První den v mateřské škole – 7. příběh

Ahoj, jmenuji se Andrejka. Jsou mi tři roky. Dnes je můj první den ve školce. Docela se těším. Už vím, jak to tam vypadá, protože jsme se byly s maminkou do skolky podívat na jaře.

Je to tam krásné a tolik hraček. Na sebe si chci vzít svoje oblíbené tričko s prasátkem Pepinou a sebou svoje oblíbené malé plyšáky-veverku, medvídka a myšku. Do školky přichází hodně dětí. Někdo i pláče….Začínám mít strach.

V šatně jsem si našla svoji skříňku. Moc se mi líbí, že jsem dostala označení Sluníčko. Převlékám se a jdeme s maminkou dovnitř. Jo, s maminkou, kdyby se mnou byla ve školce, tak to bych vůbec neměla strach. Zdravím paní učitelky. Docela se mi líbí. Vypadají, že jsou hodné. Usmívají se a něco si povídají s maminkou.

Já vidím svoji kamarádku z kroužku a běžím za ní. Docela to rychle utíká. Hrajeme si a také okukuji děti kolem. Za chvíli už půjdeme domů. Dneska to bylo moc fajn. Školka končí hned po svačince a jdeme domů. A byla tam se mnou maminka. Ale zítra prý si musí jít něco na chvilku zařídit, tak mě tam nechá samotnou. To se mi teda moc nelíbí, ale zkusím to.

Ahoj, všechny zdraví Andrejka

PS. Ted po půl roce už to zvládám perfektně i bez maminky. Ale ráno, když se s ní loučím, tak je mi smutno a někdy i pláču. Nechci, ale jde to samo. Musím uznat, že ta školka je fajn. Naše paní učitelky jsou moc hodné. Naučila jsem se hrozně moc písniček, básniček a pořád něco vyrábíme. Moc se mi líbí, že se umím celá sama obléknout, to skoro nikdo jiný neumí.A také se mi moc líbí jeden kluk. Ale pst….

Gabriela

18.3.2009 6:29 | autor: Lucie Součková
Více o tématu: dětinikdoškolkazdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist