První den v mateřské škole – 10. příběh

Každé dítě je jiné, a pokud nevěříte, přečtěte si dva príběhy o vstupu do školky. První příběh bude o mém vstupu do školky před 24 lety, tak jak mi ho povídala má maminka. A druhý je o 1. vstupu do školky mé dcerky Markétky.

1.den školky- maminky – Já, Radka, před 24 lety

Moje maminka mě vedla první den do školky a já celou cestu jsem probrečela. Byla jsem maminčin mazánek. Byla jsem plachá, stydlivá, nejraději jsem byla s maminkou, jiné děti mi naháněly strach. Když jsem přišli do školky, maminka mě převlekla, já stále brečela.

Pamatuji si paní učitelku, byla na mě milá, snažila se mě dostat do kolektivu, ale já se bránila. Sedla jsem si do koutku a tam si tiše hrála sama. Nechtěla jsem se s žádnými dětmi bavit. Skoro nic jsem nejedla, jen seděla v kouktu a tiše čekala, až mě má maminka přijde vysvobodit. Dodnes si pamatuji tu úzkost, připadala jsem si sama.

Bohužel nemám na první den školky pěknou vzpomínku, a ani další roky. Neměla jsem školku ráda, necítila jsem se mezi tolika dětmi dobře. A proto jsem doufala, že má dcerka to bude prožívat jinak a naštěstí prožívala…

1. den školky – dcery – Markétka

Moje čtyřletá dcerka Markétka, miluje kolektiv dětí, a proto jsem doufala, že i ve školce to bude stejné. Když jsem ji poprvé vedla do školky, strašně se těšila, dokonce mě pobízela, ať se neloudám, a když jsem jí před dveřmi dávala pusinku, Markétka mi pusu v rychlosti vlepila, zavýskla a vletěla do školky a zakřičela: Ahój já jsem Markétka. Utřela jsem si slzičku, která mi samovolně stekla z oka a šla domů.

Po čtyřech hodinách jsem pro ni šla. Markétka se na mě podívala a řekla. Ty už jsi tady?A řekla to docela smutně, až mě rozesmála. Řekla, že se musí rozloučit s kamarádkami, a to trvalo asi 10 minut, protože jich měla za ten jeden den fůru. Oddychla jsem si, naštěstí moje dcerka je pravý opak, kolektiv miluje a už je to rok co chodí pravidelně do školky, strašně se tam těší a snaží se, aby nezanedbala ani jeden den ve školce. Kéž by jí to zůstalo až do školy.

Radmila

18.3.2009 6:25 | autor: Lucie Součková
Více o tématu: dětikolektivmaminkamaminky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist