jack Rusle terie- kdo má a napíše zkušenosti

 • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel H Hrubča a poslední změna proběhla 5 let.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
 • Autor
  Příspěvky
 • #844273
  Anonym
  Neaktivní

  Chceme dětičkám pořídit jack russel teriera.Máme zkušenosti s chovem rotwailerů.Víme o Jackovi teoriticky vše,je velice sportovně založen,ale nevím jak to chodí v praxi.Chceme pořídit fenku.napíšete své názory.A pokud by někdo měl štěně k odběru v červnu nebo v červenci do 4000 ,- kč bez PP tak budeme jedině rádi.

  #844274
  s Sisa
  Registrovaný uživatel

  Dobrý den, máme 10 měsíční fenečku JRT. Je hrozně hodná a hlavně ze všeho nejvíc miluje děti a jejich písklavé hlásky. Zrovna očekáváme narození miminka, takže se těšíme jak ho bude opečovávat. Mé sestře se totiž v lednu narodila holčička a naše Maya ji bere jako svoje..Je to legrační:) ji sledovat, jak se ji snaží omývat, nosí ji hračky a nepohne se od ni, když leží na zemi.
  Teď ty rady, každopádně potřebuje hodně pohybu, my jsme ze začátku chodili na cvičák a ještě k tomu jsem ji cvičila intenzivně doma. Teď, když dojdeme z práce, bereme ji na procházky, na kterých se stalo už povinností házet do kolečka asi 15 minut klacíky, nebo tenisáky. To je pak šťastná a hlavně se alespoň trochu vybije tu její šílenou energii.Tato rasa, jak mi řekla paní na cvičáku, nepatří do velmi poslušných psů jako např. Labrador. Je to lovecký pes, takže když Maya zbystří ptáka, nevidí ani neslyší a běží. Prostě se dostane do tranzu a je jí jedno, že zrovna projíždí auto. Ale musím říct, že po prvním hárání je už docela v pohodě. Je z ní taková slečna, takže věříme, že z ní vyroste rozumná žena:D
  Je opravdu super společník, měla jsem jako dítě různé rasy psů, ale JRT je z nich nejlepší. Dokáže zvednout náladu, když vidí, že mi není dobře, lehne si u mě a spí se mnou. Prostě kamarád k nezaplacení. Vřele doporučuji. Jen pokud máte děti, je u nich hodně důležité, abyste byli opravdu nekompromisní a jednotní vůči rozkazům a děti musí taky. Jinak dopadnete jako naši známí, kteří mají psa JRT a děti ve věku 4-6 let a musím s politováním říct, že ten pes je vyloženě hajzlík. Dělá si co chce, ale to jen proto že nemá tu autoritu, o kterou se může opřít. Takže pokud JRT, tak jedině tvrdá výchova hned ze začátku. Zní to blbě, ale ono se to fakt vyplatí!!!!
  Věřte mi… Tak přejeme hezké dny s novým miláčkem a hlavně tvrdé nervy..

  #844275
  Anonym
  Host

  Poraďte! Děkuju moc!!!

  #844276
  h helik
  Registrovaný uživatel

  sama jsem teprve těhotná, ale kromě toho, že mám sama dva psy (velké a malé plemeno), tak se také věnuji výcviku a tak snad budu schopná trochu poradit…
  to nejdůležítější je VĚNUJTE SE PSOVI POKUD MOŽNO STEJNĚ JAKO V DOBĚ PŘED DÍTĚTEM nebo alespoň co nejvíc dle vašich momentálních možností. Pes nechápe, proč je ten malý vetřelec najednou důležitější než on a podle toho reaguje.
  1 – podle vaší situace bych psovi a pokud možno i dítěti (vím, že se něco ročnímu prckovi těžko vysvětluje, ale můj 9ti měsíční bratránek už tyhle věci chápe) stanovila pravidla – viz – dítě nesmí psovi do misek a za psem do pelíšku.
  2- PES MUSÍ MÍT SVŮJ PELÍŠEK, kam za ním kromě pána nikdo nesmí. Stačí jen deka v rohu, na kterou dítě nepoleze a kam bude pes moci zalézt a nerušeně odpočívat…
  3 – pes musí mít s dítětem pouze pozitivní zkušenosti – tzn. půjdete psa krmit a dítě budete mít na ruce – pes zjistí, že pokud je poblíž dítě, znamená to něco fajn. Nebo pokud je pes dostatečně opatrný, může mu dítě samo dát větší kus pamlsku, např celý párek – další pozitivní zkušenost.
  4 – dítě ke psovi nepouštějte, pokud je pes unavený, nebo nemocný.
  5 – nechte dítě, aby psovi házelo třeba míček, pokud to dokáže a pokud jej pes umí přinést zpět.
  6 – tohle jsou jen doporučení, která by vám měla usnadnit situaci – jakmile pes zjistí, že nemá zapotřebí žárlit, stav se srovná a pes se smíří s nižším postavením v rodině.
  7 – ještě je zde možnost psa vykastrovat, ale to pomůže jen u některých psů…

  #844277
  Anonym
  Host

  Také máme psa, bernského salašníka, který děti miluje, takže tohle snad nebudeme muset řešit, až začne naše dítko běhat. Ale ve vašem případě bych se určitě pokusila s tím něco udělat. Obrátit se na odborníka, třeba na cvičáku, nebo na paní doktorku Žertovou, která měla loni pořad v tv o neposlušných psech a kočkách, zabývali se tam i soužitím s dětmi a převýchovou psa. Určitě byste ji přes net našla. Určitě bych ale nepřipustila utracení pejska. Pokud by to opravdu nešlo a nemohli by si ho vzít známí, dala bych si inzerát a někomu ho přenechala. Přeju hodně štěstí, ať to vyřešíte co nejlépe! 🙂

  #844278
  p Pep.e
  Registrovaný uživatel

  Pes který vyjíždí po dětech – je problém. Záleží na tom, zda je pes již dospělý a v době socializace neměll možnost se s dětmi setkat, nebo se jedná o mladé rozjívené štěně, které ještě nemá přesně rozlišené hranice. Ideální je, aby každý mladý pes měl možnost se s dětmi (pod dozorem) setkat, a zjistit, že jejich vysoké hlásky, hry při kterých se všechno míhá a házení vším možným není riziko a není potřeba se bránit. Spousta psů, kteří nebyli správně socializování se cítí dítětem ohroženi (právě pro výše zmíněné). Buď se jedná o agresi ze strachu (která se ale poctivým tréninkem dá zmírnit – bohužel málokdy odstranit), nebo o agresi vzniklou přílišnou volností psa (liberální výchova, pocit psa, že je na úrovni člověka). Každopádně pravidlem číslo jedna musí být nenechávat dítě se psem bez dozoru. Na dálku se velice těžce radí, člověk by musel vidět konkrétního psa v konkrétní situaci, je ideální najít si výcvikáře přímo v místě bydliště a s ním postupovat. My máme smečku celkem tří fen (dvě feny stafordšírského bulteriéra a fenku výmarského ohaře), 8mi leté dítko a nyní čekáme miminko. Nemůžu si vynachválit povahu stafíka, ideálnější plemeno k dětem snad ani neexistuje (v anglii se jim říká „nanny dog“ – dětská chůva). Výmarka je trošku plašoň, je divoká a bláznivá (ještě nemá 2 roky, takže je to puberťačka), u ní čekám na chování u miminka, jestli se dokáže sklidnit natolik, abych se nemusela bát, že převrátí kočár :). Ještě před otěhotněním jsem dělala výcvikářku na cvičáku, takže vím, že je spousta psů, podle majitelů neposlušných, ale chyba je většinou (až bych řekla téměř vždy) v majitelích. Jde o to se naučit jak se psem komunikovat, a potom je společné soužití báječné. Hodně štěstí

  #844279
  Anonym
  Host

  Ráda bych apelovala na všechny čtenářky, aby si nevybíraly pejska především podle exteriéru (vzhledu). Chápu, že třeba velikost a kvalita srsti hraje důležitou roli. Nicméně nejdůležitější je povaha (temperament) a ovladatelnost pejska. Vybíráte společníka na cca 15 let!! Je tedy nutné postarat se ot to, aby soužití bylo harmonické a příjemé jak pro rodinu,tak i pro pejska. Je třeba myslet na to, že každé plemeno má svou historii a své povahové rysy.
  Například dnes velice populární Jack Russell terier…teriérci obecně jsou veselí aktivní pejsci. Mnoho lidí si je pořizuje protože jsou malí, skladní a krásní. Málo který chovatel Vás ale upozorní, že jako většina loveckých teriéru jsou velice smostatní a pokud zahlédnou potenciální kořist, prakticky je neodvoláte. Je třeba opravdu pevnější ruku a zkušenějšího chovatele aby se z mazlíčka nestal malý tyran.
  Tím se dostáváme k dalšímu kriteriu, a tím je podle mě pohlaví. Pokud nemáte moc zkušeností, raději vezmětě fenku. Vychováte ji snadněji než pejska!!! Hodně budoucích majitelů bere pejska jen proto, aby se nemuseli řešit hárání a štěňátka. To je opravdu přežitek! Jednak zvládnout hárání není tak složité a co je důležitější…dnes se často doporučuje fenku na které nechcete chovat, dát kastrovat. Jedná se o prevenci nádorů mléčné žlázy a dalších onemocnění reprodukčních orgánů (záněty dělohy atd).
  Ještě pár slov k problematice PP a bezPP. PP Vám v ČR garantuje pouze to, že Vám ze štěňátka opravdu vyroste právě to plemeno (co do vzhledu a povahy). Zdrvotní stav už je horší. U některých plemen jsou v chovech veliké zdravotní problémy (př. ovčáci a DKK-dysplazie kyčelního kloubu, vady očí a jiné). Jinými slovy, PP není zárukou dobrého zdraví pejska! Pozor na to! Přesto ale alespoň garantuje jisté povahové rysy a ušlechtilost plemene. Pejsci bez PP jsou trošku problém. Nevíte proč jsou bez PP, mohou zde být zdravotní ale i psychické problémy. Hodně chovatelů Vám bude tvrdit, že rodiče PP mají a jiné báchorky…Pak se ptám, proč teda papíroví rodiče nemají papírová štěňátka??? Vždyť papírový chov se majiteli jednak vyplatí a je to jeho vizitka a prestiž!? Budte prosím opatrné a nenechte se zbytečně odrbat. Pokud nechcete tolik investovat, vezměte si raději voříška a třeba z místního útulku. Obvykle vynikají bystrostí a dobrým zdravotním stavem. Jako benefit získáte dobrý pocit
  Ing. Kristýna Trýznová

  #844280
  Anonym
  Host

  Ahoj,
  neznate nejakou veterinární pohotovost v Brne? Krome havni veteriny, tam me prijdou drazi.

  #844281
  Anonym
  Host

  Ahoj, není to vyloženě pohotovost, ale naše veterinářka je dostupná kdykoliv (takže by to pohotovost mohla i být). Hlavní přednosti této veterinářky. Perfektní přístup k páníčkovi a psovi. Nenutí nejdražší věci. Je to první vet, která nám za krátkou dobu a levně vyléčila ekzém našeho buldočka. Léčili jsme se u dvou soukromých vet i na hlavní veterině. Vždy po nás chtěli milion vyšetření a pak nasadili strašně drahé preparáty. Tady jsme zaplatili snad jen 3tis a měli ale úplně vyléčeného psa 🙂
  tady je na ni odkaz: http://www.eveterina.cz/

  #1100192
  i itomia
  Účastník

  JRT se mi líbí, ale asi bych ho nechtěla.

  #1100368
  l lindarose74
  Účastník

  This is extremely helpful info!! Very good work. Everything is very interesting to learn and easy to understood. Thank you for giving information.
  Happy Wheels

  #1100372
  l lindarose74
  Účastník

  This is extremely helpful info!! Very good work. Everything is very interesting to learn and easy to understood. Thank you for giving information.
  Sushi Cat 2

  #1101941
  H Hrubča
  Účastník

  Kamarádka má Seznama a je to děsnej mazel, teda nedá se skoro utahat, ale je s ním sranda.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist