RE: Soutěž – Jak jste vybírali jméno pro vaše dítě?

7.7.2010 (15:40) #894381 AnonymHost Vybrat jméno pro své maličké je napínavá a dobrodružná věc. O to zajímavější, že jsme na to nebyly s manželem jen dva. Svůj volební hlas v tomto procesu přidali i naše dvě starší drerky. V první chvíli jsme se soustředily na chlapecké jméno. Všichni jsme byly přesvědčeni, že si toho hošíka […]

#894381
Anonym
Host

Vybrat jméno pro své maličké je napínavá a dobrodružná věc. O to zajímavější, že jsme na to nebyly s manželem jen dva. Svůj volební hlas v tomto procesu přidali i naše dvě starší drerky. V první chvíli jsme se soustředily na chlapecké jméno. Všichni jsme byly přesvědčeni, že si toho hošíka už zasloužíme. Já jsem již několik let nosila v hlavě jméno Matyáš a tak jsem předpokládala, že to tak bude. Děvčatům se jméno líbylo, ale manžel si nemohl zvyknout. Trval na jeho úpravě a konečně souhlasil s Matějem. Takže v nejužším rodinném kruhu jsme se shodli celkem spokojeně. Nastala však soustavná a důrazná kampaň ze strany prarodičů. Oba dědečkové se jmenují Jan. A já jsem začala mít obrovské dilema co s tím. Bylo by krásné předat dál toto jméno, ale nechtěla jsem se vzdát původní představy. Jednou mi tak blesklo hlavou, což dát obě jména? Všichni budou mít co chtějí a bude to. Hurá je vyřešeno.
Jenže i tahle pohádková představa se zhroutila ve chvíli, kdy ultrazvuk ukázal děvčátko. Nebyla jsem smutná, naopak mi to připadalo jako povedený žert. Teď však nastalo opravdové hledání. Několik proškrtaných kalendářů skončilo v koši. Po bouřlivých debatách jsme vybrali jméno Ema. Mě a děvčatům se moc líbí. Manžel si opět nemůže zvyknout. Prý jediné co ho napadá při jeho vyslovení je ´´Ema má maso´´. Nicméně se zdánlivě smířil.
Doma panovala již poklidná atmosféra. A tu se jednou vrátil z oslavy u kamaráda s tím , že se v naší vesnici narodila Emička. Trochu nás to zamrzelo, ale nechtěli jsme se vzdát.
Nato však jednou přišel domů z posezení s kamarády. Seznámil se ťotiž se šťastným otcem a ukázalo se, že jeho příjmení je Kučera. Tak jako to naše. A to už je příliš. Dvě Emy Kučerové na jednu vesnici, na jednu školní třídu, to je trochu moc.
Rozesmátý otec se pohodlně usadil v křesle a s konečnou platností prohlásil:´´Nebude to Ema, bude to Kačenka.¨ Spadl mi velký kámen ze srdce. Je to překrásné jméno a navíc konečně jednoznačná angažovaná volba ze strany našeho taťky.
Jen jsem zvědavá, co nám tahle sladká dušička ještě připraví za překvapení. Ještě není na světě a už je kolem ní takový rozruch. Snad se to neprojevý jako roztříštěná osobnost. Vždyť jsme s ní komunikovali od počátku jako s Matyášem, Matějem, Jeníčkem, Emičkou a nakonec Kačenkou. No není to zmatek i pro Vás?

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist