Jak oblékat děti do mateřské školy?

Vaše dítě nedávno nastoupilo do školky, případně do ní brzy nastoupí, a vy si lámete hlavu nad tím, jak si poradit s oblékáním vašeho synka nebo dcerky, aby to ve školce šlo jako na drátkách? A samozřejmě by to nemělo být jen ráno, když dítě do školky přivedete, ale také v průběhu celého dne.

V jednoduchosti je síla!

Základní zásada oblékání dítěte do mateřské školy je jednoduchost v manipulaci jak s oblečením, tak s botičkami. Proto volte oblečení, které se snadno obléká i vysvléká, a to stejné mějte na paměti, až budete vybírat boty. Tkaničky jsou na obtíž všem, nejen dětem. Suchý zip je geniální náhrada tkaniček, a to nejen pro děti předškolního věku.

Stejné je to s knoflíky. Ano, jsou krásné, ale strašně nepraktické. Knoflíky si můžete dovolit vy, maminky, protože s nimi za ta léta už opravdu umíte. Ale vaše dítko se s nimi bude jen trápit. Do školky zvolte oblékání bez knoflíků a místo nich vyberte zipy nebo pružné materiály jako například kalhoty s gumou v pase a mikiny s manžetou okolo krku.

Když si prolistujete Pepco leták, objevíte spoustu oblečení, na kterém nejsou po tolik zdržujících knoflíkách ani stopy. Navíc zjistíte, že kalhoty na gumu nezahrnují pouze nevzhledné tmavě modré tepláky! Dnešní móda je totiž opravdu pestrá – i v případě kalhot na gumu a mikinek přes hlavu.

Vrstvěte!

Jakmile nastanou chladnější dny, je převlékání dětí zase o něco náročnější. Všechno vysléct a zase obléct, a to dokonce několikrát denně. Nejdříve ráno při odchodu z domu, později při příchodu do školky, pak zase než vyrazíte na procházku a znovu při návratu na oběd. Po obědě  ještě do pyžama a zase z pyžama, při odchodu ze školky, pak ještě jednou při návratu domů a nakonec ještě večer před spaním do pyžama. No, děs.

Když budete v chladnějším počasí vrstvit dítěti oblečení na sebe, ušetříte mu spoustu trápení s převlékáním. Dejte mu tenčí tepláčky, co bude mít ve třídě. A pak tenké nebo silnější kalhoty z neprofoukavého materiálu – podle venkovní teploty. Díky tomu vaše dítě ve školce jen sundá horní kalhoty a na procházku ven si je pak zase jen navlékne bez toho, aniž by se muselo vysvlékat až do spodního prádla.

Na zimu bude úžasná kombinéza, kterou si dítě jen navlékne na oblečení, co mělo na sobě ve třídě. Řešením jsou i lyžařské kalhoty a bunda, protože kalhoty dobře drží díky šlím a navíc kryjí záda. Akční leták Lidl nabízí za příznivé ceny různé modely lyžařských kalhot, které v zimě bohatě využijete jak do školky, tak i při vašich zimní radovánkách s dětmi.

Zapomeňte na třásně a kamínky

Zejména holčičky někdy chodí oblékané velmi nevhodně v tom smyslu, že oblečení mají plné třásní, kamínků, třpytek a dalších zkrášlujících drobností, které však ve školce jen překážejí. Jednak se mohou kdekoliv zachytit, zašpinit se barvami nebo jídlem nebo dokonce poškrábat jiné dítě.

Aktivitami ve školce se takové prvky mohou navíc poškodit a pak má holčička zkažený celý den, a to úplně zbytečně. Školka je místo, kde jsou děti aktivní – běhají, skáčou a společně si hrají. A rozhodně nemohou stále myslet na to, zda si někde nepoškodí své nádherné tričko s drahokamy. Ušetřete je těchto starostí a dejte jim oblečení s krásným obrázkem, ovšem bez prostorových prvků.

9.11.2018 9:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist