SOS varuje

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) varuje před klamavým prodejem dalších sýrových náhražek. Tentokrát se jedná o plátkové, v balíčcích jednotlivě balené tavené sýry, které se opět prodávají mezi běžnými sýry, aniž by měl spotřebitel představu, co vlastně kupuje.

Zdá se, že se na českém trhu čím dál víc objevují náhražky různých potravin, ať už jde o čokoládu, nekvalitní uzeniny nebo sýry a průměrný spotřebitel netuší, že kupuje mnohem levnější a horší produkt, který se tváří jako originál.

„Udělali jsme si průzkum v prodejnách, které nabízejí plátkové tavené sýry. Při přečtení obalu jsme zjistili, že řada z nich je vyrobena z rostlinného tuku, takže to nejsou sýry a neměly by se nabízet v regálech spolu s dalšími, při jejichž výrobě se použilo jako výchozí surovina mléko,“ vysvětlila mluvčí SOS Ivana Picková.
„Umístění mezi sýry je evidentní klamavou praktikou a neomezuje se jen na sýry balené, ale i na tvrdší krájené a tavené roztíratelné v krabičkách (trojúhelníčky),“ dodává tisková mluvčí.
Spotřebitelé se právem cítí klamáni, navíc vodítkem není ani cena těchto výrobků, která se neliší od skutečných sýrů. Proto by měli být v obchodě jasně informováni, že jde o analog, nikoli o sýr. A je a obchodníkovi, zda takové výrobky při prodeji oddělí do zvláštního regálu, nebo k nim umístí informaci, že jde o sýrové náhražky. Nejde o výrobky, které by byly zdraví škodlivé nebo nebezpečné, připomíná SOS, jen by spotřebitelé měli vědět, kdy kupují náhražky a kdy skutečné sýry.

12.8.2008 1:01 | autor: Regina Rothová
Více o tématu: zdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist