Šéfová se naštvala, že jsem těhotná

VÁŠ PŘÍBĚH Ráno zvracím, večer nemůžu usnout a v noci se budím hrůzou. Kamarádky mi říkají, že jsou to normální příznaky těhotenství, ale já vím, že u mě ne. Je to stres. Všechno to začalo, až když jsem v práci oznámila, že čekám dítě.

Jsme poměrně malá firma a „výpadek“ každého z nás je docela znát. Přesto jsem nečekala, že moje nadřízená bude reagovat takhle: „No to sis opravdu nemohla vybrat lepší dobu. A chceš si to nechat?“

To miminko chci!

Vzhledem k tomu, že jsem dva roky šťastně vdaná, mi její otázka připadala krajně zvláštní, samozřejmě, že to miminko chci, vždyť jsme se víc než rok snažili! „No se žádnými úlevami nepočítej,“ oznámila mi pak suše. „A náhradu za sebe si najdi sama a zauč ji, ovšem až potom, co půjdeš na mateřskou. Obě vás platit nebudeme,“ dodala a odešla.

Vzalo mi to dech

Její reakce mi vzala dech, do té doby jsme spolu vycházely bezproblémově, občas jsme zašly i na oběd, bavily se, co bylo o víkendu.

Je jen o dva roky starší než já a čekala bych, že se bude se mnou radovat. Kamarádky mi říkaly, jak jim v práci všichni gratulovali a jaké na ně měli ohledy. Zatímco já jsem od té doby v šoku.

Možná je to tím, že šéfka sama nemá nic moc uspokojivý osobní život. Před časem se rozvedla a děti taky nemá, ale to jí přece nedává právo takhle se ke mně chovat.

Nechci na nemocenskou

Když mě teď v kanceláři vidí, raději jde jinam a skoro mě ani nepozdraví. Pracovní úkoly mi posílá emailem. Je to už čtrnáct dní. Trápím se tím a nevím, co mám dělat.

Některé holky na internetu mi radily, ať jdu za ní a zeptám se jí, proč s tím má takový problém, anebo ať jdu rovnou na nemocenskou a vykašlu se na práci. To ale nechci, peníze potřebuji a přece se nebudu schovávat, neudělala jsem nic špatného.

Manžel mi říká, ať to hodím za hlavu, ale to já nedokážu. Možná je to i vlivem těch těhotenských hormonů, že si všechno tak moc beru.

Co byste na mém místě dělaly vy? Má smysl si s ní promluvit nebo mám počkat, až půjdu na mateřskou a raději to neřešit? A co jí mám říct? Že se chová divně? Jak byste se v mojí situaci zachovaly vy? Napište nám svůj názor.

Každý týden budeme přinášet osudy našich čtenářek, které napsal sám život. Potřebujete poradit nebo se chcete podělit o své zážitky? Napište nám svůj příběh.

4.8.2010 7:37 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: dětijsem těhotnámiminko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist