Syn neustále vyžaduje kojení

VÁŠ DOTAZ Nevím si rady se svým desetiměsíčním synkem. Stále ho kojím a v tom máme problém. Neustále si vyžaduje přisátí. Ve dne během hraní, na vycházce venku, pozornost mu odvrátím jen na chvilku, pak zase vypukne v pláč a dokud mu nedám napít, tak se neuklidní. I přes to, že celkem hezky jí i pije. I v noci se každou chvilku budí, když zjistí, že nemá co dudlat. Zkoušela jsem mu podstrčit dudlík, to se akorát víc probral a nastal křik. Spí se mnou v posteli, abych se alespoň trochu vyspala.

Názor odborníka:

V tomto věku jsou děti běžně kojeny 5 až 6 krát během 24 hodin, některé i častěji. Čím více se budete kojení bránit, tím více ho dítě bude vyžadovat. Když už si dítě na kojení vzpomene, ničím ho neobalamutíte. Ani se to nedoporučuje.

Lepší je dítěti vyhovět. Desetiměsíční dítě ještě na ukončení kojení není zralé.

Zkuste přidat mazlení během dne. Potřebuje s Vámi asi větší kontakt. Vy své dítě a zvyklosti znáte lépe. Hlavně chování svého dítěte nepovažujte za nenormální, a pokud to dokážete, neřešte to. Většina dětí se chová naprosto stejným způsobem, jen se o tom nemluví. Požádejte o pomoc i manžela. Může s dítětem spát on, eventuelně mu místo Vás nabídnout třeba odstříkané mateřské mléko či kojeneckou vodu z hrníčku. Dudlík dítěti nevnucujte, když na něj není zvyklé.

Období kojení je ve srovnání s celým životem velmi krátké, jednou vše skončí a Vy pak s láskou budete vzpomínat, jak tehdy dítě bylo jen Vaše. Věřte, že takové okamžiky se už v životě nikdy opakovat nebudou.

Chce to najít svůj vnitřní klid a uvědomit si, že dítěte to dělá, protože to potřebuje, ne, aby maminku trápilo.


Odpověděla: MUDr. Anna Mydlilová, Laktační liga

4.3.2019 8:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist