístup k bateriím je pouze pomocí zdrhovadla.

„U těchto hraček, vzhledem k jejich vlastnostem, rozměrům a funkcí není pro dospělou osobu zjevné, že hračky by mohly být pro dítě mladší než 3 roky nebezpečné. Hračky nejsou označeny grafickou značkou pro varovné označení věkové skupiny dětí a varování není uvedeno ani žádným jiným způsobem,“ dodala Příhodová.

ČOI zakázala prodej uvedených nebezpečných výrobků a následně distributor přijal opatření, na základě, kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

6.8.2009 12:07 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist