Kde rodit?

28.1.2011 (2:41) #843516 AnonymHost Dobrý den,děkuji za info, nevěděla jsem, že je Kutná Hora zavřená, je to škoda. Díkybohu za Vrchlabí, tam vše funguje. Čáslav bych ale rozhodně nedoporučovala, mají podezřele vysoký podíl epiziotomií (až 80%) i porodů ukončených císařským řezem (20%), tam nebude něco v pořádku, taková čísla nejsou normální! Pro mne osobně také […]

#843516
Anonym
Host

Dobrý den,
děkuji za info, nevěděla jsem, že je Kutná Hora zavřená, je to škoda.

Díkybohu za Vrchlabí, tam vše funguje. Čáslav bych ale rozhodně nedoporučovala, mají podezřele vysoký podíl epiziotomií (až 80%) i porodů ukončených císařským řezem (20%), tam nebude něco v pořádku, taková čísla nejsou normální!

Pro mne osobně také nebylo důležité, jak oslnivé zařízení porodnice má, ale abych měla naprosté soukromí, aby respektovali moje přání rodit normálně, tzn. nevnucovali mi epidurál (znemožňuje rodičce vést svůj porod), aby do mě necpali léky (jakékoliv léky porod komplikují), neurychlovali porod (po použití oxitocinu se naruší přirozený průběh porodu a mnohem více to bolí, hrozí větší poranění), podle možnosti na mě nesahali (není mi to příjemné), nestříhali mě (většínou je nástřih hráze mnohem větším zraněním, než k jakému by teoreticky mohlo dojít přirozenou cestou, delší hojení, možné komlikace), nesahali do mě u tlačení (zbytečné a vyrušuje to), nechali mi miminko po narození v náručí (pro dobro nás obou), aby mu nechali dotepat pupečník (ať začne dýchat přirozeně, bez šoku) a vůbec, aby malinké po narození nechali se mnou, aby mu neodsávali tekutinu ze žaludku (první dny jej přirozeníě vyživuje a sytí), aby miminku hned nekapali kapky do očí, nepíchali vitamin K, aby jej neumývali a neměřili hned (narovnání páteře mimina bolí), nechtěla jsem miminko oblékat, jen zabalit do připraveného prostěradla, mít miminko nonstop u sebe, kojit kdy a jak chce ono, doprovázet miminko na všechny prohlídky u pediatra.

Ve Vrchlabí mi zcela přirozeně ve všem vyhověli, uvědomělé a k porodu připravené rodiče vítají. Jak jsem již napsala, vše bylo pokojné, porod krásný. Jen je důležité uvědomit si svoji představu o ideálním porodu, najít vhodnou porodnici, kde Vám vyhoví (nebojte se jet i větší dálku, porod obvykle není rychlou záležitostí), mít nastudováno předem, jak porod probíhá (aby nebyl člověk jen loutkou v rukou lékařů) a věřit si, to je nejdůležitější. Těšte se k porodu a všechno bude nejspíš fajn:)

Přeji všem, aby vylíhnutí miminka bylo krásnou vzpomínkou.
Barbora

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist