Rodíte a nemocnice vás odmítne. Co dělat?

Žena porodila v sanitce 500 metrů od nemocnice, která ji odmítla přijmout.

„Někoho vám pošleme. Třeba sestru,“ odpověděla nemocnice na žádost o zásah lékaře u probíhajícího porodu, kdy hlavička dítěte byla porozena (žena ji měla mezi nohama).

Co tomu říkáte? Na vaše názory čekáme v našem diskusním fóru.

Jak se to seběhlo

Mladá žena začala rodit v pražské Libni ve čtvrtek 8. dubna večer. Protože na ni kontrakce přicházely již po čtyřech minutách, spěchali s ní záchranáři podle mluvčí pražských záchranářů Jiřiny Ernestové do nejbližší porodnice, tedy do tři kilometry vzdálené nemocnice Na Bulovce.

Nemocnice se brání

Nemocnice tvrdí, že nešlo o odmítnutí. „Byla to nešťastná shoda náhod. Naše lékařka na gynekologicko-porodnickém oddělení se věnovala vysoce komplikovanému a rizikovému porodu, při kterém byla rodička v ohrožení života,“ popsal mluvčí fakultní nemocnice Jakub Hofmann. Žádný stop-stav na porody nemocnice podle něho nemá.
„Oba jsou v pořádku a hospitalizovaní u nás,“ řekl dopoledne Hofmann. Už odpoledne ale žena údajně podepsala reverz a nemocnici opustila.

Záchranáři se zlobí

Záchranáři se přes šťastný konec na nemocnici zlobí. Kdyby došlo při porodu ke komplikacím, mohlo být vše jinak.

Vedení nemocnice lékařku nakonec potrestalo. Mluvčí nemocnice v písemném vyjádření sdělil, že záchranka byla faxem už v 15:40 informována, že není možné na Bulovce rodičky přijímat.

Milé čtenářky, co tomu říkáte? Na vaše názory čekáme v našem diskusním fóru.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist