Soutěž – Jak jste vybírali jméno pro vaše dítě?

 • Toto téma obsahuje celkem 113 odpovědí. Do diskuze (73 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 13 let, 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 113)
 • Autor
  Příspěvky
 • #894311
  Anonym
  Neaktivní

  Zde můžete vkládat vaše soutěžní příběhy.

  #894312
  Anonym
  Host

  Vybíraly jsme dlouho a s velkými dohady. Nakonec jsme se shodli na Marii, já si toto jméno vždy přála, ale byly tam i proti od přítele. On chtěl jiné,to se nelíbilo mě. Marie nakonec vyhrála, jmenovala se tak má prababička a jmenuje se tak přítele maminka. Nakonec jsme šťastní,že Marušku máme. Je to poklad.

  #894313
  m Monina
  Registrovaný uživatel

  Kdo by řekl, že bude docela těžké,
  vybrat společně jméno hezké.
  Zkuste chvilinku tu posedět,
  ať Vám mohu ten příběh povědět!

  Když na testu dvě čárky se objevily,
  o výběr jmen zájem jsme nejevili,
  když náš poklad na obrázku poprvé se ukázal,
  můj muž se zájmem se otázal:
  „No a jak se vlastně bude jmenovat?“
  už tenkrát já měla boj předvídat…

  Manžel pochází z linie mužů,
  tak, že kluka mám prý čekat,
  co já proti tomu zmůžu?
  na holku si ještě počkat…

  Tak prý, že to bude Pavlík,
  no to raději obětuji svůj malík.
  Mě Matěj by se moc líbil,
  to raději nové auto můj choť mi slíbil.

  Po dědovi Emil to vážné být nemůže,
  kdo nám s výběrem pomůže???
  Lukáš, Tadeáš, Tomáš nebo Vít?
  Dvě stejná jména v rodině nechtěli jsme mít.

  Téměř v ničem jsme se neshodli
  a na jméně Petr se dohodli!

  Půlka těhotenství za mnou byla
  a já z kontroly domů jsem dorazila.
  Můj muž neměl zatím ani tušení,
  že mu nesu malé překvapení…

  Pindíka ani kulky to nemá, nebude to kluk,
  nechtěl mi uvěřit a koukal jako buk!!!
  Brzy se s tím ale smířil, jak se zdá,
  taky co si udělal, to má

  On že prý Anetku by chtěl,
  dodnes se divím, že oknem neletěl
  Vždy si vzpomenu na mou neoblíbenou zpěvačku,
  takže bych tak nepojmenovala ani hračku:)
  Na to jméno nemůžu ani pomyslet,
  musíme sakra něco vymyslet…

  Jasno jsme měli jen v jedné věci,
  nebude se jmenovat po mě přeci.
  Mě Vanesa by se moc líbila,
  ale kdy prý by svátek slavila?

  Elizabeth už vůbec nechtěl,
  prý to není ani trochu české,
  nápad: Isabela taky letěl,
  to prý zase není hezké.

  Tak jsme dohromady hlavy dali,
  kalendář jsme k tomu vzali
  a nakonec krásné jméno Eliška vybrali…

  Monika

  #894314
  m Andy
  Registrovaný uživatel

  Ahojky jsem těhotná a jmenuji se Anička a můj přítel Kuba, náš příběh začal tak.
  Když jsem otěhotněla byla jsem s Kubou strašně štastná, že budeme mít potomka.:) Po první kontrole u pani doktorky a prvním obrázku, co jsme si o něj řekli, se náš malej prcek jmenoval kriters, tak ho nazval Kuba.:) Při druhé kontrole mu to zůstalo a u třetí kontroly jsem se s ním začala bavit o tom, jak by se náš prcek měl jmenovat? On mi na to odpověděl, že sám ještě neví. Tak jsme se domluvili, že holku si vyberu já a on at dá jméno klukovi. Souhlasil a jěště jsem mu podotkla, že musí mít jméno v kalendáři.:) A hodně se nám líbí česká jména a moje maminka, pač mi umřela strašně mladá :'( a jmenovala se jako já, tak i naše holčička se bude jmenovat Anička. A kuba, jelikož se mu nelíbí, jeho jméno protože ho nazývali Jakubem, tak ho malému dát nechce.Tak se rozhodl, že mu dá jméno po svém tatínkovi Vaškovi. Tak budeme mít Vašíka.
  Jelikož chodíme pravidelně na vyšetření a šli jsme i na 4D a malej nebo malá se nám nechtějí ukázat, tak jména máme, ale pohlaví se nám nechce ukázat. Tak jsem hrozně zvědavá co se nám narodí, ale víme, že to bude jenom jedno. Bud Andulka nebo Vašík.
  Hlavně, aby to bylo zdraví a mělo vše, co má mít.:)
  A tak na závěr, zatím mu říkáme náš malej pída

  #894315
  Anonym
  Host

  kde jsou starší příspěvky?

  #894316
  Anonym
  Host

  Jméno pro našeho synka jsme vybírali dlouho. Jmen bylo několik, ale pár dní před porodem jsem nakonec podlehla a dala jméno po tatínkovi a dědečkovi – Vladimír.
  Dnes už má Laďíček 7 měsíců.

  #894317
  t tribulova
  Registrovaný uživatel

  Jméno pro našeho synka jsme vybírali dlouho. Jmen bylo několik, ale pár dní před porodem jsem nakonec podlehla a dala jméno po tatínkovi a dědečkovi – Vladimír.
  Dnes už má Laďíček 7 měsíců.

  #894318
  z zen
  Registrovaný uživatel

  Výběr jména není vůbec jednoduchá věc. Ten malý človíček s ním pak bude žít celý život, tak by si rodiče měli dát záležet :o) My jsme to zpočátku moc neřešili. Pohlaví miminka jsme neznali, tak to byl pracovně Tomča. Já jsem od vždycky chtěla Nelinku a manžel chtěl Tomáška – následovníka. Jenže já nechtěla Tomáška a on nechtěl Nelinku :o) Padlo hodně jmen, ale nakonec jsme na Štědrý den vepsali do formuláře naše konečné rozhodnutí. Taťka vzal do ruky kalendář a řekl: „Tak to bude třeba Jakub“. Souhlasila jsem a dopsala i jméno pro holčičku. No a devátého ledna, den po mých narozeninách, se nám o dva týdny dřív narodila krásná holčička Kateřinka. A příští týden jí bude půl roku… utíká to utíká :o) Z.

  #894319
  e Ely4
  Registrovaný uživatel

  Mne sa od zacatku pacilo meno Viktoria v 22tt tehotenstva mi to ultrazvuk potvrdil ze cakam dievcatko ale ani ultrazvuk nepovie presne pravdu tak sme s mamou vyberali meno pre chlapca mamine sa pacilo meno Patrik tak sme ho potom napisali aj do papieroch ker som uz isla do porodnice som stastna mamicka narodila sa mi krasna dcerka 3.2.2010 teraz bude mat 3 jula 5 mesiacov ale je nam smutno moja princeznicka nikdy nespozna svojho otca ked sa dozvedel ze som tehotna tak ma opustil o potrate som nechcela ani pocut na moju dcerku som strasne pisna moooooc ju lubim je to mkoj pokladik na celom svete…………

  #894320
  n netlanka
  Registrovaný uživatel

  Jméno pro naše miminko jsme vybírali poměrně dlouho. Protože prababička i děda pocházeli z židovské rodiny, tak děda navrhoval vybrat jméno pro jejich prvního pravnuka či pravnučku židovské. To by nebylo nic složitého, tedy pro chlapečka, protože tato jména přicházejí opět do obliby a to jména jako Samuel, Gabriel, Elijáš, apod. Ale jméno pro holčičku ?? .. to už bylo složitější, nedokázala jsem si představit, že by se má dcera měla jmenovat třeba Rebeka (jméno Rebeka se mi líbí, žádné jméno není škaredé, ale pro svou dceru jsem si toto jméno nedokázala představit).
  Když jsem se dověděla že čekáme chlapečka, tak se mi opravdu ulevilo, protože v té době už se vymýšlela opravdu zvláštní jména 🙂 .. a začal boj !! :-))
  Já chtěla jméno ryze české, starší v rodině jméno židovské a kamarádky mi radily tak nějak smíšeně ..
  Asi tak ke konci osmého měsíce jsem zašla za kartářkou, výklad si nechávám dělat každý rok a tak jsem nevynechala ani v těhu .. Pověděla jsem jí, že vedeme doma boj o jméno pro syna .. V tu chvíli mě chytla za ruku a řekla, že by má prababička chtěla, aby se její první pra pra vnuk jmenoval tak, jak chci já. Mám se rozhodnout podle sebe a nekoukat na ostatní .. a v tu chvíli jsem najednou vyhrkla jméno Matěj !! .. nikomu jsem toto jméno neřekla, na každé návštěvě jsem se jen usmívala a hladila si bříško .. a říkala: Matýsku můj slyšíš to ?? 🙂 .. a Matýska taky máme :-).
  Musím ještě dodat, že paní kartářce jsem o pra pra babičce neřekla ani slovo .. !!

  Sylva.

  #894321
  m melein
  Registrovaný uživatel

  U nás byla volba jasná jen u toho, že jméno nesmí začínat na „M“. Jelikož můj tatínek už je starší pán, který si ve svých 54 letech pořídil dvojčátka se svojí nynější manželku, která se shodou okolností jmenuje taky Martina, a navíc jména holčiček měla být původně Markétka a Monička, z čehož naštěstí sešlo a holčičky se jmenuji Zuzanka a Monička a narodily se 2008, tak jsme mu nechtěli poplést hlavu, aby z toho nakonec neskončil v Bohnicích 😀 .
  Pak jsme vzali jména v měsících červenec až září, jelikož jsem měla termín 1.5.2009, aby malá neměla svátek brzo okolo narození nebo blízko Vánocům a nebylo jí to v budoucnu, že dostane dárečky takhle brzo po sobě. No a jméno Petra je v srpnu, a jelikož s tímto jménem nemám spojenou žádnou osobu, která by mi nějak neseděla, shodli jsme se s přítelem, že Peťulka je překrásné jméno a k příjmení Řezníčková se strašně hodí. No jsem zvědavá, jak dopadne výběr druhého jména, zda to bude boj nebo se shodneme 🙂

  Martina

  #894322
  m mitota
  Registrovaný uživatel

  😀 Tak nějak jsme byli přesvědčení, že budeme mít holčičku..Moc jsme se na Justýnku těšili, mluvili jsme na ni jméném, Táta si plánoval co bude s tátovou princezničkou podnikat atd…. a dokonce jsme šli na koncert kapely 13. století, která zpívá nááádhernou písničku o Justýně ( právě i kvůli textu této písničky jsme se rozhodli pro jméno Justýna…) aby si Justýnka v bříšku poslechla jak přišla ke svému jménu.. Nu a za pár týdnů bylo jasno.. na ultrazvuku se ukázalo něco, co by žádná Justýnka mít neměla 🙂 A tak nakonec máme Tadeáška – je to kluk jako buk a písničku o Justýně mu zpívávám před spinkáním..

  #894323
  j janasb
  Registrovaný uživatel

  Jméno pro naše drobínka jsme vybírali 6 měsíců, protože jsme zjistili, až v 15. týdnu a hned nám pan doktor řekl, že to bude klul.
  Zpočátku jsme mu říkali Ježíšek, podle výpočtů, kdy byl počat. Ale vzhledem k tomu, že se manžel jmenuje Kuba, tak jediný jméno, které připadalo v úvahu byl Matěj.
  Teď už devítiměsíční Matěj má krásné české jméno, i přjmení Sedlák 😀

  #894324
  s shrew
  Registrovaný uživatel

  U nás to bylo jednoduché. Já vybírala jméno kdyby to byl kluk a přítel pro holčičku. Přítel si přál holku a vybral jméno Samantha. 😀 A to se mu splnilo. Nakonec jsem ráda že vybíral jméno on.:)

  #894325
  Anonym
  Host

  Než jsem se pustila do psaní, tak jsem si pročetla už vložené příspěvky. Vybíraly jste dlouho a možná to byl doma i „boj“. Já bojovat nebudu. Hned vysvětlím proč. Mám dva syny z předchozího manželství – Jakub (jméno jsem mu vybrala já) a René (po dlouhé, předlouhé debatě jsme s bývalým manželem nedošli k žádnému kompromisu, tak jsem se naštvala a syna pojmenovala po otci a bez debat). Nyní jsem štastně těhotná a můj přítel Marek je blahem bez sebe. To proto, že ve 39 letech bude otec a to pyšný otec. V okamžiku pozitivního těhotenského testu bylo vlastně rozhodnuto. Pokud to bude dcera tak jsme se shodli, že se bude jmenovat Viktorie. A pokud syn, tak……………no, jak asi???????????Samozřejmě Marek. Bez možnosti jakékoliv debaty, nepomohl ani kalendář na stole a přesvědčování, že je spoustu krásných jmen. Jistě, Marek je pěkné jméno, nic proti němu nemám, ale mě se víc líbí Tadeáš nebo Matěj. Nakonec jsem rezignovala a syn bude Marek. Tajně jsem doufala, že to stejně bude Viktorka. V 16.týdnu jsme byli na biometrickém ultrazvuku a co myslíte, že nakonec budeme chovat a milovat a opečovávat a rozmazlovat ? No jistěže Marka! Jinak to ani nemohlo být. Synové se nemůžou dočkat brášky a přítel ? Ten se tetelí blahem a i když jsem teď v 27. týdnu, přemýšlí jaké kolo by měl synovi koupit, a autodráhu a nějakého sporťáka na dálkové ovládání……. Není tohle štěstí?:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 113)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist