Ahoj Veru,

11.12.2014 (11:41) #894169 Z Zuzana TRegistrovaný uživatel Ahoj Veru, gratuluji k uzdravení 🙂 U nás bohužel včera opět propukla rýma  a kašel. Už je to nekonečné. Adri marodila jen jeden týden, Martínek chytí snad všechno i přes zavřené dveře. Tři týdny kašle, střídavě teplot a neteplot, vyzkoušela jsem už všechno možné a za všelijaké zdravé […]

#894169
Z Zuzana T
Registrovaný uživatel

Ahoj Veru,

gratuluji k uzdravení 🙂 U nás bohužel včera opět propukla rýma  a kašel. Už je to nekonečné. Adri marodila jen jeden týden, Martínek chytí snad všechno i přes zavřené dveře. Tři týdny kašle, střídavě teplot a neteplot, vyzkoušela jsem už všechno možné a za všelijaké zdravé věci, ať už z lékárny, zdravé výživy a podobných obchůdků jsem za polední měsíc dala snad víc než za jídlo pro celou rodinu. Ale co bychom pro naše miláčky neudělali, že. No a nic. takže tě nepotěším, ani přírodní, ani nepřírodní, nefunguje nic. Probírala jsem vše s našim alergologem/imunologem, ke kterému celá rodina chodíme, ani ten mě nepotěšil. Cpát do cebe nějaký preparát nemá smysl, obsahuje jen určitou složku a nikde není psáno, že právě ta organismu chybí. Cpát do sebe multivitamíny je ještě větší nesmysl, je to vše umělé a nemá to takové účinky jako přírodní složky. Nacpat do malého dítěte na kila ovoce a zeleniny dost dobře nejde… i když by to byla nejlepší varianta, tolik, aby to mělo opravdu dost vitamínu, prostě nesní. Doporučil mi hlívu ústřičnou. V přírodní formě, prostě nějak uvařit a jíst co nejčastěji. To mám v plánu vyzkoušet. A jediné „potěšující“ je, že mi vysvětlil, že těmi všemi nudlemi se malému utváří imunitní systém a čím víc si toho projde teď, tím silnější pak bude ve školkovém věku. Tak snad má pravdu.

A k Mikuláši, Ježískovi a dalším bytostem. Mikuláš u nás byl, bohužel ten „cizí“, dostali pokyn nestrašit a první co bylo, že čert málem vyrazil dveře, jak na ně zabušil a pak vrazil hlavu dovnitř, že jsem se i já lekla a málem mu ji tam přibouchla. Andílek se pak snažil vše napravit, ale Adri byla vyděšená k smrti. Martínek to vzal nějak v pohodě. No ale od té doby Adri všem vypráví, jak jsme zahnali čerta, že maminka zabouchla dveře. No tak aspoň ví, že maminka ji vždy ochrání 🙂 A čerta jsme pak vysvětlovali, aby se nebála, že to je jen jako v pohádce, že doopravdy by jí neublížil atd. A pak jsme šli druhý den na nákup a paní u pultu s masem neměla nic lepšího na práci, než mé trošku rozjívené děti napomínat hláškou „že si pro vás přijde čert!“ Měla jsem pak co dělat vysvětlit, že se opravdu bát nemusí, že i kdyby náhodou nějaký čert přišel, tak bych je nedala, ale hlavně, že paná si to všechno vymyslela a vůbec to není pravda. A že lhát se nemá, že to od paní nebylo pěkné. A příště jdu pro maso jinam!

Ježíška teda máme, tam jsme se chytli tradice a říkáme, že nosí dárky. Ale úplně chápu váš systém, že nechcete lhát. A příští rok asi zavedu alespoň poloviční pravdu, že dárky si můžeme dávat i mezi sebou, když máme někoho rádi. Takový kompromis no.

Užívejte advent, s dětmi je to všechno nějak krásnější, že? 🙂

Zuzka

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist