Pomozte i Vy!

Na světě stále existují místa, kde děti musí od prvních minut svého života bojovat o přežití. Pomozte i Vy! Dejte těmto dětem šanci na bezpečný vstup do života.

Každý rok umírá v rozvojových zemích až 140 tisíc novorozených dětí a 30 tisíc žen na nemoc, která je z našeho pohledu tak banální: tetanus. Ačkoliv proti této zákeřné chorobě existuje již desítky let účinná vakcína, stále je ve světě hodně těch, kterým tetanus neumožní oslavit ani první rok svého života.

Výrobce dětských plen Pampers se rozhodl proti tomuto faktu bojovat. Spojil se s organizací UNICEF a společně zahájili kampaň „1 balení = 1 vakcína“. Do projektu se mohou zapojit i maminky v České republice a napomoci tak k záchraně životů. Jak pomoc funguje? Je to jednoduché. Z každého zakoupeného balení Pampers označeného nálepkou UNICEF bude poskytnuta organizaci UNICEF částka na nákup jedné vakcíny proti tetanu.

Kampaň se do České republiky vrací po prvním ročníku, který proběhl na přelomu let 2008 a 2009. Českým maminkám se napoprvé podařilo získat téměř půl milionu vakcín, na které přispěly svými nákupy označených plenek Pampers. Cílem letošního ročníku kampaně „1 balení = 1 vakcína“ je získat po celém světě dalších 100 milionů vakcín a tím přispět k vymýcení tetanu v ohrožených oblastech. Prevence je jediným a nejjednodušším řešením, jak eliminovat výskyt této nemoci.

28.5.2010 12:47 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist