Jak před výplatou nakoupit nezbytné věci pro děti?

Potřebujete nakoupit nezbytné věci pro své děti, ale výplata je v nedohlednu? Možností je několik. Jaké se vám ale skutečně vyplatí?

Rozbila se vám pračka, opozdil se rodičovský příspěvek nebo vás zaskočily nečekané výdaje? Překlenout toto náročné období vám pomůže nejen kontokorent a kreditní karta, ale také novinka v podobě odložené platby. Co je pro vás nejvýhodnější a na co si naopak dát pozor?

Kontokorent

Kontokorent je dostupná cesta, jak si půjčit peníze navíc. Snadno si ho sjednáte v bance ke svému běžnému účtu. Stačí jen schválit limit, do kterého budete moci čerpat, a seznámit se s podmínkami splácení. Do jaké výše budete moci kontokorent čerpat, určuje banka na základě vašeho pravidelného příjmu – obvykle to bývá jeho dvojnásobek. Nevýhodou kontokorentu jsou ale vysoké úroky, které se mohou vyšplhat až k 20 % ročně. Dále je třeba počítat i s poplatky za zřízení kontokorentu, jeho vedení, přečerpání nastaveného limitu a za uskutečněné transakce.

Kreditní karta

S kreditní kartou máte peníze průběžně k dispozici. Do jaké částky do minusu můžete peníze čerpat, opět stanovuje banka. Na rozdíl od kontokorentu u kreditní karty neplatíte žádné úroky, pokud peníze splatíte v takzvaném bezúročném období. To se pohybuje mezi 45 až 55 dny. Pokud půjčené peníze nestihnete včas splatit, čekají vás nemalé úroky.

Odložená platba

E-shopy s platbou Mall Pay nabízejí možnost takzvané odložené platby, která je u nás čím dál oblíbenější. Oproti kontokorentu a kreditní kartě je její využití výhodnější, jelikož neplatíte nic navíc. S touto službou v konkrétních e-shopech nakoupíte vše, co potřebujete. Plenami a drogerií počínaje a elektronikou, jako jsou chůvičky, odsávačky nebo pračka, konče.

Jak odložená platba funguje?

V e-shopu s možností platby Mall Pay nakoupíte jako obvykle, ale s tím rozdílem, že v košíku při volbě dopravy a platby zvolíte možnost Nakupte teď, zaplaťte za 14 dní – Mall Pay. V tuto chvíli za objednávku nic neplatíte a obchodník ji rovnou expeduje. Jakmile vám zboží doručí, máte až 14 dní na úhradu nákupu. Před uplynutím lhůty vám přijde SMS a e-mail s upozorněním, že se blíží doba splatnosti.

Photo by Boxed Water Is Better on Unsplash

3.3.2020 1:25 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist