Nebezpeční plyšoví pejsci

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který hlavně pro děti představuje závažné riziko a je výrobkem nebezpečným. Jedná se o pejsky plyšové s přísavkou 093-28 a 093-28-7. Může dojít k poškození zdraví, neboť hrozí nebezpečí spolknutí či vdechnutí malých částí. Navíc má výrobek ostré hroty.

Kód: 55323 a 55417, model LK 0929. Výrobek byl vyroben v Číně.

S ohledem na konstrukci závěsu (řetízek/karabinka s kroužkem na klíče a elastickou přísavkou jsou spojeny s hračkou prostřednictvím neuzavřených tenkých kovových oček, které je možno lehkým tahem od hračky oddělit, elastickou přísavku lze snadno z kroužku na klíče sejmout) může dojít nejen k udušení dítěte vlivem spolknutí těchto malých částí, ale otevřená uvolněná tenká kovová očka z řetízku/karabinky lze považovat za potecionálně nebezpečné ostré hroty, které při předvídatelném použití hračky s ohledem na obvyklé chování malých dětí představují velké riziko poranění.

Česká obchodní inspekce zakázala prodej uvedených nebezpečných výrobků a distributor následně přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětné výrobky z trhu. Další šetření bude provedeno u dovozce.

Více o tématu: chovánídětihračky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist